Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Zdravím,

na mojoj i30 Fastbacku by som mile rád vymenil to škaredé 5" rádio za 8" rádio originál.
Dôvodov je niekoľko, 5" mi proste špatí v tom interiéri a rád by som využil AppleCar.

Má niekto skúsenosť? S navigáciou alebo bez? Kde by som mohol také rádio zohnať? Robí to aj autorizovaný servis na požiadavku?
Má to nejaký vplyv na záruku auta?

Ďakujem za každý tip a radu
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Scaild »

Obávám se, že oficiálně to rádio neseženeš. Když jsem kupoval mojí skladovku, tak jsem si ho taky chtěl nechat vyměnit, ale bylo mi řečeno, že to nelze, že rádio je nedílnou součástí vozu. Což se samozřejmě blbost, ale spíš jde opět o to, donutit klienta koupit si auto s vyšší výbavou.

Takže máš dvě možnosti - sehnat nějaký z bouračky a nebo od někoho, kdo si koupil neoriginální a to origo prodává. Třetí možnost je neoriginální rádio s androidem z Aliexpressu nebo od některých českých přeprodejců.

Co se týká záruky, tak bys měl přijít jen o záruku na to rádio a pak asi pokud při demontáži/montáži něco poškodíš.
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

keby si netrval na origo 8" tak https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=196&t=33490
inak 8" bez a s navi majú pravdepodobne inak napárované piny v konektore + tam samozrejme chýba GPS anténa a slot na SD kartu
medzi 8" bez navi a 5" by to +/- mohlo sedieť ale nemusí, presnú schému som ešte nevidel a tá čo je k dispozícii tu: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 23#p556870 je tiež nepresná a niektoré veci mi tam chýbali
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Scaild píše: 22 črc 2020, 09:08 Obávám se, že oficiálně to rádio neseženeš. Když jsem kupoval mojí skladovku, tak jsem si ho taky chtěl nechat vyměnit, ale bylo mi řečeno, že to nelze, že rádio je nedílnou součástí vozu. Což se samozřejmě blbost, ale spíš jde opět o to, donutit klienta koupit si auto s vyšší výbavou.

Takže máš dvě možnosti - sehnat nějaký z bouračky a nebo od někoho, kdo si koupil neoriginální a to origo prodává. Třetí možnost je neoriginální rádio s androidem z Aliexpressu nebo od některých českých přeprodejců.

Co se týká záruky, tak bys měl přijít jen o záruku na to rádio a pak asi pokud při demontáži/montáži něco poškodíš.
Toto celkom nechápem prečo to Hyundai nerobí. Pri konfigurácií vozidla pred kúpou sa to dá a potom už nie? Jednak Hyundai takto mohol zarobiť ako aj servisne centrá a to vyššou maržou za takéto montáže po kúpe. V princípe je to objednávka danej záležitosti a následná servisná montáž.

Našiel som niekoho, kto predáva rádio bez navi. V prípade s rádiom, čo má navi, kde sa umiestňuje gps v aute?
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od helou »

Majcip píše: 22 črc 2020, 17:34

Našiel som niekoho, kto predáva rádio bez navi. V prípade s rádiom, čo má navi, kde sa umiestňuje gps v aute?
GPS je global possition system, su to satelity, ktore obiehaju okolo zeme. Nie som si isty ci nie su geostacionarne. Tak ci onak v aute ich nenajdes.
To su vysielace, prijimac je samotne radio ku ktoremu je pripojena antena, tu vidis na streche auta najcastejsie.

:D :D :D :D :D
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Uživatelský avatar
Raikin
**
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2018, 09:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Raikin »

Radio s navi ti bude k nicemu, protoze nemas v palubovce slot na SD kartu, na ktere jsou nahrane aktualni mapove podklady. :)
Koupit ho muzes, ale integrovana navi ti stejne nepojede, takze budes muset jet pres Waze/GMaps na Android Auto.
Obrázek
Hyundai i30 Fastback - 2018 - 1.4 T-GDI DCT - 103kW - Style Ultimate
Skoda Fabia - 2018 - 1.0 TSI - 81kW - Style+
Hyundai i30 combi II 2017 - 1.6 MPI - 88kW
Hyundai Getz 2003 - 1.1 - 46kW
Toyota Yaris 2006 - 1.3 VVTi - 64kW
Audi A3 1997 - 1.8 - 92kW
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

pri GPS verzii je čítačka kariet súčasť rádia ale treba dať iný plast pod rádio aby tam bol otvor na kartu
96550s0100pmp
Uživatelský avatar
Raikin
**
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2018, 09:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Raikin »

Zajimave 8) Kazdopadne jak si clovek jednou zvykne na Waze, tak nechce vestavenou navigaci ani videt. Ale na druhou stranu je pravda, ze po letosnim update navi SW se hodne zlepsila a navigovani v pruzich je vice nez uzitecne. Waze to ale postupne mezi uzivatele uz dava taky.
Obrázek
Hyundai i30 Fastback - 2018 - 1.4 T-GDI DCT - 103kW - Style Ultimate
Skoda Fabia - 2018 - 1.0 TSI - 81kW - Style+
Hyundai i30 combi II 2017 - 1.6 MPI - 88kW
Hyundai Getz 2003 - 1.1 - 46kW
Toyota Yaris 2006 - 1.3 VVTi - 64kW
Audi A3 1997 - 1.8 - 92kW
Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od helou »

Raikin píše: 24 črc 2020, 08:22 Zajimave 8) Kazdopadne jak si clovek jednou zvykne na Waze, tak nechce vestavenou navigaci ani videt. Ale na druhou stranu je pravda, ze po letosnim update navi SW se hodne zlepsila a navigovani v pruzich je vice nez uzitecne. Waze to ale postupne mezi uzivatele uz dava taky.
Ja napr s waze nie som spokojny kedze nema jasne navigovanie pri viacurovnovych krizovatkach. Poviem priklad Neapol kde ide jedna cesta cez druhu sa nevies vymotat kde mas odbocit. Pricom vstavana navigacia ti vykresli krizovatku a aj pruh do ktoreho sa mas zaradit. Waze toto nevie.... Zabludil som kvoli tomu xkrat, respektivne zle som odbocil...
Na SK alebo CZ sa ti to mozno nestane ale nemecko taliansko atd...urcite.
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Tak som mal nato čas a skúsil som to. Postupoval som podľa návodu, ktorý je dostupný na internete a tak som vymontoval pomocou plastových páčidiel kryty a odšruboval potrebné šrúby ako aj ešte predtým som odpojil batériu. Namontoval som všetko a na rad prišla skúška.

Čo sa mi ale stalo. 5" rádio má len 3 kabely. Ako je možné vidieť na fotke nižšie. To 8" má o dve prípojky na viac a tak už som predpokladal, že bude nejaký problém.

Po zapojení batérie rádio nabehlo. Čo som si všimol okamžite bol čas, ktorý nebol nastavený a ak som klikol na položku času, naskočilo mi GPS Antenna Open. Predpokladám, že to je jeden z konektorov a moje auto túto GPS anténu nemá. Ďalej mi nefungoval USB port, nie len, že nezdetekoval pripojený telefón ale ani ho len nenabíjal. Ďalšou časťou, ktorá stagnovala a to ma veľmi mrzelo bola práve zadná kamera. Tak som sa rozhodol napojiť naspäť 5" rádio, že či všetko funguje ako má. Opäť všetko fungovalo ako má.

Moja otázka je čo s tým? Existuje nejaké rádio bez navi, ktoré je len na 3 prípojky ako 5"?

V skratke čo nešlo:
  • spätná kamera
    hodinky
    usb port (žiadna detekcia pripojeného zariadenia ani jeho nabíjanie)
    žiadne smart funckie (Apple carplay alebo Android)
Červenou sú znázornené porty ku ktorým nemám kabeláž. Nerozumiem presne prečo to je takto spravené a čo mám v tejto situácií robiť. Niekto nejaký nápad radu? Môj Fastback je výroby 2019 január.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Tak som nadtým lamentoval keď som už nemohol spať. To 5" rádio bude mať inú schému zapojenia káblov. Pozeral som na nejakä schému a našiel som toto.

Z toho mi vyplýva, žeby bolo potrebné USB connector napojiť správnymi káblami na správne piny a to isté aj s kamerou. Čo sa týka toho času, tak to by asi trebalo GPS anténu

Obrázek

Zdroj:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... ma#p582090
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

Vyzerá to že usb je vyvedené zvlášť (na schéme dolu v pravo) to by bol jeden konektor a druhý bude GPS anténa predpokladám
a ano schema konektoru bude asi ina ale mal by sa dat spravit medzikus
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

možeš si vyrobiť redukciu nepr pomocou tohto
Ale pozor tá schéma tak úplne nesedí niečo je na iných pinoch a niečo tam vyznačené nie je
To usb potom pojde z velkého konektoru na ten vyznačený malý konektor
Obrázek
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

Majcip mohol by si pre zaujímavosť do horeuvedenej schemy vyznačiť piny ktoré máš u seba na konektore reálne obsadené?
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Vďaka za odpovede. Hľadal som ďalej po zahraničných fórach a našiel som schému. Mala by byť originál nakoľko ide o manuál zo servisnej dokumentácie. Ide ale o rádio s navigáciou každopádne pomohlo mi to identifikovať o aký port ide v prípade toho malého portu. Je to pravdepodobne port na DAB anténu.

https://i.ibb.co/yp2DtnZ/AVN-Radio-1.jpg
https://i.ibb.co/nsxn4TN/AVN-Radio-2.jpg

Tá schéma čo je tu vyššie je na 5" rádio a 8" rádio s navi. Predpokladám, že to rádio 8" bez navi bude mať tú istú schému ako s navi. S najväčšiou pravdepodobnosťou by mi stačilo spraviť redukciu pre káble. Posledné čo teda ostáva je vyriešiť čas. Keď som mal rádio zasunuté a zapojené, nepozeral som sa, či je možné čas nastaviť cez nastavenia. Ak má niekto rádio bez navi vedel by mi to povedať? Predpokladám, že čas v rádiu bez navi sa nastavuje automaticky práve cez DAB anténu.

Zdroj odkiaľ som to čerpal: https://www.i30ownersclub.com/forum/ind ... ic=58627.0
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“