LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od kyrmon »

Věřím, že jsou lepší a odzkoušené varianty, diskuzi zde zatím jen sleduji a výměnu neplánuji (i když mě to láká :-$ ) Bych musel totiž kvůli výměně výměnit i celé světlo, aby jak je už léty zašlé a poškrábané neoslňovalo a získal tím i šroubovací krytku ze zadní strany, jak na druhém světle, abych měl víc místa na aktiv. Proto mě právě dnes zaujalo toto provedení, která místo vzadu právě nepotřebuje
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Reklama
 

EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Podľa foto nepovedal by som že máš moc zašle plexi na svetlách . Je možnosť to aj preleštiť na to určenou brúsnou pastou . A mnohé staršie sveta majú výhodu gumeného kryty ktorú je možné jednoducho nahradiť a je tam potom dostatok miesta na LED a dosť mesta na dostatočné chladenie
https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-Ca ... 4c4dLETklm
Iba správnu veľkosť a je to :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od kyrmon »

Moc zašlé není, ale oproti novému je to znát. Tuhle krytku bych mohl dát právě na to nové světlo, na původní ne (až se dostanu domů, tak vyfotim). K tomu rozleštovani mám trochu averi poté, co si tu jeden uživatel stěžoval na nemožnost nastavení světel na STK díky zbroušení do jehlanů (taky doma dohledám)
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od kyrmon »

Tak se mi to vlákno, kde se to řešilo nepovedlo najít... a přitom si pamatuju, že to bylo vloni zhruba v listopadu a téměř jistě to byl starší accent, ale prolezl jsem to u nich celé a nic..
světla.jpg
světla.jpg (214.5 KiB) Zobrazeno 2741 x


světlo je vždy nad patřičnou krytkou ;) a ten rozdíl v létech tam bohužel citelný je :/

PS: neumím fotit :mrgreen: :D
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

To pravé je OK . ľavé problematické ak by bolo len zašle (žluté ) tak preleštiť ručne ,ale je tam hodne mikro trhlín a to už nieje možné opraviť . Fakt vhodné iba na výmenu za nové. Záleží jak dlho si chceš ešte auto nechať či je rentabilné ak to je cenové drahší . Mam pocit že som to čítal, že aj tak musel dať nové aby prešiel cez STK . Problém je že to leštia el. leštičkou a často sa stáva že sa prehreje to plexi alebo je potom rôzna hrúbka ktorá spôsobuje lom svetla hoc niektorý ... tvrdia že je to zanedbateľné ale prechod svetla pres optický člen (kryt svetla ) určite spôsobuje rozptyl svetla. Tie mikro trhliny na ľavom svetle môžu robiť dosť výraznú neplechu :-k Tvár svetelného lúča vytvára zadná odrazová plocha reflektoru . Ta krytka na pravom svetla je vhodnejší variant ako ta staršia ľavá o dosť menšia a nižšia . Je to na tebe ako sa rozhodneš ale pri LED žiarovkách určite meniť to ľavé svetlo .Zmerať vzdialenosť od objímky žiarovky po zadný kryt jestli to
tam vejde :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od PALI-PALI »

Ahojte,

Rad by som skúsil ledky h7 do stretávacích svetiel.
Asi s teplotou 6000 k

Neviete, kolko mávajú farbu originálne ledky?
Počul som, ze originál xenon ma 4300k..


A este otázka - co interferencie s rádiom- blikanie?



A ako velmi sa vedia ledky rozpáliť? Je chladenie nejaky problem?j
ix20, 1,4b, 2013
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Ak chceš skúsiť LED do ix20 (nemám skúsenosť) aký typ upevnenia je použitý pre žiarovku (pretočenie plast držiaku,kovové perko atd..) podľa toho sa určuje či je potrebný adaptér a aké prevedenie na upevnenie LED žiarovky v reflektore . Ďalšia dôležitá vec je veľkosť priestoru do uchytenia žiarovky po zadný kryt v reflektore ,podľa toho určíš prevedenie LED žiarovky či z aktívnym alebo pasívnym chladením (aktívne ma väčší svetelný výkon ). Ak auto upozorňuje na vadne žiarovky tak je potrebne použiť decoder canbus. Ak budem vedieť tieto parametre tak ti môžem odporučiť ak typ LED žiarovky .
4300K je to dosť žlté spektrum.Xenónové výbojky kúpiš od 4300,5000,6000,8000 a10tisK .8000K Je už dosť modrá .LED denné svietenie na väčšine aut ma 6500K .LED žiarovky najčastejšie 6000 a 6500K .
Rušenie rádia som postrehol iba pri lacných LED žiarovkách a pri starších modeloch aut nie v každom aute to rušilo . Lacne LED veľmi neodporúčam (svietivosť a možná interferencia ) Asi tak všetko . Pekný deň :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od 3bit »

Zdravim, musim reagovat. O tom, že jsem zkoušel LEDky v Koně už jsem tu psal a byla to hrozná bída. Psal jsem taky, že chci vyzkoušet HID a to se teď taky stalo. Pro rýpaly musím podotknout, že jsem objednal značkové HID, teplota světla 4300K v ceně 1900,-, které měly mít stíněné kabely a elektronickou kompaktibilitu, aby nerušily rádio.

Pro porovnání jsem si v pravém světle nechal mojí žárovku Philips RacingVision+150 a hrozné zklamání. Halogenová žárovka ten xenon přesvítila stejně jako prve ty LEDky. Jako bonus, když jsem rozsvítil světla tak zmizely stanice z rádia, jenom šum, stejně jako ty LEDky. Navíc se mi před autem vytvořil pruh široký asi 0.5m, který se táhnul dopředu před auto, kde nebyla taková intenzita světla, asi stín od drátku. Nebylo to nic hroznýho, ale v porovnání se světlem od halogenu to rušilo.
Takže HID letí zpátky k prodejci.

Možná to platí jen u Kony, ale za mě žádný LED ani HID, ale kvalitní halogenové žárovky, které tam patří.
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od ob3l1x »

3bit ja som mal podobnu skusenost s led ... proste bieda teraz mam halogen naspat osram nightbraker a svieti to lepsie oproti tym led co som mal ....
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od 3bit »

Osram Night Breaker mam v dálkových. Super kombinace. :D/
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

ob3l1x . Tiež ti LED rušili rádio ? lebo si to nespomínal . Nieje LED ako LED žiarovka .To je ako porovnávať motor 1,4 voči 2,0 . To platí rovnako aj u LED žiaroviek.Z pasívnym voči aktívnym chladením proste z menšieho W výkonu viac Lm nedostaneš [-X Jednoducho mal si tam pasívne LED pre "nedostatok priestoru" na aktívne LED žiarovky . Ak si spokojný z Halogén Osram tak je to potom správne .Najdôležitejšia je spokojnosť vodiča . Ja som zasa maximálne spokojný z LED V2 :D/ .Ak ti to svieti tak ako mne tak musíš biť spokojný . (foto iba mobilom a iba 214kB v reále je to omnoho lepšie :wink: )
ps. Ja o mesiac skúška aktívne LED do stetavačiek Tucson. :wink:
Přílohy
IMG_20190223_181331.jpg
IMG_20190223_181331.jpg (214.21 KiB) Zobrazeno 2556 x
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

3bit píše:Zdravim, musim reagovat. O tom, že jsem zkoušel LEDky v Koně už jsem tu psal a byla to hrozná bída. Psal jsem taky, že chci vyzkoušet HID a to se teď taky stalo. Pro rýpaly musím podotknout, že jsem objednal značkové HID, teplota světla 4300K v ceně 1900,-, které měly mít stíněné kabely a elektronickou kompaktibilitu, aby nerušily rádio.

Pro porovnání jsem si v pravém světle nechal mojí žárovku Philips RacingVision+150 a hrozné zklamání. Halogenová žárovka ten xenon přesvítila stejně jako prve ty LEDky. Jako bonus, když jsem rozsvítil světla tak zmizely stanice z rádia, jenom šum, stejně jako ty LEDky. Navíc se mi před autem vytvořil pruh široký asi 0.5m, který se táhnul dopředu před auto, kde nebyla taková intenzita světla, asi stín od drátku. Nebylo to nic hroznýho, ale v porovnání se světlem od halogenu to rušilo.
Takže HID letí zpátky k prodejci.

Možná to platí jen u Kony, ale za mě žádný LED ani HID, ale kvalitní halogenové žárovky, které tam patří.
To sú tie prvé LED žiarovky čo si mal (40w) alebo si už skúšal ? niektoré z tých čo som tu spomínal na fóre . Alebo už si to vzdal z LED a skúsil Xenón . Všetko je kvalite a prevedení :wink: Divne že HID svieti nič moc keď mnohý to chvália do neba . :mrgreen: Ako vravím hlavná je spokojnosť vodiča bez rozdielu aký svetelný zdroj ma v svetle Hlavne je dobre vidieť a biť videný .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od ob3l1x »

EFISO s radiom som problem nemal.
Je mozne ze s aktivnym chladenim by svietili lepsie ale kvoli pristoru predpokladam ze tam noc nedostanem
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od 3bit »

EFISO píše:
3bit píše:Zdravim, musim reagovat. O tom, že jsem zkoušel LEDky v Koně už jsem tu psal a byla to hrozná bída. Psal jsem taky, že chci vyzkoušet HID a to se teď taky stalo. Pro rýpaly musím podotknout, že jsem objednal značkové HID, teplota světla 4300K v ceně 1900,-, které měly mít stíněné kabely a elektronickou kompaktibilitu, aby nerušily rádio.

Pro porovnání jsem si v pravém světle nechal mojí žárovku Philips RacingVision+150 a hrozné zklamání. Halogenová žárovka ten xenon přesvítila stejně jako prve ty LEDky. Jako bonus, když jsem rozsvítil světla tak zmizely stanice z rádia, jenom šum, stejně jako ty LEDky. Navíc se mi před autem vytvořil pruh široký asi 0.5m, který se táhnul dopředu před auto, kde nebyla taková intenzita světla, asi stín od drátku. Nebylo to nic hroznýho, ale v porovnání se světlem od halogenu to rušilo.
Takže HID letí zpátky k prodejci.

Možná to platí jen u Kony, ale za mě žádný LED ani HID, ale kvalitní halogenové žárovky, které tam patří.
To sú tie prvé LED žiarovky čo si mal (40w) alebo si už skúšal ? niektoré z tých čo som tu spomínal na fóre . Alebo už si to vzdal z LED a skúsil Xenón . Všetko je kvalite a prevedení :wink: Divne že HID svieti nič moc keď mnohý to chvália do neba . :mrgreen: Ako vravím hlavná je spokojnosť vodiča bez rozdielu aký svetelný zdroj ma v svetle Hlavne je dobre vidieť a biť videný .

Nene, zkoušel jsem ještě jedny a stejný výsledek a pak jsem přešel na HID.
Hlavně, že jsem si to vyzkoušel a už nic podobnýho nechci, protože vim, že v Koně to nefunguje. Strašně velký zklamání je to rušení rádia, natočil jsem si to na telefon. Když bude čas tak někam nahraju jak moc to rušilo, aby jste věděli.
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Stringo »

Na i30 Fastback - originální H7 Osram. Maximální spokojenost, není třeba řešit nehomologované zdroje... Xenony na Octavii sice svítily o něco lépe, ale za mě v tomto ohledu spokojenost.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pokec“