"Pazvuky" z pravé strany palubky a vrzání obložení dveří

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Maron
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 říj 2015, 22:24

"Pazvuky" z pravé strany palubky a vrzání obložení dveří

Příspěvek od Maron »

Ahoj lidi,
1,7 CRDI s turbem, r. 2013 a 101000km... poslední 1/2 roku mi vadí drnčení a klepání jakoby z místa kde se stýká pravá strana palubky a obložení A sloupku. Jakoby se pod obložením něco uvolnilo. Ale vzhledem k tomu, že tam je značka "airbag", tak si to netoufám odebrat.
Máte s tím někdo zkušenost?
Také řeším co s obložením prav.před. dveří. Stačí malé opření o dveře a obložení silně vrže. Nebo jízda po kostkách... Zajímavé je, že takto vržou jen tyto dveře, respektivě obložení dveří.
Už jste to někdo řešil? Díky za případné rady
Reklama
 

EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: "Pazvuky" z pravé strany palubky a vrzání obložení dveří

Příspěvek od EFISO »

Ahoj . Nikdy som nepočul aby mi niekde vrzalo alebo drnčalo ale pokúsim sa poradiť . Ta značka Airbag je iba plastová krytka pod ktorou je skutka M5 na upevnenie panelu .(To sú všetky krytky Airbag) Skús pozrieť video z demontáže prípade dotiahnuť všetky upevňovacie skutky . Alebo demontovať čalúnenie dverí a dotiahnuť skutky na čalúnení .Možno to pomôže . Podľa foto kde som označil skutky .Niektoré možno nie sú dostatočné dotiahnuté a spôsobujú vzájomne trenie medzi dielmi (malo pravdepodobne ale ...) Je to pod "zvukovou " izoláciou (foto je bez izolácie pretože som si menil všetky repro a vytlmoval dvere a občas si spravil foto :wink: .)
https://www.youtube.com/watch?v=hygS9aCxA2Q
IMG_20200130_174115.jpg
IMG_20200130_174115.jpg (81.4 KiB) Zobrazeno 1449 x
IMG_4894 – kópia.JPG
IMG_4894 – kópia.JPG (65.15 KiB) Zobrazeno 1449 x
Neviem čo iné by mohlo spôsobovať to vrzanie .A stlpik som ešte nedemontoval tak neviem ako je zacvakle ,ale pod (Airbag) je určite skrutka a ostatné asi jen pres spony . Asi to je všetko .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Maron
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 říj 2015, 22:24

Re: "Pazvuky" z pravé strany palubky a vrzání obložení dveří

Příspěvek od Maron »

Moc děkuji za informace... Podívám se na to.
Dám časem vědět, jestli to pomohlo.
-Jsou jěště někde videa o rozebírání, nebo opravách?
-případně nějaké informace, kdy a co udělat?
Přestal jsem důvěřovat servisu na Kladně. Když jsem dělal olej u kamaráda po záruce, tak jsme zjistili, že my drží ten spodní kryt pod motorem vždy "ob jeden" šroub... Určitě jsem je takto pravidelně nevytřásl.
Odpovědět

Zpět na „ix35 Interiér“