Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Reakce na novou Octávii v říjnu?! Ale no tak... Prostě se snaží zvýšit atraktivitu toho modelu, když se facelift blíží. Nic nového pod sluncem :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Stringo »

Tak v říjnu už bylo známo, že Octavie 4.gen bude mít některé věci už v zákládní vybavě, např. automatickou duální klimatizace, tempomat, ovládání na volantu, vyhřívané přední sedačky a v neposlendí řadě LED přední i zadní světla (lišit se budou pouze v dezignu a funkcích podle výbavy). Tak proč by to s tím nemělo souvislost? Právě proto, že by měl přijít facelift, tak si nebudou zvyšovat atraktivitu modelu který dobíhá ne?

Ale možná se pletu, jen mi to přijde logičtější. Každopádně škoda, že jsem nekupoval auto o půl roku déle, mohl jsem mít přední LED světla ](*,)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Vymezování vůči Škodovce s odchodem VV skončilo. Samozřejmě sledují trh, tedy všechny, nejen Oktu, nemluvě o tom, že se už dlouho vědělo, že typickou cenovou hladinu segmentu C Okta opustí, takže to primární motiv, s pravděpodobností hraničící s jistotou, nebyl.
A kdyby se atraktivita dobíhajícího provedení nezvyšovala v kombinaci s přátelskou cenou, jak bys chtěl to stávající provedení prodat, když se blíží modernizace? V takové situaci máš jen 2 možnosti. Buď zvolíš zvyšování atraktivity stávajícího modelu lepší výbavou a nižší cenou (jedním, druhým nebo obojím) - viz aktuální situace u i30 nebo se stávajícím modelem nic zásadního neuděláš (protože se stále skvěle prodává) a nový model cenově nakouříš dokud se stávajícího provedení nezbavíš - viz facelift Tucsonu.
Jsou to běžné obchodní modely v tomhle businessu a používají se stále dokola - pamatuju je už na konci minulého století, když jsem sám ještě auta prodával a protože nikdo zatím nic lepšího nevymyslel aplikují se i dnes, a to nejen u nás samozřejmě :mrgreen: . Pěknou ukázkou byl nástup nové Corolly a "výprodej" té staré a Aurisu. Původní modely zlevníme, nové nasadíme normál.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Stringo »

Je to možné, každopádně facelift by neměl přinést nic zásadního předpokládám.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To bohužel nevím :cry: . Zatím jsem zjistil jen náběh ve 2.Q 2020. Jsem ale hodně zvědavý :mrgreen: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Stringo »

Jo, tak každý facelift (jakéhokoli auta) je vítaný, bohužel většinou jde spolu se změnou designu i šetření (zjistí se, kde se dá ještě ušetřit orptoi původní koncepci). Mno uvidíme, také jsem zvědavý.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Kamílek
**
Příspěvky: 427
Registrován: 29 čer 2018, 19:47
Bydliště: skoro Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Kamílek »

LED světla má tuším už i v základu nový Golf, takže bylo jen otázkou času, kdy bude Hyundai reagovat. Jak vlastně svítí ve srovnání s halogenem? Máte někdo s Hyundai LED světlama zkušenosti (samozřejmě předníma)?
Hyundai i30 II kombi FL 1.6 GDI Weekend
Obrázek
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Stringo »

Osobně žádné zkušenosti, ale předpokládám, že to bude svítit při nejmenším stejně dobře, jako jsem měl (a budu zanedlouho mít na stálo) LED H7. Jinak jsem jel v jiných autech s originálními LED (obyčejné, ne Matrix) a svítí lepší než H7, jde hodně o tu barvu, ne ani tak víc, jako kontrastněji :wink:

Rozhodně už to měl být dávno standard kvůli bezpečnosti...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Ještě k faceliftu i30 PDE - očekávám implementaci infotainmentu 10,25 palce a virtuálních přístrojů (pro top výbavy samozřejmě), jinak se změní jen nárazník a optika světel (dle špionážních fotek).

Pravidelně přesedám mezi i30 PDE s LED a halogeny a rozdíl je skutečně zatraceně výrazný. U halogenů mám pocit, že by se šiknul předběžec s lucernou :D . A to si musíme přiznat, že objektivně vzato ty halogeny nesvítí vůbec špatně.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Stringo »

Naprostý souhlas, halogeny u trojkové i30 svítí hodně dobře (přesedl jsem z Octavie II kde jsem měl xenony a opravdu mě to nikterak nezklamalo), ale LED je další level a jak už jsem psal, pouhá výměna klasické H7 za LED H7 je neskutečný rozdíl, takže originální LED s dvojicí parabol v každém světle musí svítit velice dobře 8)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Marc
*
Příspěvky: 67
Registrován: 25 zář 2013, 15:50
Bydliště: Hořovice

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Marc »

Přesně tak, originál LED světla svítí hodně doširoka a pocitově i dál! Oproti dvojkové i30 s halogeny neskutečný rozdíl (s novou nemohu srovnávat). Ještě jezdím s Volvem s bixenony, ale i30 LED je o hodně lepší!
Hyundai i30 kombi, 1.4TGdi 7DCT, STYLE+ULTIMATE+PANORAMA+Clean Slate
Hyundai i30 1.6 CVVT, kombi, STYLE, Phantom black
Peugeot 407 SW 2.0 HDi, automat
Citroen C5 Exclusive, 2.0 HPi
Citroen Picasso 2.0 HDi
Opel Omega 2.5i V6 CD
SEAT Toledo 1.9D
thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od thornych »

Mohu porovnat i30 GD (2013) s halogeny / Octavii III s halogeny / xCeed s LEDkami / Octavii III s adaptivními LEDkami.
Světlo z LEDek je o třídu jinde a je o obrovský přínos k bezpečnosti. Díky bílému světlu + výrazně větší intenzitě jsou chodci / cyklisté vidět mnohem dříve a mnohem lépe. Když jsem přesedl z Octavie LED (moje služební) do i30 HALOGEN (manželčino bývalé auto) tak jsem si říkal, jak s tím může jezdit. Přímé srovnání opravdu ukáže velký rozdíl.
Jinak adaptivní LED jsou zase o kus dále než statické - zejména osvětlování zatáček a krajnic ve městě je výborné.
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
intdriver
*
Příspěvky: 23
Registrován: 01 lis 2019, 11:03

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od intdriver »

Mohu potvrdit, ze led sviti dobre. Jenom je budu asi muset nechat seridit. Zda se me, ze sviti moc dolu. Nastavenou mam polohu 0.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 7DCT, Ultimate
Uživatelský avatar
Kamílek
**
Příspěvky: 427
Registrován: 29 čer 2018, 19:47
Bydliště: skoro Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Kamílek »

Díky všem :)
Hyundai i30 II kombi FL 1.6 GDI Weekend
Obrázek
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Stringo »

Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Pokec“