Volná opěrka hlavy

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kalahare
*
Příspěvky: 23
Registrován: 11 pro 2005, 11:05
Bydliště: Ustí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Volná opěrka hlavy

Příspěvek od Kalahare »

Ahoj všem, nevím zda je to v pořádku, ale při přejezdu nerovností mi opěrka hlavy u sedačky vedle řidiče tropí docela nepříjemný zvuk - silné klepání. Tak se chci zeptat, jestli to někoho taky trápí, než se s tím vydám do servisu...
Nový Hyundai Getz 1.4 Dynamic (Silver)
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Tak toho jsem si nevsimnul. Myslim, ze u me OK. Predni operky maji byt "aktivni" a tim spis bys mel do servisu zajet, muze tam byt neco v neporadku s mechanizmem vevnitr. V poledne asi pojedu autem, tak se muzu kouknout, jestli se treba vykla, nebo tak......
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Kalahare
*
Příspěvky: 23
Registrován: 11 pro 2005, 11:05
Bydliště: Ustí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalahare »

No právě, je to bezpečnostní prvek. Dají lehce nadzvednout rukou a kousek vytáhnout nahoru...
Nový Hyundai Getz 1.4 Dynamic (Silver)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Tak jsem na to koukal - drzi pevne. Musim s nima dost lomcovat, aby se pohnuly a nohoru- dolu jdou, ale kladou odpor. Za konzultaci v servisu nic nedas a urcite Te nechaji to vyzkouset i na novym aute v prodejne. Kdyby do tebe pak, nedejbuh, nekdo vletel, bylo by blby, kdyby Ti to misto ochrany urazilo palici :?
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
vipe

Re: Volná opěrka hlavy

Příspěvek od vipe »

Kalahare píše:Ahoj všem, nevím zda je to v pořádku, ale při přejezdu nerovností mi opěrka hlavy u sedačky vedle řidiče tropí docela nepříjemný zvuk - silné klepání. Tak se chci zeptat, jestli to někoho taky trápí, než se s tím vydám do servisu...
No jo raději se na to zeptej jde o tvou bezpečnost a dej pak vědět. :wink:
Rades
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 lis 2006, 08:12
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rades »

Taky se stím někdy setkávám...Když je prázdné sedadlo spolujezdce a jedu po nerovnostech, tak někdy ta opěrka klepe, asi tím, jak se rozkmitá opěrná část neobsazeného sedadla ..Ale není to nic hrozného..Jinak drží a nahoru dolů jde taky s odporem.
Hyundai i30, 1,5 DPI, SW, Comfort.
Uživatelský avatar
MichalS
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2005, 10:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od MichalS »

No tak to já mám podobný problém, akorát mi to dělá u sedadla řidiče. Nejdřív jsem si myslel, že mám uvolněné sedadlo, protože v zatáčkách, akceleraci, brždění, nebo nerovnostech mi jakoby "klepalo" sedadlo. Nebylo to ani tak slyšet jako spíš cítit v zádech. Později jsem zjistil, že to jde zevnitř sedadla a pokaždé mě to klepne do zad. Jde to celkem na nervy. Zkoušel jsem opěrku a ta celkem drží, ale nelze to vyloučit. Myslím si, že se něco uvolnilo uvnitř sedadla, třeba něco co souvisí s aktivní opěrkou hlavy. U spolujezdce airbag nemám, tudíž tam podle mě není ani aktivní opěrka a nezlobí to tam. Na čtvrtek jsem objednaný do Auto Zeman, tak uvidíme. Dám vědět, jak jsem dopadl.
Nový Hyundai Getz Dynamic 1.1 5dv 11/2005
Uživatelský avatar
MichalS
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2005, 10:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od MichalS »

Tak mi auto vrátili a klepání v sedačce pokračuje. Sice se mi zdá, že to dělá míň, ale je to tam stále. Bohužel auto byla v servisu vyzvednout manželka a odbyli jí slovy, že prý něco promazali a už by to mělo být ok. Hlásil jsem ještě vrzání zadní nápravy, tak nevím. Nedali jí ani žádný protokol a ani není zápis v servisní knížce. Uvidím co bude dál, jestli se to bude zhoršovat a pak jim to tam kdyžtak dám znova. Nechce se mi být každou chvíli bez auta. Možná se naštvu a podívám se na to sám, podle mě tam je jenom něco uvolněného.
Nový Hyundai Getz Dynamic 1.1 5dv 11/2005
Uživatelský avatar
Kalahare
*
Příspěvky: 23
Registrován: 11 pro 2005, 11:05
Bydliště: Ustí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalahare »

U mě stačí přejet třeba vydlážděný náměstí a pak to klepe v sedačce spolujezdce na jakýkoliv nerovnosti, ale časem to odezní, a pak zase stačí nějek hrubší hrbol a je to znova.... Opravdu do šacuju na volnou opěrku. Zatím jsem bohužel neměl čas zajet do servisu :(
Nový Hyundai Getz 1.4 Dynamic (Silver)
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Do dneška jsem žil v domění, že vrzání zadní nápravy bylo jen v první sérii GETZíků. Vrzání způsobují pružiny v budnu brzdy. Měnilo se to v záruce tak, že vyměnily celý náboj a byl klid. Mé doporučení co se týká vrzání zadní nápravy. Zpátky do servisu, je to výrobní vada a musejí ji vrámci záruky odstranit. Odstranil lze. Nicméně na foru už o tom bylo téma. Prohledej forum.
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
Odpovědět

Zpět na „GETZ“