Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Scaild »

Jen k tomu rychlejšímu vyřízení, nevim u jakého servisu to budeš servisovat, ale třeba Autopalace má smlouvy s většinou pojišťoven (včetně Allianz). Já mam ČPP a jelikož je smluvním partnerem, tak nebyl potřeba nikdo z pojišťovny a všechno za mě vyřídili v servisu včetně nafocení a jen to do té pojišťovny poslali.
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To je velmi užitečná poznámka! Já bych se zašel techniků na příjem zeptat na obvyklou praxi s konkrétní pojišťovnou :wink: .
Mně už GPS žíly netrhají. Všechna aktuálně homologovaná auta už systém na podobném principu musí mít z výroby (eCall), takže teď si naposledy můžeme vybrat, když nechceme.
Je otázka jak dlouho si auto chceš nechat, jaký očekáváš nájezd a odhadnout riziko škodovosti. A pak to hodit do kalkulačky a zjistit co nabídne zajímavější vývoj výše pojistného. Na takový výpočet tu nejsou data, takže spočítat si to musíš sám :mrgreen: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od mihlit »

Víte někdo, jestli je u pojištění uniqa hyundai, které je v podmínkách pro slevové akce nějaký prostor k vyjednávání ceny (ať již základu či doplňkových připojištění)? Mám pocit, že před 5 roky jsem ke svému pojištění dostal sklo a asistenci zdarma, přestože běžně zdarma nebyla. Tentokrát se mi ale v jednání vůbec nedaří, tak by mě zajímalo, jestli je to neoblomností prodejce, či zda tam prostor na nějaké úpravy ceny skutečně není.
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Chasnik »

Mr. HYUNDAI píše:To Mr. X: Požádej UNIQu o nabídku s GAPem na 3 roky, bude v ní SafeLine, takže rovnou můžeš žádat o slevu na kilometrový proběh (podle toho kolik očekáváš nájezd).
Myslíš, že bych taky mohl očekávat slevu za kilometrový proběh, když "proběhnu" 45 tkm za rok? Nebo bych si tím spíš finančně uškodil a je lepší se od takové krabičky držet dále? Případně, jestli nemáš info, zdali to skutečně monitoruje styl jízdy řidiče a promítá to do výše bonusů (někde v marketingových materiálech jsem to zahlédl). Potom by mi tu pojistku museli dát snad zadarmo, protože já jezdím trasy, kdy se desítky kilometrů nedotknu pedálu brzdy a volantem prakticky nehýbám :D/
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Při tomhle nájezdu už by z toho sleva nebyla. Ale na přirážky za moc kilometrů se nehraje. Styl jízdy to dokáže "monitorovat", ale lezou z toho bláboly - když dáš nájezd na dálnici normální rychlostí, aby ses napojil v pohodě, tak to vyhodí "rychlý průjezd zatáčkou", když Tě nějaký idiot vybrzdí a Ty to stihneš ubrzdit, tak to vypíše "prudké brždění" a tak dále. Takže můj styl to neustále vyhazuje tak za 80%. Kdyby podle toho začali počítat pojistky, tak skončíme u soudu :mrgreen: !
Takže kromě GAPu v tom smysl pro nás nevidím, ale GAP na 3 roky dává smysl :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od pekoz »

No to mi povídej #-o
Ty seš teda světec :shock: já mám trvale +- 30.
Po cca dvou měsících jsem získal status - řidič závodník a nějak se ho nemůžu zbavit. To je tak podle aplikace na zastřelení za úsvitu.
A jak píšeš za "rychlé" průjezdy zatáčkou a prudké brzdění (což v podání Safeline je např. 16 km/h - 4km/h za 3 sec.). Nic jiného tam nemám.
Jak i technik z Cebie přiznal - tahle část vyhodnocování aplikace je zcela na ***no.
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Chasnik »

pekoz píše:... prudké brzdění (což v podání Safeline je např. 16 km/h - 4km/h za 3 sec.)...
No tak to je ten krám opravdu mimo, to by udělal levou zadní piráta silnic i ze mně, a to jezdím spíš na pohodu.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od pekoz »

Ono je taky otázka jak "citlivé" nastavení senzorů je u konkrétního typu auta.
Protože ty data chodí z ŘJ. Asi by stálo za pokus srovnat podobné auta mezi sebou (např.kombi - kombi)
Jinak ta aplikace chodí dobře a např. kniha jízd v Excelu je pěkná.
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

pekoz píše:Ty seš teda světec :shock: já mám trvale +- 30.
Dovedeš si představit jak jezdí moje žena, když ta má skoro pořád 100% :?: :!:
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od pekoz »

No to teda nedovedu. (vím jak jezdí moje, sice dobře ale jak bych to ... svižně no .... ta by měla tak -20% :mrgreen: )
eště že IXso tu štěnici nemá a Konu jsem zatím uhájil pro sebe.
edit:
No vlastně zkouším si to představit a vidím to reálné v kontextu garáže, zadních dveří a bezpečnostního "školení" poté :mrgreen:
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od johny_r »

Jen poznámka ke zkušenosti s Hyundai pojištěním od Uniqy. Za těch skoro 6 let mám za sebou srážku se zvěří a vloupání do auta plus jednu bouračku, která ale šla z PR viníka. Uniqa vždy zaplatila bez řečí a bez starostí. Auto jsem postavil do servisu a dostal ho za pár dnů opravené, stálo mě to akorát nějaký podpis. Takže z mé strany spokojenost. Pojištění stálo dramaticky míň než kdekoli jinde (platím něco přes 10k vč. PR). Původně jsem dostal 50% bonus, což jsem ocenil, protože to bylo první auto psané na mne a tudíž jsem žádné bonusy z dřívějška neměl. Po škodní události šel bonus dolů tuším o 15%. Po nějaké době bezškodního průběhu se zase vrátil. Jedné, co mne štve je, že ani jedna ze škodních událostí nebyla zaviněná a bonus šel stejně dolů, nicméně to tak asi má většina pojišťoven.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Stringo »

To jako fakt? Jakože mě někdo sejme a mě zdraží havarijku??? To je trochu na palici když za to nemůžu ne?
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tipnul bych si, že ten snížený bonus byl za to vloupání do auta :-k . Z POVka viníka to šlo regresem, to se určitě nepodepsalo a srážka se zvěří je většinou od vlivu na bonusy "oproštěna". Ale záleží na podmínkách konkrétní pojistky.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Silver
**
Příspěvky: 130
Registrován: 24 črc 2020, 20:15

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Silver »

ahoj jak to je dneska s těma "zelenýma kartama" na pojištění ? tak 8 let zpatky co jsem měl na posledy auto, pojišťovna vždy poslala poštou tu zelenou kartu, v případě kontroly silniční policie ji vždy chtěli vidět, jako důkaz že auto je pojištěné. Ted pri koupi nového auta a pojišťovna Uniqa, jsem dostal jen smlouvu a další dokumenty, ale zelenou kartu ne.
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Smart (výroba 07 2023)
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Start + Paket plus (výroba 07 2020)
Uživatelský avatar
Shebis
*
Příspěvky: 49
Registrován: 10 zář 2019, 10:13
Bydliště: Ivančice

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Shebis »

Ja pri koupi dostal kartu na VIN a ted v poslednim dopise mi prisla nova zelena karta na bilym papire a to ze mi o tri kila zvednou povinny ruceni :)
Chevrolet Aveo 1,2; hatchback 2011(K.O)
Hyundai i30 1,4i Trikolor; kombi 2019
Odpovědět

Zpět na „Pokec“