LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Boryš »

Tak třeba nemá xenony ani led originál a nebo má v tahu elektroniku. Nebo se mu neměnil poměr zatížení přední a zadní nápravy v takových hodnotách aby to senzory vzaly. Kdoví jak to je.

2 sarin007: Já myslel že ty foto jsou z reflektorů určených pro H. A ty máš dle popisu LED origo. Asi jen potkávačky, nevím jistě, u fotek je ten popis zmatečný, ale domnívám se že místo LED asi H nepůjdou jednoduše dát. Celkem by mě zajímaly fotky LED daných místo H do potkávaček za podobných podmínek.
Reklama
 

Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od sarin007 »

Jo potkávačky jsou originál LED + dálkový jsou jen H7, proto jsem řešil výměnu obyč H7 za LEDkový žárovky, aby to svítilo stejnou barvou světla a podobně i výkonově. Jinak k žádnýmu náklonu za jízdy nedochází, zkoušel jsem večer při vjezdu do zahrady. Včera jsem vyjížděl z ulice, kde je náklon opravu obrovský a potkávačkama jsem svítil do šestýho patra protějšího paneláku. V tuto chvíli musím oslňovat protijedoucí řidiče, i kdybych se rozkrájel. Jsou prostě situace, kdy to jinak nejde. A když pozoruju u nás v ulici zpomalovací práh, všechny auta jej přejedou a v tu chvíli svítí vysoko. Úhel, který vznikne (dobrých 20 stupňů) není možné zregulovat sklopením světlometů.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Vlada72
Příspěvky: 3
Registrován: 28 lis 2019, 19:15
Bydliště: Milovice

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Vlada72 »

Ahoj všem, hrozně mě láká vyměnit H7 za LED v odkazu níže. Přiznám se, že jsem nečetl všechny příspěvky, ale teď na to nemám chuť. Něco na mě leze, ale ženská to není. Koupil jsem i30 teˇkoncem října tak mám chuť to trochu vylepšit. Tak mi klidně řekněte svůj názor na tyto LEDky.

https://www.eshopautodoplnky.cz/zarovky ... 025W%202ks
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Stringo »

No, to je pořádná cenovka... Za to mám LEDkami kompletně osazené dvě i30 :-k Co tě vede zrovna k tomuhle produktu? Máš tady konkrétní odkazy na vyzkoušené LED za solidní cenu. Stejně to není homologované [-X
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Richard555 »

Zvažovat že za tuhle cenu koupit nehomologované H7 led svědčí o neznalosti problematiky, či slušně nabité peněženky :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od sarin007 »

Za tu cenu ne, i pasivní LEDky, které budou svítivostí vyrovnané s těmito jsou na českých webech prodávané za polovinu, na ebayi a podobně kolem tisícovky. A to z nich dost používá stejně čipy značkových firem. A fungují i po více než roce provozu. A to nemluvím o aktivních, které svojí svítivostí předčí ty Philipsy. A cena je skoro totožná.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
tempest
**
Příspěvky: 454
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od tempest »

Bohužel starší linky na Ali tu už nefungují. Nemáte někdo typ na LEDky do dálkovek na i30 II. Abych to tam narval do světla i s chladičem, ale nechce se mně za to dávat přes 300Kč. Na vyzkoušení. Dík
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Sanchez »

Na Tucsona to riesi iny kolega

https://a.aliexpress.com/_BTL7Kz
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

tempest píše: 29 led 2021, 18:51 Bohužel starší linky na Ali tu už nefungují. Nemáte někdo typ na LEDky do dálkovek na i30 II. Abych to tam narval do světla i s chladičem, ale nechce se mně za to dávat přes 300Kč. Na vyzkoušení. Dík
Ak tam chceš dať LED do 300Kč . :roll: Tak nemôžeš čakať také svetelné parametre ako pri drahších a kvalitnejších LED z iným ako COB čipom .
Riešiš diaľkové tam to nie je také podstatné ako pri stretávacích svetlách ale aj tak každá LED žiarovka z aktívnym chladením bude mať oveľa lepšiu svietivosť ako Halogén . (prečo to ešte skúšať do 300kč :wink: ) Daj si tam kvalitnejšie a máš po starostí . Ak niečo lacné ale dosť dobré tak odporúčam tieto . https://www.aliexpress.com/item/3297139 ... dce57ca17c
Alebo niečo veľmi dobré ale trošku drahšie . https://www.aliexpress.com/item/3301157 ... 4c4dIl8aQe
Ak chceš niečo lacné tak takýmto LED žiarovkám ako tieto https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... hweb201603_
sa na ďaleko vyhýbaj lebo to bude iba jedná žiara na všetky strany pred svetlom a prijemný svetelný efekt LED žiaroviek tam nikdy nebude ! . To je moje odporúčanie a názor . (ak LED tak nikdy nie z COB čipom do predných svetiel ! )
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
tempest
**
Příspěvky: 454
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od tempest »

V čem je rozdíl mezi těmi doporučenými a tou levnou? V čipu?
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

ANO je to hlavne o veľkosti čipu a ktorý u COB (lacných ) je asi 3x väčší ako je veľkosť volfrámového vlákna Halogénovej žiarovky na ktorú bola vypočítaná aj vyrobená odrazová plocha paraboly reflektora . Ak je zdroj svetla v ohnisku paraboly 3x väčší tak aj lúč svetla ma z 2/3 inú odrazovú plochu ako bolo vypočítané a preto takáto kombinácia je nevhodná pre reflektor (u projektora je to menej viditeľné ) Preto ak takúto LED žiarovku dajú do stretavačky tak to neskutočne oslňuje a svetlo svieti na všetky strany . Ak si pozrieš cele stánky tých drahších LED žiaroviek tak to máš nakreslené ako presne aj veľkostne je čo najviac možne aby čip LED bol v mieste vlákna klasickej žiarovky . Preto čip CSP je najvhodnejší pre presný odraz svetla v reflektore .
Na You tube je toho ohľadom testu LED žiaroviek a COB nikdy nedokázalo presne svietiť ako napr .CSP kde lúč svetla je maximálne možne rovnaký ako pri Halogéne ale sú tam odchýlky v rozložení svetla na celej ploche . (sú rozdiely aj medzí typmi a modelmi LED žiaroviek. Preto je lepšie si pozrieť aj zopár testov ) Rozdiely sú aj v kvalite použitých komponentov na LED (lacné často rušia autorádio lebo nemajú odrušenie )
Asi tak vše v skratke ohľadom LED čipov :wink:
Cena je vždy v niečom zohľadnená . Ak si nikto kúpi lacnú LED žiarovku tak nech potom nenadáva že ho to sklamalo a LED nie je vhodná náhrada do svetiel aut .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
tempest
**
Příspěvky: 454
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od tempest »

Dík za vysvětlení.

Co říkáš na tohle? Líbí se mně, že ty žárovky mají stříbrnou barvu, takže to není jako pěst na oko policajta. Občas jezdím i do Rakouska a když bych to náhodou přehazoval a poškodil, tak 300Kč nebude tak bolet, jako sada za 800Kč.

https://s.click.aliexpress.com/e/_AWlmlc
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Za tu cenu celkom OK . Iba si nedokážem predstaviť ako sa dá LED žiarovka poškodiť pri montáži a demontáži . :roll: Okrem možnosti že ti spadne do svetlometu ten upevňovací krúžok z LED žiarovky (To je potom pruser ak sa nedá svetlo demontovať bez demontáže predného naraznika aby si ten krúžok dostal von ak nechceš objednávať ďalšie LED žiarovky (krúžok sa nedá objednať samostatne ) Ine "poškodenie " ... nemá sklo a je kovová :wink: Ešte jedná základná vec. Auto ma funkciu detekcie chybných žiaroviek ? . Ak áno tak potrebuješ Canbus prevedenie a ta LED to nemá . Tak si to over odpojením žiarovky či ti ukáže chybu .
Máš pravdu že strieborna je menej nápadná v svetle . Ale má iba svietivosť 10tis Lm lepši štandard je 12ti Lm a najlepšie sú už okolo 15 tis Lm.
Ak chceš skúsiť lacnú tak ju otestuj ale poviem ti že aj tak po čase budeš chcieť niečo silnejšie a objednáš si potom sadu za 700-800 Kč :wink:
Napr . tieto LED https://s.click.aliexpress.com/e/_9gesam
v Tucsone a i30 nehlásia chybu hoc nie si Canbus prevedenie . Všetko záleží od modelu auta a modelu LED žiarovky či to bude alebo nebude hlásiť chybu žiarovky . Tak skús a daj vedieť ako to svieti a či nedáva chybové hlásenie,ale cena za test je len polovičná oproti lepším LED žiarovkám :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
tempest
**
Příspěvky: 454
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od tempest »

i30 řada 2 ještě nemá hlášení žárovek. Jinak všechny ty svítivosti, výkony atd. beru s rezervou. Číňan tam napíše cokoliv :mrgreen:
Přílohy
Zatracene_cinske_smejdy.jpg
Zatracene_cinske_smejdy.jpg (26.12 KiB) Zobrazeno 1517 x
ELfyADVWwAACMLm.jpg
ELfyADVWwAACMLm.jpg (70.95 KiB) Zobrazeno 1517 x
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Výstižne :mrgreen: :mrgreen: . Jen škoda že sa to tiež nedá reklamovať z vrátením financi :(
Je pravda ale podľa konštrukcie LED a typu čipu a veľkosti ventilátora sa to da približné odhadnúť . Ja osobne mam otestované zo 10 druhov LED H7 ako z ventilátorom tak aj z pasivnim chladením a odporúčam iba tie ktoré mám otestovane a viem že sú veľmi veľmi dobré a nie si problémové .
To máš veľmi dobre ak to ešte nepotrebuje Canbus LED
Tak nech ti LED svieti k maximálnej spokojnosti :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Odpovědět

Zpět na „Pokec“