Jak seřídit ruční brzdu

Moderátor: Moderátoři

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

ostrava a servisu jsem z tím prudil více než dost ani jeden se z tím udajně nesetkal oběhl jsem jak autorizaky tak neautorizaky ani na technické nevěděly když sem to sněma řešíl tak na mně koukaly jak na martana že se ztím ještě nesetkaly :( navic na technické to byl jeden a ten samy člověk co mi dělal test brzd jak za venkovni teploty +16 tak když bylo chladno
dělal jsem i geometri a zmněření jestli kola sedi jak maji vše v je normně tedy ok
jedině co mně ještě napdá že by byl najky silem blok urvany a chodil ale jen když se více zabrzdí což by znamenalo vymněnit všchny silembloky na napravách , prostě zabava
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Reklama
 

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

Деревенский píše: 21 lis 2019, 08:11 :-k to bude chtít diagnostiku a nastavení ABS,ESP,TCS. Je to už model s elektronickými nesmysly bez náznaku jakékoliv blbuvzdornosti.

Zde si hraje s prima strojkem na tyhle věci, v amazonu,aliexpresu jde pořídit za rozumný peníz a za dlouhých zimních večerů si můžeš hrát.
https://www.youtube.com/watch?v=zDb9G3GXLQc
no nevím jestli ti přijde 2200 euro rozumných :)
http://www.cardiagtool.co.uk/autel-maxi ... gKnV_D_BwE

tedy 55 tisíc kč
https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=ma ... 908p%20pro

ale diky za odkaz
davat za diag 55 tisíc kč se mi fakt nechce to raději prodám auto a koupim nové auto
pujdu do HIcom cena bez dph 8000 kč + dph
jiné diag co mám doma zvladaji jen zaklad nebo ODB a OBD2
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od Деревенский »

:D :D :D tak nepojedeš jeden rok na dovolenou a budeš si hrát s nově koupenou diagnostikou, budeš nám říkat co všechno jsi zjistil. Poté budeš velkým guru v oblasti stanovení diagnóz na našich plechových miláčcích.
директор путаницы
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

na dovolené sem furt takže v tom problem nevidim 8) :lol:
tak dneska koupeno v ostravě Hicom cena z dph 9668 kč :roll: https://www.mtaplus.cz/autodiagnostika- ... hicom.html
dam kafe a pujdu mrvit auto, max zitra napišu mám na prodej auto nepojizdné nebylo havarovano :lol: :lol: :lol:
jen tak okrajově přemýšlím jak dostat bez cla do čr tohle https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=ma ... 908p%20pro
nevíte kolik je clo ? nebo jak se počíta ? nebo z čeho atd ?
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od tempest »

Nedá se mě to nezeptat, to auto je v záruce a protokol z STK máš, tak proč se s tím moříš sám doma a nedáš to někam do servisu, ať se snaží tam? Taky nejezdím do nejbližšího :hyu: servisu a vždycky jsem se dohodl a za těch 80km navíc a ušetřené nervy to stálo, než poslouchat arogantní řeči v nejbližším servisu.
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

rad odpovím ja mám taky jedny nervy a z timhle problemem jsem byl ve 3 auturozácích pokud jim diagnsotika nenapiše že je vadný ten a ten šroubek, tak nic neuznaji a děláji z lidi pitomce ! připadně kecy typu to že vam auto taha doprava se vam jen zdá atd ! navíc cena 4té garančky 9000 kč minimum
o prachy mi nejde, když jsme nakoupil díly na zadní brzdy a tovarní potahy a molitany na přední sedačky celkem za 46 tisíc kč
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

takže panové až vam budou v servisech tvrdit, že když se mnění brzdová kapalina že se ABS nemusi odvzdušnít ! nebo že k tomu není třeba diagnostika aby se ABS odvzdušnilo, tak mu hned jednu liskněte po hubě ! :evil: a to mi tvrdily 3 autorizaky a dva noname servisy ,že nic takového není třeba ! tedy že ABS se nemusí odvzdušnovat přez diagnostiku !
při hrani z diagnostikou jsem testoval akční členy ABS ruznýmy spusoby , jedny z akčních členu jsou napouštěci a vypouštěci ventily ABS , tak jsem je několikrát spustil a hned mi bylo jasné podle pedalu že tam byl/y vzduchové bublinky pod najkym vetilkem , od toho už auto brzdí jak má dokoce lépe něž předtím !
odskoušel jsem na mokré travě ABS a stabilizaci funguje jak má :)

takže problém asi vyřešen ještě ale seleduji kdyby se hodlal vratit, tenhle problem se držel jak cikan mnědi :lol:
takže diky fušerské nebo odfláknuté praci autorizaku sem z tím mněl praci na víc o vydaje které mně to stalo nejde ! aspon se nenudím :lol: :D :lol: :D
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od Richard555 »

Já jsem měnil brzdovku a nic jsem s ABS nedělal - akorát měním kapalinu pod tlakem tlačí se z nádobky do systému a vypouští odvzdušňováky :wink: bublinky se nemají kde udělat...... :wink:
Dělal jsem to na IX55, na Kia ceed, a na Santa fe I gen. 92 kw všude stejně a nikde žádný problém.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od milda h »

Koukám jak blázen a mám stejný názor jak Richard.Dělal jsem to stejně. Myslím, že i servis to mění stejně. A jedině mě napadá, jak se tam mohl dostat je, že"vycucli" nádobku do dna, dolili pozdě a tím se tam vzduch dostal.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

no to sem si taky myslel, ale to co sem psal mně vyvedlo z omylu :) ono asi jiné vysvětlení není
milda : nevím jak a co přesně dělaly na jaře na garančce ale mněnily brzdovku , pak když to začalo kravit tak po několika reklamacích mně mněnily abs
nevím nemám rentgenové oči abych viděl co dělaji a nedělaji

ono nezapomente že ABS má hoděn ventilu ! a ne všechny funguji furt některé zapinaji při abs některé při stabilizaci atd ,takže klidně se tam mohla dostat bublinka a dělát mrdník při brždění , pokud vím tak v ABS jednotce jsou i čidla tlaku prutoku atd

bud tady na foru nebo někde sem četl že taky někomu kravilo brždění tahalo do strany a když to prohnal na ABS tak to přešlo

ps navíc to jsem psal tady jinde , oni mněnily brzdové zadní trubky než jsem koupil auto, pry udajně se jim nelibily :) asi vtip , pak ji mněnily znova minulý rok, jelikož ji přidělaly k vedeni do nadrže takže byla uchicena jinak než mněla být . takže se tam mohl dostat vzduch když ji mněly dole (foto toho uchicení možu nahodit pro zasmání jak pracuje autorizak )
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od Деревенский »

Dobrá práce =D> =D> =D>
A je to tady :D V těch autorizacích odvzdušnovali brzdy šlapáním na pedál- amatéři. Radši, kdyby tu novou kapalinu nafoukli do brzd tlakem. K tomu se používá diagnostika a spouštění pumpy ABS. Jak jsem psal výše: tyhle auta jsou bez náznaku jakékoliv blbuvzdornosti a je zapotřebí trochu pokory a pohrát si :wink: :wink: .
Až si budeš chtít hrát s výměnou baterky, nebo ji odpojit, tak na káblíky dej nabíječku, vyhneš se dalším problémům 8-[ .
директор путаницы
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

děkuji , ty auta jsou blbu vzdorné , jinak bych auto byl schopen odělat diagnostikou :) tady asi očividně selhal lidský faktro nebo zasáhla lenost ](*,) nebo neznalost ](*,) to opravdu nemužu posoudit
jinak tu abs pumpu sem taky spouštěl několikrát :D
hlavní je že auto brzdí jak má ,aspon zatím :lol: doufám že to vydrží :roll:
tedka čekám až výrobce hicomu vydá aktualizaci mnělo by něco přibýt z funkcí
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od Richard555 »

Coopere jakou diagnostikou jsi to ABS týral ? :wink: HICOM ?
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od rudolf.tomka »

https://www.autoconnect.sk/www-autoconn ... zd-ABS-VAG :-k " Pomocou diagnostiky sa odvzdušňujú iba predné brzdy !!! Zadne brzdy sa odvzdušňujú klasicky bez použitia diagnostiky."
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

to Richard555 : ano HIcom docela slušná diagnostika i když má dost mušek např nemá něktré typy motoru u I20 I30 atd v seznamu takže se člověk musí připojit přez jiné auto které ho v seznamu např Ceed 1.0 TGDI 88kw
už sem si z výrobce dopisoval poslal mu logy z mojeho auta a slibil že udělá napravu, ale nemužu počítat že to stihne za od pátku, tak zatím čekám

to rudolf.tomka : od kdy VCDS je pro hyundai ? max poseldní verze ale jen OBD2 zakladní funkce, u HIcom diag v seznamu akčních členu jsou : 2x napouštěcí ventily přední / 2x napouštěcí ventily zadní /4x ragulační ventil / motor abs / a další xyz věci : např snimani tlaku brzdovky z hlavního valce mněřeno (pokud diag nekecala ) 0 až 240 atm moji nohou se zaplým posilovačem , pak třeba mněření tlaku na jednotlivá kola (ale to ještě neni asi dodělána ukazuej to jen čísla a neni jasné v jakých jednotkách jsou ) pak třeba odběr proudu abs atd , akčních členu je tam požehnaně nepočital sem je ale bude jich tam tak 30 u jednotky ABS u motoru ještě více :)

ps nelze srovnávat VCDS z Hicom, v Hicom neni napsano "tlačítko" odvzdušnění brzd , ale jen akční člen takže člověk musí více laborovat

navíc VCDS má skoro dokonale zdokumentované funkce řj jednotek , což u hyundai a diagnostik určený přimo pro hyundai nemá ! lepe zdokumentované funkce řj, má snad je ofiko hyundai diagnostika co maji autorizáky ,ale ani tam to není dokonalé ! co vím jistě tak oficialní diag zvladá nakodovat kliče a TMPS u toho nevím v jaké rozsahu se mužu nastavovat (jestli třeba minimální tlak a podobně)
snad jsem to napsal srozumitelně

ps 2: jo kdyby HIcom byl stejný jako VCDS tak bych doslova uchcával blahem 8) :D :lol: :lol: :D/
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Jak na to“