Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Scaild píše:Noo to sice je, ale bohužel na druhém konci Prahy :lol: ale až bude pěkně, tak se udělá výlet :D
Ale pořád je to blíž než z Ostravy :wink: .

Na tom drápanci mě udivuje, že to je shora dolů :-k .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Scaild »

Díky umístění a směru rýhy si myslim, že to prostě muselo bejt malý dítě co šlo kolem s šutrem. Protože kdyby to chtěl někdo objet klíčem, tak jde nenápadně kolem celýho boku a nebude si sedat na bobek.

Každopádně když odbočím od tohodle tématu, oproti škodovce mě zaujala jedna věc - a to malé, či téměř nulové množství náhradních dílů či různých serepetiček z druhé ruky. Na škodovku je toho tuna jak v různých eshopech, tak třeba na ebay, ale na tuhle korejskou potvoru jsem nenašel skoro nic :-D
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Stringo »

Na tuhle korejskou potvoru (všeobecně na asijské vozy) asi jen tak něco neseženeš. To byla první věc, která mě také překvapila (taky jsem přešel od Škodovky). Co mě ale štve nejvíc je fakt, že i dealeři stojí za houno. Poptával jsem LED zadní světla a nerezové kryty pedálů. Psal jsem do Aspekty v Plzni, k dealerovi do Klatov i do Plzně a nikdo mi nenapsal vůbec nic, prostě žádná odpověď. Takže jsem si hned udělal první obrázek o tom fungování. :x
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Scaild »

Já to mám z Auto Palace Butovice a zatim je přístup na pět hvězdiček, všichni vstřícný a ochotný, ale asi uvidim až časem :-D každopádně zkus to alespoň ze zvědavosti poptat tam.

Co mě mrzí, tak že jsem si chtěl při koupi vozu (skladovka) nechat vyměnit základní černobílý infotainment za barevný, na což mi bylo sděleno, že to nejde, že je to tam na pevno zabudovaný (při procházení fóra jsem zjistil, že ta výměna fakt problém nebude), tak nevim :)
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Tudy »

Já přešel od :hyu: ke koncernu a potvrzuji, že tuning je teď o mnoho jednodušší. :)
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
Schnack
*****
Příspěvky: 2478
Registrován: 23 led 2019, 22:06

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Schnack »

Věř tomu, že výměna infotainmentu tě vyjde výrazně levněji a s výrazně lepší funkčností než u :hyu: . Já mám nejvyšší 8" originál, ale když bych ho neměl, tak určitě jdu taky do neoriginálu. Vzhledem k tomu, že jede na čistém androidu, tak ti dává výrazně víc stupňů volnosti pro doladění k obrazu svému a to včetně funkčnosti věcí, které na originálu nikdy fungovat nebudou.
i30 Kombi PDe, 1.4 T-GDI 140, Style go!, Champion blue (2018)
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Scaild »

Schnack: Já bych do toho šel rád, ale nechce se mi v tom hrabat, když je auto v záruce :D
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Stringo »

Tady na fóru je o výměně infotaimentu jedno vlákno, zkus ho projít a uvidíš. Já mám taky velkou Navi a je pravda, že toho moc neumí, je to taky dáno tím, že nevím proč, ale všechno je vázáno na AndroidAuto, nebo AppleCarPlay.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od lumix »

A za pár týdnů nejdeš následně auto poničené jeďte vice. Dobytek je to. V loni v těch největších mrazech ženě udělal někdo čáru na kapotě od předního světla až přes zrcátko. Nastalo mě to a hlavně co stín při minus 15-18'C, tak jsem tu hlubokou rýhu zamazal štěpařskym voskem a v dubnu opravil. Byli naštěstí 8 let staré auto, tak to tak nemrzelo jako u nového.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Stringo »

Je úplně jedno, jestli máš nové, nebo staré auto. Já měl 14let starou Octavii a měl jsem ji jak ze škatulky (viz moje vlákno) a sralo mě cokoli co jsem na autě našel za ťukanec...
Naposledy upravil(a) Stringo dne 16 kvě 2019, 16:22, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Raikin
**
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2018, 09:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Raikin »

Oh, tak to zamrzi. Tohle je vec, ktere se bojim kazdy den, kdyz prichazim k autu :D Nastesti mam pojistku jen s 1k spoluucasti, ale navysovat pojistne na dalsi obdobi by se mi nechtelo.
Nejhorsi je, ze i kdybys takove male decko chytil, co udelas, das mu na prdel a tim to skonci a jeste budes mit stesti, ze te matka neda k soudu za tyrani :D A decko to stejne nepochopi.

Ale jak tady psali nekteri, asi bych fakt pockal nejakou chvili, jestli se na aute neobjevi jeste neco dalsiho a zacal parkovat jinde... a pak asi prelakovat. :(
Obrázek
Hyundai i30 Fastback - 2018 - 1.4 T-GDI DCT - 103kW - Style Ultimate
Skoda Fabia - 2018 - 1.0 TSI - 81kW - Style+
Hyundai i30 combi II 2017 - 1.6 MPI - 88kW
Hyundai Getz 2003 - 1.1 - 46kW
Toyota Yaris 2006 - 1.3 VVTi - 64kW
Audi A3 1997 - 1.8 - 92kW
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od kyrmon »

Lak je třeba brát hold jako spotřební věc no... A když by se ti takové dítě podařilo chytit, tak spousta rodičů si pro takové případy platí pojištění, takže by to šlo z jejich :wink:


Každopádně tě tu vítám, přeji spoustu bezproblémových kilometrů a ať už další šrámy nepřibývají :wink:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Stringo »

Rodičů, co platí pojistku proti poškození cizí věci dětmi je minimum (třeba zrovna já), když jich mnoho nemá ani základní pojištění sama sebe...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Scaild »

Stringo: Jojo vím, to vlákno jsem si právěže pročítal :) Každopádně to co jsem moh dát za nový infotainment teď dam za lak :-DD

Tak je to nahlášené na policii jako vandalismus, takže pokud by se podařilo dítě třeba díky kamerám identifikovat, tak za něj ručí rodič a řekl bych že by pak měl povinnost škodu uhradit. Bohužel, nikde v okolí kamery nejsou.

kyrmon: Jasně, lak je spotřební věc a kdyby to nebylo až "do masa", tak bych to neřešil a jenom to rozleštil, případně kdyby to bylo na nárazníku. Ale prostě nerad bych, aby mi ty dveře začaly hnít a nehledně na to, že je to sakra nový auto a chci aby jako nový vypadalo co nejdýl :lol:
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Scaild »

Tak dveře už mám nějaký ten týden přelakované a zatím to vypadá, že je vše OK :-D Nechal jsem to dělat v Palace Butovice, oprava trvala něco málo přes týden a řekli si za to téměř 11 000 Kč :roll: Nicméně nalakovaný je to dobře a není naštěstí nic poznat. Jediný problém byl, že na vrchní vrstvě laku byly jakoby výčnělky, takže to dostali na reklamaci a přeleštění, což jim nakonec trvalo skoro další týden, protože u nich to nedokázali a museli auto posílat někam jinam :roll: Jako kompenzaci za tohle zdržení, sem dostal kanystr s kapalinou do ostřikovačů :lol: :lol: :lol:
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“