XXL zavazadlový prostor

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
SpaceyPete
Příspěvky: 6
Registrován: 12 bře 2019, 19:42

XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od SpaceyPete »

Zdravím
je tu někdo, kdo si nechal zvětšit v kombíku kufr - alias: "XXL zavazadlový prostor"?
Přemýšlím o tom, nicméně bych se prvně chtěl zeptat, jestli u toho někdo nenarazil na nějaký problém, jestli to za ty peníze stálo nebo jestli si tu zdvojenou podlahu někdo neodšrouboval sám (a jak vyřešil chybějící dekl podlahy).
Popřípadě pokud by měl k dispozici fotku rozšířeného kufru, byl bych vděčný
Díky

P.
Reklama
 

Uživatelský avatar
stirling
*
Příspěvky: 60
Registrován: 17 srp 2018, 12:20

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od stirling »

Také o tom hodně přemýšlím do schránek nemám moc co dávat a naopak vozím větší věci. Co jsem koukal do příslušenství tak to nabízí i k předchozím verzím, takže to není otázka jen modelu 2019 a dokonce je v ceníku poznámka, že pro vozy zakoupené před koncem 2018 je to "jen" za 4 000 (bez montáže). Bohužel montáž asi bude podmínka, protože jinak bych si koupil jen ten díl a těch pár šroubků zvládnu. Ale chtěl bych to nejdříve prozkoumat, zatím jsem viděl jen jednu nedokonalou fotku a není tam poznat zda přijdeš o oka na síť (což by mě štvalo) a zda ti zůstane aspoň kousek té hluboké schránky u dveří. Z té foto mě to trošku přijde uděláno tak po "domácku", ale to možná mate ta fotka. Já si původně představoval, že bude nahrazena jen ta centrální rovná část posuvnou podlahou, která se bude moci šoupat až těsně nad rezervu nebo zpět do rovna (něco jak má např. Leon).
Snad se tu někdo najde kdo už to má.
Uživatelský avatar
Gunmaker
**
Příspěvky: 197
Registrován: 04 bře 2017, 21:36
Bydliště: Zlínsko

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od Gunmaker »

Někdo si to tady na fóru předělával u i30 GD.
BYLO:Peugeot 309 1.4i (1992), Renault R5 1.3 (1990), VW Passat 1.9TD (1991), Fabia combi 1.4mpi (2001), SMC Jumbo R5 (2014)
JE:VW Passat B7 2.0TDi (2011), CFmoto 510RX (2015), Hyundai I30cw 1.6GDi (2016), Honda Transalp XL650V (2003)
Uživatelský avatar
stirling
*
Příspěvky: 60
Registrován: 17 srp 2018, 12:20

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od stirling »

A u předchozí veze se to také prodávalo jako příslušenství nebo to jen lidé dělali po domácku? Pak se to pokusím dohledat.
Hledal jsem to na současnou i30 podle názvu dílu a našel jsem jedno pdf, kde je trošku obrázek, ale moc z toho vyčíst nejde ani tam není žádný popis.
viz https://www.autokout.cz/download-file/1 ... =more-link
Uživatelský avatar
SpaceyPete
Příspěvky: 6
Registrován: 12 bře 2019, 19:42

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od SpaceyPete »

@stirling: Díky za to pdf, alespoň něco.
Mě se ty schránky hodí, nejraději bych bral ty schránky plus to rozšíření :D, ale bohužel no.

Napsal jsem na ofiko Hyundai, jestli by byli ochotni poskytnout nějaké fotky, tak jsem zvědav. Dám vědět, když odepíšou.
Uživatelský avatar
stirling
*
Příspěvky: 60
Registrován: 17 srp 2018, 12:20

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od stirling »

Tak to jsem zvědav jestli ti něco pošlou. Přece jen se mě nechce věřit, že by za něco chtěli 7000 (popřípadě 4000) a znamenalo by to jen namontování podlážky na dno kufru, takže si myslím, že to normálně bude mít uchyty na síť i dvířka do zbytku toho hlubokého kaslíku u dveří. Něco jako jsem koukal tady na foru (díky Gunmaker) co si dělali po domácku https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=162&t=27274 takže nějak takhle jen s tím, že to bude trošku více profi.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od lumix »

Ten kufr není řešen úplně nejlépe, více mi vyhovuje dvojitá podlaha v OIII, kde jednoduchým pohybem podlahu uložím na dno a zvětšim kufr, nebo jednoduchým pohybem rozdělím kufr na dvě části a když vozím méně věcí tak mi tam nelítájí jako nudle v bandasce.
Uživatelský avatar
stirling
*
Příspěvky: 60
Registrován: 17 srp 2018, 12:20

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od stirling »

lumix: ano máš pravdu, koncern tohle má vyřešeno nejlépe a také jsem se chvilku zasnil když jsem viděl xxl zavazadelník po prvně v nabídce, že je to podobné.
Jestli tohle, ale bude dotažené (bude to pěkně sedět, očka na síť a zachování zbytku velkého boxu u dveří) a bude to stát kolem těch 4 k tak do toho i tak půjdu
Uživatelský avatar
SpaceyPete
Příspěvky: 6
Registrován: 12 bře 2019, 19:42

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od SpaceyPete »

Tak Hyundai odepsal, ačkoliv jsou to teda stejný fotky jak z toho PDF (dokonce horší :D), které jsi posílal. Ale jsem rád, že vůbec něco poslali, potěší.

Obrázek

No asi si zjistím, jestli stejnou nabídku na 3990,- poskytují i v okolí Brna.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od lumix »

Pokud bych to chtěl, tak bych si to asi udělal sám. I ty 4000 jsou dost a do 1500 by se to mělo dát udělat doma.
Uživatelský avatar
stirling
*
Příspěvky: 60
Registrován: 17 srp 2018, 12:20

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od stirling »

Tak to je smutné co poslali, to je ten samý obrázek jen horší kvalita a na krabici přidali logo...
Za tu 4ku, je to i v ofiko ceníku příslušenství od hyundai takže by to mělo být všude a byl bych ochoten jim za to ty peníze dát i když jak píše lumix, jestli je to fakt jen překližka/plast na na tom koberec bez oček i schránky tak šikovnej člověk (což já asi nejsem) si to udělá za méně než půlku a možná i vylepší viz pánové co to dělali pro předchozí verzi.
SpaceyPete pokud něco zjistíš tak prosím dej vědět já se teď nikam asi nedostanu a navíc pochybuji, že to někde budou mít. :(
Uživatelský avatar
SpaceyPete
Příspěvky: 6
Registrován: 12 bře 2019, 19:42

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od SpaceyPete »

Jako je to zlodějina, co si budeme povídat. :D Nebýt to auto na úvěr, tak si to udělám sám, ale takhle do toho sám zasahovat nebudu. Raději si to stejně ověřím u úvěrovky, jestli vůbec můžu.
V Pátek jsem volal na Hyundai prodejce u Brna a i tam tahle nabídka platí, takže to asi bude celorepubliková akce.
Uživatelský avatar
SpaceyPete
Příspěvky: 6
Registrován: 12 bře 2019, 19:42

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od SpaceyPete »

Tak dneska jsem rozšířil kufr... jediný pozitivní pocit z toho mám ten, že ten kufr je větší. Kvalita zpracování teda vůbec neodpovídá ceně (a to ani za těch 3990,-). Čekal jsem lepší zpracování. Lepší zainvestovat a nechat si udělat něco kvalitnějšího od někoho šikovného.
Je to dohromady 5 dílů - 4 díly podlahy a 1 příčka pod podlahu jako podpěra.

Nerozšířený kufr
http://bit.do/eNjWn

Rozšířený kufr
http://bit.do/eNjXB

Zklamání ze zpracování č. 1
http://bit.do/eNjYz

Zklamání ze zpracování č. 2
http://bit.do/eNjYT

Ty úchyty jsou plastový, takže nic moc, ale asi lepší než nic. Na těch promo fotkách jsem to neviděl.
Uživatelský avatar
stirling
*
Příspěvky: 60
Registrován: 17 srp 2018, 12:20

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od stirling »

Moc díky za foto.
Já jsem se také informoval a nikdo žádné pořádné foto nemá jen mě řekli, že tam jsou očka na síť (i když jak koukám na umístění tak bude potřeba sakra velká síť). I z tvých foto bych řekl, že se jasně jedná o kovová očka, plast by mě nenapadl ani náhodou.
Já i přes ty velké nedokonalosti (a je to ostuda pro hyundai, že tohle prodávají jako originál díl) nad tím stále uvažuji.
Prosím vyfoť to se zvednutou částí u dveří (podle fotek je rozdělená na půl), zajímá mě kolik tam zůstalo místa po té hluboké přihrádce a jak je využitelné/přístupné? a pak ještě jednu fotku bez toho středního dílů úplně (ten je asi celý vyndavací, aby člověk mohl dobře k dojezdovce)?
Asi by tomu obecně hodně pomohla vana do kufru, ale teď to bude dole užší o pár cm tak tam žádná vana asi nepůjde.
Montoval jsi to sám nebo jsi to nechal udělat komplet?
sjezdar1
*
Příspěvky: 34
Registrován: 12 dub 2019, 23:26

Re: XXL zavazadlový prostor

Příspěvek od sjezdar1 »

Ahoj, tak i ja jsem se stal majitelem i30 kombi a nechal jsem si "udelat" XXL kufr. Cena byla 3 999 Kc a kvalita zcela jiste neodpovida cene. Jako vyrazne plus beru zvetseni objemu kufru a hlavne u rezervy je i tak spousta mista na schovani povinne vybavy a spousta dalsich drobnosti. Nevyhodou je, ze jsem zatim nenasel vanu do kufru, ktera by presne pasovala
na tuto upravu
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“