Koupě i40

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

dolphy68
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 bře 2019, 20:14

Re: Koupě i40

Příspěvek od dolphy68 »

A dá se v dnešní době nějakým způsobem odhalit manipulace s tachometrem?
Reklama
 

lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Koupě i40

Příspěvek od lumix »

Nevím jak u :hyu: ale koncern má v řídící jednotce nějakou "hlubší paměť" kterou každý nemaže, Ale něco se dá vydedukovat, ze zaplněneho DPF filtru, počtu regeneraci. Případné dle německého TP by jsi mohl vidět, zda to bylo auto leasingovky, nebo soukromé osoby.
dolphy68
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 bře 2019, 20:14

Re: Koupě i40

Příspěvek od dolphy68 »

Ok,to jsou cenné informace a díky za ně...
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Koupě i40

Příspěvek od lumix »

Ale podstatny je stav auta, může mít 250.000 km a bude udržované a v dobrém stavu a může mít 100.000km a po nějakém hovadu pěkně doděláne. Kvalitní vyčištění auta není moc drahé ....
dolphy68
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 bře 2019, 20:14

Re: Koupě i40

Příspěvek od dolphy68 »

Nechci zakládat nové téma kvůli každému dotazu,tak to dám sem.Auto jsem nakonec koupil,odopovídá věku,jediná věc,co jsme na něm našli při prohlídce byl olej v místě prvního vstřiku(směrem od nalévacího hrdla oleje)Dle mechanika,kterého jsem měl s sebou bude stačit vyměnit O kroužek,což jsem se vlastně dočetl i zde na foru,že to jeden člen měl taky.Teď k dotazu.....opěrka hlavy jde vysouvat jen nahoru a dolu?Přijde mi moc vzadu a když za ni chytnu,tak posunout dopředu jde,ale nezůstanetam,kde bych chtěl a když ji pustím,vrátí se dozadu,jde to nějak nastavit?Druhý dotaz....ostřikovač zadního skla...je možné,že tam není?Na páčce stěračů ani nejde ovladač posunout do polohy ostřikování.Pokud tam není,je možné ho dodělat?Docela by se mi tam líbil.JInak auto jede pěkně,motor je tichý,jde to pěkně za plynem,ale po 150tikw šestiválci to chvíli bude trvat,než si zvyknu :mrgreen: :mrgreen: Díky za odpovědi na moje dotazy
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Koupě i40

Příspěvek od karelmrak »

dolphy68 píše:Nechci zakládat nové téma kvůli každému dotazu,tak to dám sem.Auto jsem nakonec koupil,odopovídá věku,jediná věc,co jsme na něm našli při prohlídce byl olej v místě prvního vstřiku(směrem od nalévacího hrdla oleje)Dle mechanika,kterého jsem měl s sebou bude stačit vyměnit O kroužek,což jsem se vlastně dočetl i zde na foru,že to jeden člen měl taky.Teď k dotazu.....opěrka hlavy jde vysouvat jen nahoru a dolu?Přijde mi moc vzadu a když za ni chytnu,tak posunout dopředu jde,ale nezůstanetam,kde bych chtěl a když ji pustím,vrátí se dozadu,jde to nějak nastavit?Druhý dotaz....ostřikovač zadního skla...je možné,že tam není?Na páčce stěračů ani nejde ovladač posunout do polohy ostřikování.Pokud tam není,je možné ho dodělat?Docela by se mi tam líbil.JInak auto jede pěkně,motor je tichý,jde to pěkně za plynem,ale po 150tikw šestiválci to chvíli bude trvat,než si zvyknu :mrgreen: :mrgreen: Díky za odpovědi na moje dotazy
Tak moment, do polohy ostřikování? Poloha ostřikování je, že tu páčku zmačknu od sebe. A jestli tam je, snad vidím, když se podívám dozadu, jestli je tam tryska...
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Koupě i40

Příspěvek od karelmrak »

Jinak mi to připadá dost drahé, já prodávám zrovna Premium v plné výbavě v kůži 4,5 roku 71 t. km za podobnou cenu...
dolphy68
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 bře 2019, 20:14

Re: Koupě i40

Příspěvek od dolphy68 »

Takže páčkou k sobě ostřikuju předek a páčkou od sebe zadek?Tak to mě teda nenapadlo....co se ceny týká, já jsem spokojený....do provozu to šlo v červnu 2015,auto je celkově v top stavu a kůži jsem nechtěl,v létě se na tom nedá sedět....co ty opěrky,jdou nějak štelovat kromě nahoru a dolů?
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě i40

Příspěvek od idam.i »

Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koupě i40

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Zajímavý článek, ale ze všeho nejvíc by mě zajímalo kdy a kde :hyu: odmítl příchod Sonaty do Evropy. Moje informace jsou úplně odlišné, ovšem samozřejmě ctím fakt, že není nic staršího než včerejší informace :D . Problém tohoto článku je v jeho nelogičnosti.
To, že je i40 přesluhující model není nic nového. Ovšem pokud by :hyu: chtěl segment "D" skutečně v Evropě opustit, udělal by to loni v září s koncem platnosti normy Euro6b. Pokud by počítal s odchodem do konce léta 2019, provedl by modernizaci i40 na emisní normu Euro6c, která platí od loňského září do letošního srpna. Jenže to neudělali a rovnou i40 modernizovali a homologovali pro normu Euro6d. Proč by to dělali, kdyby nepočítali s nutností v segmentu "D" mít zastoupení než dorazí další generace? A tou další generací má být právě nová Sonata DN8 (jestli pod jménem Sonata nebo i40 je celkem jedno). Samozřejmě bude muset projít úpravou podvozku a osazením motorů pro Evropu, tedy i nafťáků. Premiéra evropské verze byla avizována na podzim 2019 (možná Frankfurt - v Ženevě :hyu: nebyl, ale do Německa se chystá!) jako model 2020 a byl avizován i kombík jako model 2021.
V návaznosti na výše uvedené neočekávám odchod :hyu: ze segmentu "D", protože by to nedávalo smysl. Vyhodili by prachy za zbytečnou homologaci, a to u Korejců nevidím jako průchozí, počítat umí sakra dobře :wink: . Přičemž je řeč o evropském trhu, na tak malých trzích jako jsou ty naše samozřejmě k vyřazení i40 z nabídky pro malý zájem dojít může. V ČR jí dosud VV hodně tlačil, prodejci cpali spoustu aut na značky, aby byly registrace a pak se prodávala auta stará pár měsíců za moc pěkné ceny. Doporučuji aktuálně mrknout na nabídku předváděček/demo aut u Domanského :) . Je samozřejmě otázkou jakou filozofii bude razit Alex, ale to se uvidí během zhruba čtvrt roku.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě i40

Příspěvek od idam.i »

Tiež sa mi to nezdalo.Skôr som si obzeral tie obrázky.
A tie sa mi celkom páčili. 8-[
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
dolphy68
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 bře 2019, 20:14

Re: Koupě i40

Příspěvek od dolphy68 »

Mohli bychom se vrátit k tématu? Zadní ostřikovač funguje,jak popsal kolega výše,ale ještě by mě zajímaly ty opěrky.... děkuji
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koupě i40

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Sorry, nějak vyplynulo :) .
Ve většině :hyu: je opěrka podélně posuvná pouhým přisunutím dopředu. Skáče "o zub", posunout jde ve dvou nebo třech krocích. A dalším přitažením skočí zase úplně dozadu.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
dolphy68
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 bře 2019, 20:14

Re: Koupě i40

Příspěvek od dolphy68 »

Aha,tak možná jsem ji přitahoval moc rychle, protože se vždycky vrátila zpátky :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koupě i40

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Jemně, aby vždycky skočila jen o zoubek :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i40“