Dodržování termínů garančních servisů

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Dave405
*
Příspěvky: 91
Registrován: 22 srp 2015, 19:51

Dodržování termínů garančních servisů

Příspěvek od Dave405 »

Jak moc se hledí na dodržování limitů servisních termínů? Servisní středisko mi zrušilo předem naplánovanolý garanční servis z důvodu absence mechanika na dílně a navrhlo jiný termín, který je dle servisky překročen. Jak přesně se tyto termíny dodržují? V chytré knížce se uvádí rok, nebo kilometrový nájezd, kilometry s přehledem dodržím, ale rok bude překročen. Nebude problém, kdybych chtěl něco následně reklamovat na záruku? Žádal jsem po technikovi telefonicky, aby do servisky napsal dřívější datum, aby s tím nebyl případně problém, ale tvrdil, že překročení v rámci měsíce je v pohodě a že na centrálu se stejně posílá elektronický záznam servisních prohlidek, který nejde časově obejít. Jak je to správně abych nepřišel o záruku, navíc né mým zapříčiněním? Řešil někdo něco podobného?
Reklama
 

Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Dodržování termínů garančních servisů

Příspěvek od rychlyzadok »

Zalezi od servisu, ale uz aj ja som pocul, ze + mesiac a + par sto km je este v pohode a nemalo by to mal dopad na pripadnu reklamaciu. Asi by som sa na tvojom mieste spytal, alebo trval na uvedeni poznamky pri garancke, ze mesiac je prekroceny a moze za to servis... Len tak pre istotu.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Dodržování termínů garančních servisů

Příspěvek od Minko »

ak máš servis určený napríklad ako 08/2019 nezáleží či to bude 1.8. alebo 31.8. termín sa považuje za dodržaný. bez ohľadu na to, ktorý deň v 08/2018 si mal robený servis.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Dodržování termínů garančních servisů

Příspěvek od rychlyzadok »

Myslim, ze mu ide skor o to, co sa stane ked sa na servis dostane 09/2019 :-k
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Dodržování termínů garančních servisů

Příspěvek od Minko »

zrejme by to vadiť nemalo, keď som predčasom zisťoval čos a stane ak miesto 15 tisíc (žil som v tom že servisný interval ma 15 tisíc nie na 20 :mrgreen: ) prídem na prvý garančný so 16 tisícmi (mal som jednu cestu ktorú nešlo odložiť a servis mi nevedeli urobiť skôr) príjmacia technička mi potvrdila že to nie je až taký problém.

Otcovi sa v kii podarilo 2x švihnúť servisný interval o pár stoviek km a nikdy neprišiel o garanciu.

ale myslím že Dave405 riešil prekročenie v rámci mesiaca, čo aj technik potvrdil že nie je problém, len si to chcel overiť z iných zdrojov. Ibažeby som nesprávne pochopil príspevok. :)
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Dave405
*
Příspěvky: 91
Registrován: 22 srp 2015, 19:51

Re: Dodržování termínů garančních servisů

Příspěvek od Dave405 »

Děkuji za reakce :wink:
V mém případě se jedná o přesáhnutí termínu v rámci stejného kalendářního měsíce. Dle servisního technika v tom problém není, ale vím, že v případě problému to posuzuje Praha a tam můžou mít na věc jiný názor :-k . Každopádně to už nijak neovlivním.
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Dodržování termínů garančních servisů

Příspěvek od Minko »

ak sa nemýlim tak do servisnej knihy sa nezapisuje dátum nasledujúcej prehliadky s presnosťou na deň ale iba mesiac/rok. Aspoň ja som to tak vždy mal a mám. A s takýmto zápisom ak by robili prieky že to bolo iba napríklad do 10 dňa v mesiaci by neobstáli ani pred SOI ani pred ČOI :) nehovoriac o tom v prípade nejakého (súdneho) sporu by ten spor veľmi rýchlo skončil v ich neprospech pokiaľ by sa oháňali iba dátumom. V tomto je právna terminológia absolútne jasné: ak niekde je napísaný mesiac, stačí aj posledný deň daného mesiaca :)
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Dave405
*
Příspěvky: 91
Registrován: 22 srp 2015, 19:51

Re: Dodržování termínů garančních servisů

Příspěvek od Dave405 »

Pokud by byl uveden jen měsíc, pak je to jasné, tam není co řešit, ale já mám od začátku vedenou servisku s přesným dnem servisu proběhlého i následujícího.
motorol
***
Příspěvky: 722
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Dodržování termínů garančních servisů

Příspěvek od motorol »

Nechce se mi do auta pro knizku, ale tusim, ze tam je tolerance 1000 km nebo mesic, kazdopadne se to tam nekde pise. Me uz je to sumak, ja mam posledni mesic a zaruce muzu zamavat...
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Dave405
*
Příspěvky: 91
Registrován: 22 srp 2015, 19:51

Re: Dodržování termínů garančních servisů

Příspěvek od Dave405 »

Děkuji, to je zajímavá informace, kterou jsem při studování chytré knížky a servisky nikde neviděl. Mě osobně je to taky celkem jedno, auto je v pohodě a myslím, nebo doufám, že do konce záruky nebudu muset nic řešit. Ze zkušenosti ale vím, že při prodeji bývají eventuální zájemci hnidopichové a šťouraji se v maličkostech i tohoto typu :D.

Smím se zeptat, jestli si budeš auto dál nechávat, nebo plánuješ výměnu? Dost řeším co dál už teď, jestli prodat ještě v záruce, nebo nechat a uvidím časem co se naskytne. Auto mi vyhovuje, není s ním žádný problém, krom toho, že čím dál častěji narážím na jeho limity co se týče světlé výšky a průjezdnosti terénem (jezdím často na hory léto/zima) a taky vnitřním prostorem. Nicméně Tuscon má menší kufr a na Santa Fe finančně nedosáhnu a v terénu to taky není žádná sláva. No, to jen tak mimo téma..
motorol
***
Příspěvky: 722
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Dodržování termínů garančních servisů

Příspěvek od motorol »

Vymenu zatim neplanuju, jednak neni duvod, druhak jsem mel na dovolene pujcene novejsi auto a start/stop a podobne vychytavky (ktere zatim nemam) me odrazuji. Dalsi co me odrazuje je kdyz si vzpomenu na prodej minuleho auta. Bazary by mi nejradsi daly jen na zmrzlinu a na inzerat chodili divni lide. Nakonec to klaplo a problem zadny nebyl...
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Garanční prohlídky, servis“