Po třech zimních sezónách senzor tlaku v pr...

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Emil Šic
Příspěvky: 6
Registrován: 08 led 2018, 22:04

Po třech zimních sezónách senzor tlaku v pr...

Příspěvek od Emil Šic »

A ne jeden, rovnou dva. Řekli mi v pneuservisu dneska, když jsem jak šprt největší přijel měnit letní kola za zimní. Ty ventilky se snímači jsem na zimáky přikoupil v roce 2016. Dva diagnostická krabička načetla ihned, další dva ne. Auto technik obešel několikrát, vždycky to samé. Skladovaná byla kola bez otřesů apod.

Ono to vůbec mělo zvláštní průběh: po cestě cca 15 km žádný problém. Až potom se to rozsvítilo. Takže co? Jak si to mám vysvětlit? Měly ty baterie už dost a mlely z posledního - že vydržely jen pár kilometrů? A ještě mi hlava nebere, že by ty snímače odešly rovnou dva najednou...

Zajel jsem i do jiného pneuservisu a tam prý, že to musí píchnout na diagnostiku za 600 káčé, aby jako viděli, co se děje.

Asi na to kašlu. Dva litry (cca 1000 Kč/ks) nedám. A zkusím teda nebourat, prý při nehodě dělají pojišťovny problém. A budu se modlit, aby na jaře ty snímače na letních byly v pohodě. Ty jsou origo Huyndai, byly na autě při koupi nového.
První hmyz, který se rozpleskne na čistě umytém předním skle, přistane přesně ve výši vašich očí (Murphyho zákon)
Reklama
 

Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Po třech zimních sezónách senzor tlaku v pr...

Příspěvek od Boryš »

Pěkný výdrb. Hlavně že se tím měřením podpoří ta oná ochrana planety... Ať už s těmi kravinami jdou do pryč. Ale to nepůjdou, teď nasadili svatou Grétičku a progresivní mládí, tak se to rozjede ještě vyšším tempem.
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: Po třech zimních sezónách senzor tlaku v pr...

Příspěvek od mihlit »

A to byly přikoupené originál senzory koupené v servisu? Divné je, že by to bylo tak brzy. Baterie má vydržet 5-7 let dle stylu jízdy. Nikdy jsem o nikom neslyšel, že by kiksly. Navíc i dost lidí třeba jen přezouvá, takže to vydrží vysílat stále ty roky. (Když se auto nehýbe, mělo by to vysílat výrazně méně častěji a spotřebu baterky tak mít ještě menší)
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Emil Šic
Příspěvky: 6
Registrován: 08 led 2018, 22:04

Re: Po třech zimních sezónách senzor tlaku v pr...

Příspěvek od Emil Šic »

Výrobce nevím, ale prý Německo, dovozce Alcar Bohemia. Jezdím do slušného pneuservisu, jednání slušné, všechno v pohodě, ale prý nejsem jediný, komu to takhle blbne. Do dvou let záruka, pak smůla.
První hmyz, který se rozpleskne na čistě umytém předním skle, přistane přesně ve výši vašich očí (Murphyho zákon)
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Po třech zimních sezónách senzor tlaku v pr...

Příspěvek od Richard555 »

No, abych řekl pravdu jezdím taky občas se svítícím TPMS - prostě baterky už mají své lepší časy za sebou. Někdy to jde někdy ne......Samozřejmě, že pokud by byl nějaký problém, samozřejmě se to stalo právě teď poprvé - jsem zvědav jak by někdo dokazoval něco jiného :wink:
Rozhodl jsem se, že koupím sadu ventilků a tu nefunkční , kterou vyndám ze současných disků rozpitvám a pokusím se nahradit baterky za nové - jinak by se sensorem nemělo nic být. Nějaké vybavení mám doma - miniaturní frézku a pustím se do toho , jsem v důchodu a tak mám čas; Samo se pokusím stěžejní věci nafotit a podělím se o informace..... něco o tom je na netu tak úplně do neznámých končin nepůjdu :wink: no a hlavně CR2032 která tam nejspíš bude je s navařenými kontakty za pár kaček :wink:
Třeba zde : https://www.aliexpress.com/item/3295122 ... b201603_52
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Krocan0
*
Příspěvky: 14
Registrován: 17 zář 2016, 16:35

Re: Po třech zimních sezónách senzor tlaku v pr...

Příspěvek od Krocan0 »

Než nákup baterii na Ali by mě spíš zajímaly zkušenosti s použitím TMPS z ali , např https://www.aliexpress.com/item/4000058 ... b201603_52 , protože si mi taky blíží konec životnosti baterií . Mám je pouze na letní sadě /najeto 35.000km/, ale již 5.let - zatím vpoho ; na zimních si říkám , že kontrolka TMPS je signalizace zimního provozu .
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Po třech zimních sezónách senzor tlaku v pr...

Příspěvek od remkren »

Znovu říkám, že zaplaťpánbůh, že už je v nových Hyundaích to nepřímé měření přes ABS a nemusí se řešit drahá nefunkčmí čidla. Když má člověk i zimní sadu, tak je to pálka.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“