Vrčení odněkud z předku

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Jiří Kopecký
Příspěvky: 9
Registrován: 18 črc 2005, 19:45
Bydliště: Kladno

Vrčení odněkud z předku

Příspěvek od Jiří Kopecký »

Už dva dny tady poctivě prohledávám historii a řešení mého problému nenacházím, tedy: při jízdě se mi ozývá z pření nápravy takové divné vrčení ( ne hučení ) je to zvuk trochu vzdáleně připomínající vrčení setrvačníku dětského autíčka. Původně jsem si myslel že to jsou ložiska, ale kola se ani nehnou. Včera jsem kontroloval olej v převodovce - je ho tam akorát. Auto nikam netáhne, neškube, nikde nic nemlátí, jen vrčí. Vrčení se objevilo najednou nebo jsem si alespoň nevšiml nějakého postupného zvyšování hlučnosti ( jezdím bez rádia ). Zvuk se začne ozývat v rychlosti nad cca. 20 km/h a čím rychleji jedu, tím rychleji vrčí. Vrčí i při vyhozené rychlosti. Ach jo to jsem to dopracoval, nejenom že na mne vrčí manželka s tchýní, teď začal i můj hunday.
Accent 1,3 5 dv. 1995
Reklama
 

Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

Me to vrcelo az klepalo (takovy divny zvuk) taky. Ve 4 servisech na to neprisli, na kolech zadna vule, klouby, vse OK, cepy, ramena, srouby kol, usazeni, vsechno OK. Delalo to jenom v zatackach a zejmena v prave. Az mi dosla trpelivost, risknul jsem vetsi investici do prednich lozisek a auto je tiche jak lodicka na vode :wink: Loziska se projevuji vselijak a kdyz neni vule je nekdy tezke je odhalit. Tot moje zkusenost.
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Ještě mě napadá, že by to mohl bejt i alternátor....resp. ložiska v něm.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

https://www.hyundaiclub.net//viewtopic.php?t=3562 tady je přesně problém co jsem měl....taky to na začátku vrčelo jako setrvačník :D
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Jiří Kopecký
Příspěvky: 9
Registrován: 18 črc 2005, 19:45
Bydliště: Kladno

Vrčení odněkud z předku

Příspěvek od Jiří Kopecký »

No, když si tak čtu tvé story tak to bude asi fakt ono. Zdá se, že budu muset zas do servisu a to jsem tam byl minulý týden ( ramena přední nápravy, zadní brzdy ). Dají se vyměnit jenom ložiska nebo se musí dát i nové kotouče ? Nějak mi došla škvára.
Accent 1,3 5 dv. 1995
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Pokud je to na předku tak se to vylisuje.....aspon tak mně to dělali.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

Jenom loziska. Na svoje jsem daval u Autopb za original japan 1440,-/ks, nebo mel za 990,-/ks nahradu, coz jsem ale neriskoval. Vymen to a budes mit klid a hlavne jistotu dojezdu 8)
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
Jiří Kopecký
Příspěvky: 9
Registrován: 18 črc 2005, 19:45
Bydliště: Kladno

Vrčení odněkud z předku

Příspěvek od Jiří Kopecký »

Tedy dobrá : jdu volat do servisu. Pozitivní na celé věci je, že nemusím do Znojma ke tchyni na velikonoční radovánky. Máme odjíždět v pátek odpoledne a do té doby mi to nikdo nespraví. Manželka s dětma pojedou autobusem a já mám celý dlouhý víkend VOLNO. Je to trochu sobecké. Inu což ...
Accent 1,3 5 dv. 1995
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

No já jsem s tím vrčením najel ještě asi 2000km,pořád jsem s tím laboroval.Pak už to teda začalo pořádně.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
jrtrain
*
Příspěvky: 22
Registrován: 14 úno 2007, 08:49
Bydliště: Cheb

Tchýně

Příspěvek od jrtrain »

manželka + tchýně špatná kombinace ... :evil:
Hyundai Pony GLS 1,5i ´93
Jiří Kopecký
Příspěvky: 9
Registrován: 18 črc 2005, 19:45
Bydliště: Kladno

Vrčení odněkud z předku

Příspěvek od Jiří Kopecký »

I když to vypadá že si z toho dělám legraci, nechce se mi riskovat. Do Znojma to je od nás 270 km z toho 112 km po D1. Nechtěl bych se zapsat do statistiky nehod kvůli takové pitomosti jakou je zakousnuté ložisko nebo se nechat táhnout Bůhví odkud. Mimochodem, s tchyní vycházím velmi dobře. Možná za to může právě ta vzdálenost.
Accent 1,3 5 dv. 1995
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“