Divný zvuk

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

sairik
**
Příspěvky: 142
Registrován: 05 pro 2017, 22:39

Re: Divný zvuk

Příspěvek od sairik »

ak sa ozaj potvrdi, ze to bolo ono, co asi vyzera, ze ano, tak som tomu tiez neveril. toboz nie ak mi v servise povedali, ze hadicka ma sotva 20cm. aj ked zoberieme do uvahy, ze ta hadicka nema nejaku velku vahu, ale zasa je taka tvrda, a ma taku spojku plastovu na sebe. bud sa to tak ozyvalo v dutine plechu kufra, alebo ozaj neviem. ale zvuk vyslovene ako keby tupy predmet buchne po zeleze.

ohladne pneumatik by som povedal tolko, ze ked teraz prezujem na letne, a nebudu letne vydavat pilovy zvuk pri rychlosti 132-133 ( ked idem viac ticho, ked menej tak ticho) ako by sa dostali do rezonancie, ale nic nevibruje ... vyvazenie je v poriadku, tak ich davam obratom na reklamaciu nech ich testuju. :lol:
mam nokian 19 od predajcu original.
Tucson 1.7 DCT
Reklama
 

sairik
**
Příspěvky: 142
Registrován: 05 pro 2017, 22:39

Re: Divný zvuk

Příspěvek od sairik »

neviem ako u vas, ale u mna sa ten podivny zvuk objavuje stale. Teraz v zime obzvlast. Hadicku mam ulozenu v penovej hubke, cize ta to robit nemoze. Nechapem. Mame nejake nove napady ? :lol:
Tucson 1.7 DCT
Uživatelský avatar
getzik
**
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2005, 19:36
Bydliště: ČR

Re: Divný zvuk

Příspěvek od getzik »

Mně už přijde, že ani nevím odkud všude ty různé pazvuky vlastně slyším :-D (tuhle z palubní desky u řidiče, tuhle od spolujezdce, pak zase ze sloupku spolujezdce, pak od střechy - panoramatické střešní okno, do toho někde směrem od kufru). Možná jsem v tomto ohledu až moc kritický, ale já prostě slyším každé vrzání.

Vím, že to není problém jen tohoto auta, a že to dělají prakticky všechny značky. Ale když jde o moje auto, tak to trochu víc řeším :D ... I tak ale tu svou "třícu" mám rád :D

Nicméně k věci, mohu potvrdit, že ze zadu od pátých dveří slyším ten zvuk, a to i přesto, že jsem si také dělal úpravy pro utlumený klepání hadičky od ostřikovačů. Nevím ale, co to způsobuje :(
Hyundai i30 1,4 T-GDI 7-DCT Style Ultimate, Demitasse Brown
Hyundai Tucson 2,0 CRDi 4x4 Style Premium, Polar White
Dressiq
Příspěvky: 5
Registrován: 08 úno 2019, 18:27

Re: Divný zvuk

Příspěvek od Dressiq »

Zdravím, chci se zeptat. Mám i30 poslední generace a při zatáčení doprava při jízdě a mírném náklonu mi něco rachta tak nějak plechove a zdá se, že od pravého předního kola. Nemáte s tím někdo zkušenost? Brzdy to 100% nejsou. Je to takový rachtani nebo nepravidelný pobouchavani. Dělá to jen někdy při plném zatoceni doprava. Na rovině ne ani při zatoceni doprava na rovině při jízdě. Při stání na místě to taky nedělá. Jakmile je ale pravotociva zatáčka s mírným naklonem, tak se tento divný zvuk ozve jak u starý plechovky. Nevím jak ten zvuk pořádně popsat... Prostrikl jsem i pružiny, nic se nezměnilo. Najeto mám cca 43000 km. Předem díky za rady :-k
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Divný zvuk

Příspěvek od _miv_ »

w4cko píše:Chlapi ale stranda je ze mne vrzga aj volant ked nim tocim :D
..
A vrzga ti volant stale alebo si to riesil na reklamaciu alebo si prisiel na to co ti to vrzga pri natoceni volantu?
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk

Příspěvek od JoKo »

Dressiq píše:Zdravím, chci se zeptat. Mám i30 poslední generace a při zatáčení doprava při jízdě a mírném náklonu mi něco rachta tak nějak plechove a zdá se, že od pravého předního kola. Nemáte s tím někdo zkušenost? Brzdy to 100% nejsou. Je to takový rachtani nebo nepravidelný pobouchavani. Dělá to jen někdy při plném zatoceni doprava. Na rovině ne ani při zatoceni doprava na rovině při jízdě. Při stání na místě to taky nedělá. Jakmile je ale pravotociva zatáčka s mírným naklonem, tak se tento divný zvuk ozve jak u starý plechovky. Nevím jak ten zvuk pořádně popsat... Prostrikl jsem i pružiny, nic se nezměnilo. Najeto mám cca 43000 km. Předem díky za rady :-k
mal som presne to iste, v autoservise bardejov nepomohli, ale v autoservise autopola v bratislave sa s tym vyhrali a opravili to. nepovedali mi {zatial} co to je, ale uz druhy mesiac od opravy je to vyriesene ;) povedali, ze nie su si uplne isti, mam testovat a potom mi daju vediet. a tak zatial testujem.
skus ich kontaktovat, mozno ti prezradia... :)
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Dressiq
Příspěvky: 5
Registrován: 08 úno 2019, 18:27

Re: Divný zvuk

Příspěvek od Dressiq »

JoKo píše:
Dressiq píše:Zdravím, chci se zeptat. Mám i30 poslední generace a při zatáčení doprava při jízdě a mírném náklonu mi něco rachta tak nějak plechove a zdá se, že od pravého předního kola. Nemáte s tím někdo zkušenost? Brzdy to 100% nejsou. Je to takový rachtani nebo nepravidelný pobouchavani. Dělá to jen někdy při plném zatoceni doprava. Na rovině ne ani při zatoceni doprava na rovině při jízdě. Při stání na místě to taky nedělá. Jakmile je ale pravotociva zatáčka s mírným naklonem, tak se tento divný zvuk ozve jak u starý plechovky. Nevím jak ten zvuk pořádně popsat... Prostrikl jsem i pružiny, nic se nezměnilo. Najeto mám cca 43000 km. Předem díky za rady :-k
mal som presne to iste, v autoservise bardejov nepomohli, ale v autoservise autopola v bratislave sa s tym vyhrali a opravili to. nepovedali mi {zatial} co to je, ale uz druhy mesiac od opravy je to vyriesene ;) povedali, ze nie su si uplne isti, mam testovat a potom mi daju vediet. a tak zatial testujem.
skus ich kontaktovat, mozno ti prezradia... :)

Díky za odpověď a radu. :!: Nemáš na nikoho s kým si to konkrétně řešil v tomto servise kontakt?
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk

Příspěvek od JoKo »

kontakt je na tejto stranke: http://www.autopola.sk/page3.html

zial, meno si nepamatam :( su tam dvaja prijmaci technici, obaja o mne vedeli, snad si budu pamatat ;)
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Dressiq
Příspěvky: 5
Registrován: 08 úno 2019, 18:27

Re: Divný zvuk

Příspěvek od Dressiq »

JoKo píše:kontakt je na tejto stranke: http://www.autopola.sk/page3.html

zial, meno si nepamatam :( su tam dvaja prijmaci technici, obaja o mne vedeli, snad si budu pamatat ;)

Moc díky, když ti dám svůj mail, asi by si mi do mailu neposlal registrační značku tvého auta :hyu: , dle RZ by to měli identifikovat o co v tvém případě šlo. Bojím se, aby mi neřekli pane sem jezdí aut... :-k Předem moc díky.
Dressiq
Příspěvky: 5
Registrován: 08 úno 2019, 18:27

Re: Divný zvuk

Příspěvek od Dressiq »

Dressiq píše:
JoKo píše:kontakt je na tejto stranke: http://www.autopola.sk/page3.html

zial, meno si nepamatam :( su tam dvaja prijmaci technici, obaja o mne vedeli, snad si budu pamatat ;)

Moc díky, když ti dám svůj mail, asi by si mi do mailu neposlal registrační značku tvého auta :hyu: , dle RZ by to měli identifikovat o co v tvém případě šlo. Bojím se, aby mi neřekli pane sem jezdí aut... :-k Předem moc díky.
Volal jsem jim, ale bez bližší identifikace to nenajdou, prý zda by si jim nezavolal, aby to mohli najít v servisce nebo pak ta RZ. :|
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk

Příspěvek od JoKo »

ahoj, mas sukromnu spravu :wink:
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Dressiq
Příspěvky: 5
Registrován: 08 úno 2019, 18:27

Re: Divný zvuk

Příspěvek od Dressiq »

JoKo píše:ahoj, mas sukromnu spravu :wink:
Tak dnes jsem byl v Hyundai VALOUŠEK a byl to silentblok motoru :D/... Teď budu testovat, zda se to ještě projeví... Ale dnes po dlouhé době ticho =D>.. Ještě jednou díky
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk

Příspěvek od JoKo »

super, som rad, ze chlapci z autopola pomohli :) a uzivaj ticha od prednej napravy :)
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
EnergyStar
*
Příspěvky: 34
Registrován: 22 bře 2014, 20:21

Re: Divný zvuk

Příspěvek od EnergyStar »

Dressiq píše:Zdravím, chci se zeptat. Mám i30 poslední generace a při zatáčení doprava při jízdě a mírném náklonu mi něco rachta tak nějak plechove a zdá se, že od pravého předního kola. Nemáte s tím někdo zkušenost? Brzdy to 100% nejsou. Je to takový rachtani nebo nepravidelný pobouchavani. Dělá to jen někdy při plném zatoceni doprava. Na rovině ne ani při zatoceni doprava na rovině při jízdě. Při stání na místě to taky nedělá. Jakmile je ale pravotociva zatáčka s mírným naklonem, tak se tento divný zvuk ozve jak u starý plechovky. Nevím jak ten zvuk pořádně popsat... Prostrikl jsem i pružiny, nic se nezměnilo. Najeto mám cca 43000 km. Předem díky za rady :-k

Ahoj, mám podobné symptomy jako Dressiq, jen na i30 2.gen.

Při jízdě z kopce, brzdění už před zatáčkou a následném projetí zatáčky (stále noha na brzdě) se po srovnání volantu rovně a uvolnění brzd ozývá takový výrazný kovový zvuk kdesi od předních kol, možná přímo od brzd (jak když máte chycený klacek v podvozku a drhnete s ním o silnici). Někdy vymizí za pár sekund, někdy třeba až po půl minutě. Kotouče jsou rozžhavené, tak podezřívám právě brzdy, že se nějak zasekávají, teplem se roztáhnou a pak to tam dře, dokud jízdou nevychladnou. Přitom žádný "zkopcenabrzděstál" nejsem, abych tak zavařil brzdy. Souvisí to podle mě hodně s tím průjezdem prudší zatáčkou, kdy si předek víc sedne na přední vnější kolo a pak to z nějakého důvodu dělá.

Máte s tím někdo zkušenost nebo tušíte, čím by to mohlo být? Taky ten silentblok nebo něco jiného?
Hyundai i30 kombi, 1.4MPI 73kW, Hazel Brown
Uživatelský avatar
rosi.tm
Příspěvky: 4
Registrován: 16 srp 2018, 22:49

Re: Divný zvuk

Příspěvek od rosi.tm »

Takisto mám problém s klepnutím niekde od zadného kufra. Po plynulom zabrzdení v meste (zo 40~50km/h) na 0km/h (napr. do križovatky na STOPku) sa ozve duté/tlmené buchnutie.
Mal som podozrenie, že sa niečo kotúľa v kufri, tak som ho vypratal - stále.
Problém je, že nie vždy sa to prejaví.

Zvuk mi príde ako hore spomínaný zabudnutý skrutkovač, alebo niečo povolené(?).

Bolo mi povedané, že to môže robiť i palivo v nádrži. Môže?
i30 combi (PDe) 2018 MY19, 1.4 MPI, Engine red
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Podvozek a řízení“