Zadní LED blinkr

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

700lm bude bludička. U oranžové a červené barvy je to se svítivostí trochu jinak než u bílé. Je pravda, že to svítí víc než žárovka, ale na druhou stranu ten mobil to podá taky jinak než je to v reálu. Důležité je, že to opravdu bliká a ne že by to v podstatě dýchalo, jak se žárovka vláknová nestačí ani úplně zhasnout. Uvidím ještě večer jak to bude vypadat, ale měl jsem podobně na Octavii léta a nikdy na mě nikdo neblikal a na STK nikdy nebyl problém. Naopak si myslím, že přes den tohle bude mnohem lépe vidět, než klasika. Navíc tohle už vypadá jako blinkr auta z roku 2019 a ne jako z 90.tých let.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

Tím si můžeš v noci skoro i svítit.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
Gyngy
**
Příspěvky: 368
Registrován: 06 led 2018, 00:31
Bydliště: Praha

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Gyngy »

Dete nekam s tema vypalovacema oci! V noci se za takovym "tuzerem" jede fakt skvele! :evil: :-(

Vsichni v projekcnich kancelarich jsou debilove, co nicemu nerozumi a normy dodrzuji protoze proto ... nastval jsem se, protoze je to BEZOHLEDNE pouzivat silnejsi zdroje, nez jsou povolene v norme. Plati to jak pro blinkre, tak pro predni svetla, hmlovky, brzdy ... do couvacek si dejte, co chcete ...
Hyundai Tucson, 1.6 T-GDI, FWD, 2017
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

V noci nejezdím, v noci spím :D

Gyngy: jak můžeš tvrdit něco takového, když jsi to v reálu vůbec neviděl :lol: ... Stál jsi někdy na křižovatce za blikající A8,
Touaregem nebo za Aventadorem? Tam to šajní jak blázen a je to homologované a schválené, navíc blinkry já osobně běžné za jízdy nemám zapnuté stále, takže za mnou můžeš jet i několik km aniž bys o blinkrech věděl, max ho zapnu při předjíždění apod.... :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od EFISO »

Azda neverite tým 3400Lm ](*,) LED žiarovke Ba15s (P21W ) pri odbere 1,7A . LED H7 ma cca 3000Lm a odber 2,5A Biele svetlo a nutné chladenie !!. Ta LED žiarovka v žltom prevedení môže mať tak od 900Lm do max 1200Lm .Nič strašného čo by poškodilo zrak :wink: .Treba to vidieť naživo ak chcete kritizovať svietivosť ,niet nad vlastnú skúsenosť :D/
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Richard555 »

No jenom pro pořádek - halogenová H7 55W má tak kolem 1000lm takže 800 lm v blinkrech je dle mě docela dost ;-) Ta klasika žlutá 21W má tak max. 300lm, ale spíš míň.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

To je jestli ostatní auta svítí víc ti může mít koneckonců úplně jedno. Tvoje auto bylo homologované s klasickými žárovkami. V noci vypálíš protijedoucím řidičům díru do hlavy.
Naposledy upravil(a) R2-db269.cz dne 11 čer 2019, 19:40, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od sarin007 »

S těma lumena je to celkem jednoduchý. Vemte lumeny a vydělte je deseti a dostanete velmi přibližný exvivalent běžný žárovky ve wattech. Není to sice nejpřesnější metoda, ale bez kalkulačky pro představu nejjednodušší. Takže zmíněných 3600lm je ekvivalent 360W (ve skutečnosti je to míň cca 200-250W halogenu třeba na baráku). Dělám ve světlech už skoro 20 let, tyhle čínský lumeny mě už nechávají chladným. Osobně bych tipoval, jak tu bylo už psáno, že obyč blinkr bude mít tak 300lm. Oranžové světlo je pocitově slabší, někdy i o polovinu, takže opravdových 700lm by nemuselo blikat špatně.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Jak jsem psal, telefon to celkem dost zkresluje, trvá mu, než zaostří a je to přesvícené. Nikdy na mě nikdo neblikal a to používám LED blinkry přes 5 let. Pokud bych někoho hodně oslňoval, určitě by mi to nechal alespoň někdo za ty roky sežrat v podobě zapnutí dálkových světel...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

Budeš stále hledat výmluvy proč tam ty LEDky nacpat a ostatní to tak mají taky. Takhle se my snaží moje 13 letá dcera vysvětlit, že i ostatní dostali špatnou známku. Já jí ale vysvětluji, že mě ostatní nezajímají. To je prostě debata o hovně. Řešíš blbosti. Na jednu stranu říkáš, že jiná auta mají výrazné LED v blikačích a sám tam cpeš LED s hodnotou přes 1000Lm. To mi už hlava nějak nepobírá. Nech tam žárovku a nech to blikat.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

To samé mohu napsat i já tobě. Moc to řešíš, nech si tam doutnavku a ostatním nevymlouvej LED žárovky. Kdy už konečně pochopíš, že papírových 1000lm u Čínských žárovek prostě ve skutečnosti není 1000lm... Reálně mají 50-70% z popisovaných hodnot. Ale což. Nemá smysl sem psát zkušenosti s LED, když do vlákna o LED chodí lidí, kteří to nikdy řešit nebudou a jen budou blekotat o tom, že to není legální a jak je to strašné - v podstatě typ sedících štamgastů v hospodě, kteří všechno ví, ale jenom od někoho dalšího, kterému to řekl někdo další, co to četl v novinách a ve skutečnosti vůbec nemají reálné zkušenosti s tím o čem mluví...

Já osobně mám rád LED zdroje, ale nemysli si, že vezmu kde co, nacpu to do světel a jsem spokojený že mám LED a dál mě nic nezajímá. Až utratíš tolik peněz za pitomé LED žárovky jako já, potom si můžeme popovídat, byly jich desítky vyhozených do koše a stejně tak, jako já nikomu necpu, že vláknová žárovka je mrtvý zdroj pro konzervativní lidi, co si myslí že tohle používají celý život, tak je to to nejlepší, tak bys i ty měl přestat vnucovat ten svůj názor. Řekl jsi si svoje, LED tě nezajímají, tak proč chodíš do tohoto vlákna? Mě nezajímá vlákno o automatické převodovce, myslím si o tom své, ale proč bych měl tam někomu vnucovat manuál?!

Nechápu to, stejně si nechám na autě co já budu chtít, nebo si myslíš, že mi tady 10x napíšeš že je to blbost a já to vyndám a nacpu tam zpátky klasiku :roll: akorát lidem kteří se chtějí podělit o zkušenosti zkazíš chuť sem něco psát, což ale nejsi sám jsem zjistil. Zde na fóru je víc lidí, co jim vadí cokoli "nestandardního" co se dělá na autě, akorát jsem stále nepochopil proč.

Můžu pokračovat klidně dál - Gyngy tady napadá pitomý blinkr, ale sám postne návod na odblokování Navigace, kam si potom nainstaluješ YouTube a klidně si ho pustíš za jízdy, to je ale v pořádku že, to ta LEDka v blinkru je mnohem větší problém :lol:

Hoši zamyslete se nad tím :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od sarin007 »

Já si myslim, že kluci jen chtěli říct, že když si dá někdo na auto něco, co jiný neobtěžuje nebo pod., tak není problém, v opačném případě to dobré není. Mnohdy je to i ku prospěchu, protože danou věc z nějakýho neznámýho důvodu výrobce nedotáhl do konce nebo poddimenzoval. Mnohá vylepšení jsou opravdu ku prospěchu věci. Ty blinkry je třeba vidět na živo a pak si na to člověk udělá třeba jiný názor. Zatím z videa by pro mě byla alternativa někde uprostřed. Originály nesvítí nic moc (sám jsem originály žárovky dal pryč, nechápu proč je tam všichni výrobci dávají), ale ta LEDka mi přijde alespoň na videu zase příliš. I za světla to osvítí zem a auto před. Je pak otázkou, co to dělá v noci. Ale určitě nejsem člověk, který by někomu nadával a říkal, že to má sundat. A pokud je za provozu vyzkoušený, že to nikoho neobtěžuje, je to asi OK. Chce to zkusit hlavně v noci a třeba ve městě, kdy stojíš za někym (nebo před pokud je máš i vzadu), delší dobu se zapnutým blinkrem a uvidíš.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Klidně udělám video v noci, ale je to k ničemu, čočka fotoaparátu, resp. mobilu z toho udělá něco co neodpovídá reálu. Je pravda, že na zemi to vidět bylo, ale to je i ta klasická žárovka, protože mám auto z kopce a před autem už je zlom na rovinu, takže na úplné rovině by to nebylo tak poznat. Každopádně, svítí to zhruba jednou tak výrazně než klasická oranžová žárovka, avšak mě osobně když jsem si za auto sedl na židli nějak výrazně neoslňovalo, samozřejmě že když do toho začneš civět, tak ti to začne vadit, je to LED zdroj, který svítí prakticky okamžitě a oko na tohle není stavěné, proto se zdá, že vláknová žárovka skoro nesvítí, protože ta doba nasvícení je delší a oko to stíhá zpracovávat... Ale nechci se tu hádat, jen jsem chtěl dát ostatním vědět, že je tahle LED použitelná v Hyundai autech, protože eliminuje chyby. Nic víc, nic míň, jen jsem pitomej, že jsem se dělal s videem, kdybych ho sem nedal (protože je stejně zkreslené) udělal bych asi lépe :-k
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

Ono stačí když napíšeš, že to svítí "zhruba jednou tak výrazně".
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od 3bit »

Stringo neřeš to, od tý doby co jsem je tam taky dal, se hlavně cítim klidnější, že je vidět když blikam. Mam sice Konu, kde je přední blinkr u denního svícení a při blikání se navíc zhasíná, ale neřešim jestli to někomu vadí, hlavně, že jsem vidět a ostatní ví co mam v plánu udělat a vidí to už z velký dálky a to je hlavní. Navíc u Kony je zadní blinkr dost nízko takže není na škodu, když svítí víc, aspoň si ho všimnou i ti olizovači zadků co se mi lepí na kufr. A jestli to někomu vypaluje oči tak je to asi proto, že se do toho kouká a to je pak jeho problém.

P.S. Ještě nikomu to nevadilo, nikdo nic neřikal, nikdo nic neukazoval(si jednička), nikdo ne mě neblikal.
Stringovo video opravdu hodně zkresluje.
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“