Neoriginální infotainmenty,radia

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stephano35
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 dub 2018, 13:13

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Stephano35 »

dik to asi pude ale uprimne, nikde sem nenasel zadnou aplikaci na FM radio v tom google store :-(
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, barva: Micron Grey, výbava: BoC (Trikolor komfort) (2018-)
Hyundai Coupe 2003 (2009-2017)
Reklama
 

H Style
*
Příspěvky: 21
Registrován: 05 říj 2018, 13:23

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od H Style »

Byl by ochoten někdo polopaticky popsat apku Tucsy, co vše dokáže a popsat tady pro laika způsob jejího nahrání do auta ?
díky moc
I30 18 WG 1,4T-GDI MT STYLE NAV GO
Platinum Silver
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Pozoris »

Konečně jsem měl čas udělat nějakou fotku a rádio po dvou týdnech pořádně odzkoušet. Musím říct, že je to super. Je to úplně jinde. Jak s funkcemi, tak hlavně designem kterým auto už nepřipomíná čínskou hračku s přelomu tisíciletí. Sám jsem během reklamace měl půjčeného Tucsona s navi infotaimentem a jsem za sebe rád, že jsem vzal auto bez 8” a zvolil následně výměnu za android radio. Originální infotaiment mi absolutně nesedl, byl jsem z něj dosti zklamán. Čekal jsem, že bude mít plno možností a různých funkční. Nakonec to umí jen navi a mirrorlink. Což za tu cenu a tuhle dobu je celkem smutný.

Každopádně k rádiu. Rádio je plynulé, bez lagů s rychlým startem. Rádio má zesilovač a zvuk i ve vyšším stupni volume má krásný, čistý i basy tomu odpovídající. V rámci výměny rádia jsem sk nechal implementovat i přední DVR FHD kamerku pro záznam z jízdy. Napojena je přes druhý konektor USB a tažena za kastlem, při nastartování automaticky začíná nahrávat záznam na mnou zvolenou paměťovou kartu. Lze nastavit smyčka pro nahrávání 5, 10, 15 min. Má ze zadu rádia dva vstupy pro micro SD. Jedna pro navigaci a druhá pro volné použití, kdy právě na ni mám nastavenou kemerku. Jinak lze nastavit rádio na ACC sleep, tedy nikdy neprobíhá studený start. Během ACC sleep má odběr energie stejný jako originál. Tudíž výborná vlasnost, čekal jsem, že během každého nastartovánî bude probíhat dlouhý náběh. Jediné co bych vytknul je horší čitelnost na slunci, ale to se dalo při lesklém displeji očekávat. Dále jsem si vyměnil klasický prut za ploutev. Mám stříbrný LB s černým “spoilerem”, a tak jsme volil ploutev lesklou, černou. Autu krásně sluší a sedne jak ulitá. Příjem rádia zůstal netknutý, ne-li lepší.


Edit.: mám limitovanoou výbavu Symbol, kde jsou vyhřívané sedačky, volant, sklápěcí zrcátka, parkovací kamera. Toto rádio mají připravené pro všechny druhy výbav a je čistě plug&play. Měl jsme obavy, zda bude fungovat originální kamera, když mi prodejci na Ali tvrdili každý něco jiného. Tak zde se jen připojily kabely a vše fungovalo.


Zde je srovnání před a po. Velké fotky po rozkliknutí:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zde je foto po výměně antény za ploutev:
Obrázek

Jde jen o”pracovní fotky”, které jsem udělal pro srovnání a hned po montáži. Lepší a designovější fotky rád udělám a postnu během dnů. Jinak jsem z Brna a kdo by měl zájem rádio vidět, vyzkoušet si osobně, není problém.
Naposledy upravil(a) Pozoris dne 02 dub 2019, 09:39, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od pekoz »

Dotaz:
Ploutev z ALI.. nebo z jiného obchodu?
Plánuji totiž podobnou výměnu antény.
díky
P.S.
Taky mě ta tovární obrazovka leze na nervy.
Grafika a možnosti jsou ubohé.
A to máme díky verzi "Best of..." tu velkou.
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Pozoris »

Zapomněl jsem.

Rádio kupováno u Carmes.cz - dle brněnského Dealera jej už také nabízí.
Montováno u ozvucujeme.eu
Ploutev koupena u forcar.cz, ale co si budem povídat. Čína to bude. Jinak kvalita zvuku i zpracování je výtečná.
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

Asi nemáš fotku pripojenia rádia zozadu že?
Tú origo cúvaciu kameru máš rozbehnutú aj s tým že sa ti mení trajektoria ako točíš volantom?
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Pozoris »

Ano, origo parkovací kamera zůstala kompletně zachována. Tedy i s trajektorií otáčení volantu.

Nejblíž tomu bude tato, ale vyloženě zezadu ne.

Obrázek
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

máš ešte nejaké fotky v tomto stave?
už to vidím je tam can bus box asi nevieš aký to je typ že?
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Pozoris »

Hele to fakt netuším. Ale z Carmes to mají komplet pořešené aby vše fungovalo.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jediné co mám, moc jsem toho nefotil. Hlavně ani poradně po nainstalovsni jen takové rychlo fotky :)
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

rieši to tá hnedo červená krabička. Myslim že rádio z nej tahá info o zaradenej spiatočke a o natočení volantu. Samotny signál kamerky by mal byť analógový ešte som to nerozoberal na mojom aute ale malo by sa to dať pripojiť len by som rád rozbehol aj tú trajektóriu a to by malo ísť práve tým canbus boxom
Uživatelský avatar
stirling
*
Příspěvky: 60
Registrován: 17 srp 2018, 12:20

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od stirling »

Vypadá to super, jen to kdo udělá lesklý display do auta by zasloužil velký pohlavek. Těch kabelů je tam tedy opravdu spousty, umí to teď něco navíc zobrazovat o autě (např. údaje co jsou jen na palubním pc mezi budíky)? Má to wifi? tedy, že si můžeš udělat v autě AP?
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Pozoris »

Tak jistě. Umí toho hodně narozdíl od originálního, který umí jen navi a problémy má i s mirrorlinkem. Každopádně je možné si dokoupit obd redukci a pomocí aplikace na rádiu sledovat, hustotu pneu, teplotu vody a proste komplet věci s tím spojený. Tak Wi-Fi je už dnes standart. Buď na rádiu můžeš využít hotspot z telefonu, či si pořídit SIM internet od operátora a přes USB napojit na radio ve kterém poté vytvoříš naopak hotspot pro telefony.
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
doktorauto
*
Příspěvky: 13
Registrován: 16 zář 2018, 17:37

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od doktorauto »

Páni chcem sa opýtať vás čo ste rozoberali interier ako sa dá šetrne vybrať vypinač start stop vedla šaltpaky.
qwecko
*
Příspěvky: 58
Registrován: 02 říj 2017, 20:10

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od qwecko »

...saga pokracuje...objednal som mainboard s DSP cipom...je to digital signal processor vdaka ktoremu je zvuk zas o cosi lepsi a hlavne je tam lepsi equalizer a viac ficuriek pre nastavenie audia...musel som rozobrat radio, prespajkovat bluetooth modul zo starej dosky na novu a ked som to uz mal cele rozobrate tak som na coreboard osadil naviac aj hlinnikovy chladic pre lepsie chladenie procesora...foto dosky je len pozicane z aliexpressu,ked som to robil nemal som nic s cim by som to odfotil, dsp chip je v cervenom ramceku...zvuk sa da teraz omnoho lepsie vyladit a je o poznanie kvalitnejsi...v najblizsej dobe budem montovat cuvaciu kamerkuuu :D/
Přílohy
DSP.jpg
DSP.jpg (66.79 KiB) Zobrazeno 3854 x
qwecko
*
Příspěvky: 58
Registrován: 02 říj 2017, 20:10

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od qwecko »

Zdarec chlapi...pre tych ktory uz maju namontovane android radio a nemaju DSP chip je tu moznost zlepsit zvuk prepisanim upraveneho MCU a nainstalovanim modnuteho amplifiera...je to velmi jednoduche a stoji to za to...treba si len checknut verziu MCU resp. skratku vyrobcu a podla toho stiahnut zo stranky XDA developers upravenu verziu MCU,hodit to na usb,strcit do auta a v nastaveniach zvolit aktualizaciu MCU a radio si samo najde na usbecku subor MCU...potom len date nainstalovat...ak nemate radio rootnute treba este nainstalovat aplikaciu modnuteho amplifiera a je to hotove...jediny problem je ze ak nemate root treba vzdy ked chcete pocuvat hudbu spustit aj modnutu aplikaciu amplifiera...treba si to hodit na plochu,je to len jedno kliknutie ale stoji to za to...viac info a vsetky potrebne veci najdete tu:
https://forum.xda-developers.com/androi ... r-t3834657
Poznamka:
plati to pre radia MTCE/MTCD !!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“