Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od Stringo »

Je to od výbavy Style Premium. Ve Style to není. Musel bys mít na panelu vlevo od volantu prostřední tlačítko osazené, předpokládám že jako já tam máš jen krytku (mezi ovladačem nastavení svítivosti panelů a mezi hlídáním jízdního pruhu).

Kvůli manželce jsem přemýšlel o dodělání, ale bohužel to nejde (v rámci jednoduchého procesu). Musela by se natahat kabeláž do obou zrcátek, nová zrcátka, kabeláž do zadního nárazníku + namontovat 2 radary pod nárazník... Když jsem se ptal na doplacení paketu Premium do skladovky, tak to prej nejde, je to taková práce, že bych to takhle nezaplatil. Takže nezbývá nic jiného, než to oželet. Ono celkově u Korejce nejde normálně dodělat skoro nic, nemají na to přípravy jako třeba koncern, tam když jsi chtěl dodělat dešťový senzor, tak jsi prostě koupil čelní sklo se senzorem, napojil (kabeláž byla připravená) nakodoval jednotku a bylo, když jsem dodělával osvětlení nástupu v zrcátkách, tak jsem jen koupil jiné zrcátko, nakodoval jednotku a bylo hotovo, když jsem měnil zadní světla za faceliftová, prostě jsem jen vyměnil světla a vyměnil konektor na kabeláži a zase to jelo. Tady mám pocit že nic dodělat takhle jednoduše nepůjde, hlavně podpora na foru je v podstatě nulová, kolik tu je aktivních členů? Psal jsem pár poznatků a přání ohledně fóra na nějaké hlavní moderátory a po měsíci žádná odpověď. Potřeboval bych najít někoho, kdo se v Hyundai vyzná, ne jen tak teoreticky, ale kdo se tím zabývá. Nechce se mi věřit, že v dnešní době jednotek se nedá něco v autě přenastavit, nebo aktivovat, podle mě jen o tenhle typ aut není zájem jako o koncernová auta, kde jsme řešili úplně všechno a vždycky se našel někdo, kdo přišel s řešením...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Reklama
 

lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od lumix »

No jo korejci mají jiný přístup, většina lidí to asi ani neřeší to u koncernu to řeší více i ta moje stará e46 má plno možností na doprogramovani. Já sám taky na úpravy prdím, jediná úprava spočívá v nalepení bočních lišt.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od Stringo »

A je to tím, že to nejde, nebo že to nikdo neřeší?
Co já osobně bych na i30 chtěl dodělat, kdyby to šlo nějak inteligentně (jednoduše), protože jsem na to zvyklý z předchozích aut.
- nastavit větší interval comin/leaving home
- vymazat úvodní obrazovku s pitomou hláškou o používání navigace a nahrát loga stanic (u DAB stanic jsou i loga)
- dodělat dešťový senzor
- nastavit automatické zapnutí světel při zapnutí stěračů (navím jestli to umí verze s dešťovým senzorem, nebo ani ta ne)
- nastavit při zamčení/odemčení auta i zvukový signál
- vymětit zadní světla za LED

jasný, že to jsou maličkosti a že se jedná v podstatě o kraviny, ale kdyby to šlo nějak dodělat, bylo by to fajn. Každopádně už teď nemám iluze o tom, že by to bylo reálné.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od shawt »

Jine auto jiny mrav...tohle jsi mel resit predevsim pred koupi :-k
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od lumix »

Stringo píše:A je to tím, že to nejde, nebo že to nikdo neřeší?
Co já osobně bych na i30 chtěl dodělat, kdyby to šlo nějak inteligentně (jednoduše), protože jsem na to zvyklý z předchozích aut.
- nastavit větší interval comin/leaving home
- vymazat úvodní obrazovku s pitomou hláškou o používání navigace a nahrát loga stanic (u DAB stanic jsou i loga)
- dodělat dešťový senzor
- nastavit automatické zapnutí světel při zapnutí stěračů (navím jestli to umí verze s dešťovým senzorem, nebo ani ta ne)
- nastavit při zamčení/odemčení auta i zvukový signál
- vymětit zadní světla za LED

jasný, že to jsou maličkosti a že se jedná v podstatě o kraviny, ale kdyby to šlo nějak dodělat, bylo by to fajn. Každopádně už teď nemám iluze o tom, že by to bylo reálné.
Některé z těchto věcí jdou u koncernu lehce nastavit, také jsem byl překvapený, že to u i30 nejde, ale více jsem to neřešil, další investice do auta se mi nevyplatí. Možná to někdo umět bude, ale speciálistu na :hyu: asi moc nebude, co by se tímto zajímali. Prostě auto má co má, nejvíc u mě to byla náhodná neplánovaná koupě skladovky.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od Stringo »

Myslet dřív na co? Jestli koupit auto za 600000,- nebo za 350000,-? Myslím že to mluví za vše. Věděl jsem co to auto má za výbavu, to co tu píšu je jen přehled toho, co bych ocenil, když to nepůjde, tak to nepůjde. Každopádně mě zarazilo fórum... Aktivita členů je minimální, na to jsem se předem nepřipravil :D
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od TheCory »

Jej, tak to mne docela zklamalo, čekal jsem, že tam to hlídání mrtvého úhlu bude. Ale nevadí, dá se s tím žít :roll:

Jinak s tím forem je to pravda no. Je zde pár aktivních, ale u Hyundaie jsem čekal jiné zástupy :)
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od lumix »

Chlapi tu je to fajn, takové BMW fórum to je mrtvola.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od Stringo »

Třeba je to důkaz toho, že Hyundai nemá žádné problémy, které by majitelé museli řešit na fórech, třeba budeme léta spokojeně jezdit bez problémů a užívat si precizního výrobku značky Hyundai :D/

Ale to forum je zvláštní, že fakt nikdo nic neřeší. Ze ŠkodaHome jsem zvyklý na mravenčí aktivitu, pořád se něco řešilo, ladilo, konzultovalo a vymýšlelo. Majitelé řešili aktualizace, dodělávky, vychytávky, doplňky... Když jsem se snažil dopátrat originálního příslušenství, tak jsem dostal jen psaný seznam, kde polovina věcí nebyla pro Fastbacka a když jsem chtěl vidět, jak to v reálu vypadá, tak to neměli nikde na fotce. Když si člověk sedne na stránky koncernu, tak tam je příslušenství vyfocené přímo v autě, takže reálně vidíš, co kupuješ, u dealera Hyundai jsem chtěl gumovou vanu do kufru, po 14ti dnech přišla, překryje upínací oka pro síťku a navíc byla do sedanu. Ptal jsem se na Footwell, to mi nebyli schopni nějak říct ani ukázat jak to svítí, když jsem se ptal na dvojité dno kufru, které je vidět na prezentačních videích a prospektech Fastbacka, tak mi řekli že nic takového pro Fastback v nabídce není, že jsem si to spletl (foto v příloze). No prostě tohle je ten rozdíl v ceně, kampaň která masíruje Škodovku je na oko, v reálu to stále velice pokulhává v těchto zdánlivých detailech. Ale jak už jsem to tu psal, jsou to pro 90% majitelů kraviny, těch nás 10% co by chtělo na autě něco ladit se s tím smíříme.

Jinak co říkáš na převodovku? V recenzích a testech si jí chválili, já na to mám jiný názor, 3 r.s. tam jde jakoby přes zuby a zpátečka někdy nezapadne vůbec, musím znovu vyšlápnou spojku :?


TO Lumix: BMW má všechno, tam není třeba něco ladit, jen tankovat palivo :)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od shawt »

Kdyby jste zde byli 2 roky zpet, tak to tu zilo uplne jinak. Jinak tohle forum je hodne aktivni. Podivej se na prispevky u II. gen :D/ Napr. ja jsem daval podrobne navody, jak vymenit napr. repro, odhlucneni atd. nez jsem zjistil, ze v HCP stalkujou forum a pak vyhrozujou soudama zakaznikum protoze se tu neco napsalo ](*,) joo drive to zilo jinak....
Naposledy upravil(a) shawt dne 15 bře 2019, 10:20, celkem upraveno 1 x.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od Stringo »

HCp? Co to je? Jak může někdo vyhrožovat soudem někomu, kdo si děla na svém autě (můj majetek=můžu si s tím dělat co chci) ](*,)

Přemýšlím o odhlučnění kufru, zdá se mi, že od zadní nápravy jde hluk, podle mě by vytlumení prostoru pro rezervu hodně pomohlo, nebo je třeba udělat komplet zadek i pod tapecem - jaký máš na to názor?
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od lumix »

Stringo píše:Třeba je to důkaz toho, že Hyundai nemá žádné problémy, které by majitelé museli řešit na fórech, třeba budeme léta spokojeně jezdit bez problémů a užívat si precizního výrobku značky Hyundai :D/

Ale to forum je zvláštní, že fakt nikdo nic neřeší. Ze ŠkodaHome jsem zvyklý na mravenčí aktivitu, pořád se něco řešilo, ladilo, konzultovalo a vymýšlelo. Majitelé řešili aktualizace, dodělávky, vychytávky, doplňky... Když jsem se snažil dopátrat originálního příslušenství, tak jsem dostal jen psaný seznam, kde polovina věcí nebyla pro Fastbacka a když jsem chtěl vidět, jak to v reálu vypadá, tak to neměli nikde na fotce. Když si člověk sedne na stránky koncernu, tak tam je příslušenství vyfocené přímo v autě, takže reálně vidíš, co kupuješ, u dealera Hyundai jsem chtěl gumovou vanu do kufru, po 14ti dnech přišla, překryje upínací oka pro síťku a navíc byla do sedanu. Ptal jsem se na Footwell, to mi nebyli schopni nějak říct ani ukázat jak to svítí, když jsem se ptal na dvojité dno kufru, které je vidět na prezentačních videích a prospektech Fastbacka, tak mi řekli že nic takového pro Fastback v nabídce není, že jsem si to spletl (foto v příloze). No prostě tohle je ten rozdíl v ceně, kampaň která masíruje Škodovku je na oko, v reálu to stále velice pokulhává v těchto zdánlivých detailech. Ale jak už jsem to tu psal, jsou to pro 90% majitelů kraviny, těch nás 10% co by chtělo na autě něco ladit se s tím smíříme.

Jinak co říkáš na převodovku? V recenzích a testech si jí chválili, já na to mám jiný názor, 3 r.s. tam jde jakoby přes zuby a zpátečka někdy nezapadne vůbec, musím znovu vyšlápnou spojku :?


TO Lumix: BMW má všechno, tam není třeba něco ladit, jen tankovat palivo :)
K převodovce zatím výhrady nemám, najeto cca 8.000km. I předchozí i30 I slapala 8 let bez problemu.
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od TheCory »

Stringo píše:Třeba je to důkaz toho, že Hyundai nemá žádné problémy, které by majitelé museli řešit na fórech, třeba budeme léta spokojeně jezdit bez problémů a užívat si precizního výrobku značky Hyundai :D/

Ale to forum je zvláštní, že fakt nikdo nic neřeší. Ze ŠkodaHome jsem zvyklý na mravenčí aktivitu, pořád se něco řešilo, ladilo, konzultovalo a vymýšlelo. Majitelé řešili aktualizace, dodělávky, vychytávky, doplňky... Když jsem se snažil dopátrat originálního příslušenství, tak jsem dostal jen psaný seznam, kde polovina věcí nebyla pro Fastbacka a když jsem chtěl vidět, jak to v reálu vypadá, tak to neměli nikde na fotce. Když si člověk sedne na stránky koncernu, tak tam je příslušenství vyfocené přímo v autě, takže reálně vidíš, co kupuješ, u dealera Hyundai jsem chtěl gumovou vanu do kufru, po 14ti dnech přišla, překryje upínací oka pro síťku a navíc byla do sedanu. Ptal jsem se na Footwell, to mi nebyli schopni nějak říct ani ukázat jak to svítí, když jsem se ptal na dvojité dno kufru, které je vidět na prezentačních videích a prospektech Fastbacka, tak mi řekli že nic takového pro Fastback v nabídce není, že jsem si to spletl (foto v příloze). No prostě tohle je ten rozdíl v ceně, kampaň která masíruje Škodovku je na oko, v reálu to stále velice pokulhává v těchto zdánlivých detailech. Ale jak už jsem to tu psal, jsou to pro 90% majitelů kraviny, těch nás 10% co by chtělo na autě něco ladit se s tím smíříme.

Jinak co říkáš na převodovku? V recenzích a testech si jí chválili, já na to mám jiný názor, 3 r.s. tam jde jakoby přes zuby a zpátečka někdy nezapadne vůbec, musím znovu vyšlápnou spojku :?


TO Lumix: BMW má všechno, tam není třeba něco ladit, jen tankovat palivo :)

K té převodovce - mám to úplně stejně. Naprosto #-o když dávám trojku, musím silněji dotlačit a cítím lehký odpor, u zpátečky se mi také několikrát stalo, že nechtěla naskočit - vyšlápnutí spojky. prostě teď při řazení musím používat větší sílu, v tomto je Octávia úplně jinde, tam je to koncert a člověk řadí jedním prstem a naprosto přesně. Třeba si to ještě sedne no...

Já osobně jsem ještě na foru Dacie a tam to taky žije. Ale jestli je pravda, že to tady Hjondé stalkuje a pak nechce řešit reklamace... :roll:
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od lumix »

Tak u škodovky dokud jsem měl msnusl, tak za to bylo potřeba pěkně vzít, jeden prst mi nestačil, to bych si ho zlomil. A měj 3x manuál s 1,9tdi.
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Coryho Fastback 1,4 T-GDI; 02/2019

Příspěvek od TheCory »

Tak to jsem na tom přesně naopak. Máme třetí Octávii (vše diesel) a tam to řadí naprosto přesně a lehce. Ale i30 je nová, třeba si to ještě sedne.
Ono je to vše i o zvyku. Člověk něco řídí dlouhou dobu a pak sedne jinam. Třeba u i30 mne baví vypnout rádio a vychutnat si někdy trošku rallye (3-5500 otáček). Zvuk motůrku mne docela baví =D>
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“