Kontrolka ruční brzdy a ABS

Moderátor: Moderátoři

Keršťák
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2020, 22:37

Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od Keršťák »

Zdravím , jsem čerstvým majitelem H Matrix 1,6 /2008/130000 Km .Auto je živé , nikde nic neklepe , neteče , jednoduchá diagnostika OBD přes WiFi nehlásí chybový kod .
Po rozjetí zhasne kontrolka ABS a po cca 1000 m se trvale rozsvítí . Při překročení rychlosti 100Km se trvale rozsvítí kontrolka ruční brzdy .
Auto brzdí , ale nijak razantně , jako by zeslábl posilovač brzd .

Po vypnutí motoru a nastartování se vše pravidelně opakuje .

Máte někdo zkušenost s touto chybou v brzdové soustavě ?

Děkuji za reakci

Kerstak
Reklama
 

Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od Деревенский »

Ahoj a vítej mezi uživateli téhle super povedené krabice :D

S tím ABS ti zkusím poradit, ale není to jistota. Zkontroluj si ABS kroužky na kolech jestli není nějaký prasklý a čidla obalené humusem.

Ta ruční brzda má vypínač u páky, odšroubuj u páky plastík a omrkni vypínač, když tak ho odpoj a máš klid. Už na tebe svítit nebude.
директор путаницы
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Matrixe mám z ruky, možná hloupý dotaz - jak je řešena detekce nízké hladiny brzdovky :-k ?
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od Деревенский »

Z boku na nádobce je čidlo. Ale předpokládám že kontrola hladiny brzdovky je základní úkon, tak se neptám. Ale fakt nevíš kdo je na druhém konci :-k :-k :-k Klidně to auto jen nemá dostatek provozních kapalin i když se výše píše že nikde nic neteče. 8-[ 8-[
директор путаницы
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Právě - která se rozsvítí když se čidlo "chytne" :wink: ...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od Деревенский »

To by měla svítit jen ruční brzda, je v kontrolce i vykřičník že se něco děle. ABS při nedostatku kapaliny nesvítí. Mám vyzkoušeno když měním kapalinu.
Uvidíme co Keršťák napíše.
директор путаницы
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Stejně jako může být nízká hladina brzdovky může být KO čidlo nebo jeho vedení :-k .
A s ABS to taky vidím na kroužek, snímač nebo vedení.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Keršťák
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2020, 22:37

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od Keršťák »

Děkuji všem za reakce ,
bohužel brzdovka je v nádobce nad max /konektor čidla hladiny jsem očistil a penetroval kontaktním tukem /, kroužky jsou čisté a v celku . Spinač ruční brzdy jsem zkontroloval a vylepšil dvojitým zeměním , kvůli korozi , ale nepomohlo to. V manuálu k autu se píše , že jestliže se za jízdy rozsvítí najednou kontrolka ruční brzdy a ABS je chyba v rozdělovači tlaku pro oba okruhy .
Musím na origo hyunday diagnostiku , prověřit čidla ABS na kolech a kostku ABS .
Bude to někde v elektronice /asi čidla ABS / protože ta kontrolkka ruční brzdy i kontrolka ABS se rozsvítí zcela pravidelně jak jsem popsal v prvním příspěvku .
Jinak jsem z auta nadšen - :D - dal jsem za něj 10000,- je po první majitelce r.v. 2008/130000Km , jezdila v něm evidentně sama ,má funkční klimu , jede jak drak , spotřeba do 8L , má nové zimní gumy na hliníku , letní na plechách , nový výfuk a korozi jen na lemech zadních blatníků ./jen ty brzdy jsou uvadlé / ,takže "budget" na opravy zde je .
Auto připravuji pro dceru , jako druhé na ježdění po nákupech a s dítětem atd.

Keršťák
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od kaspi »

Mám úplně ten samý problém, už asi půl roku. Měl jsem to 2x v servise (u známého). V
Vyčistil snímač ABS, jakoby to na chvíli pomohlo, ale po pár dnes zase. Sníženou účinnost brzd nepozoruju, STK to prošlo, tak zatím neřeším. Nicméně zvažuju, že se poptám ve značkovém servise, co by chtěli za diagnostiku závady.
Matrix Premium 1,6, 2/2008
becvys
*
Příspěvky: 24
Registrován: 15 črc 2017, 06:47

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od becvys »

10K za Matrixe po první majitelce. To je super koupě a ještě rok 2008. Tak to gratuluji.
Já myslel, že už má většina nějaké jiné modely, že to tu stojí.
Za sebe mohu říct, taky spokojenost. Měnil jsem nedávno akorát komplet výfuk. Přední a střed díl u spojky z obou stran KO už bylo vařeno a tak jsem vzal rovnou i zadní díl. Škoda, té začínající koroze karosérie. Ostatní to mají za totální fail, ale až přijde čas na šroťák, těžko se mi ho bude zbavovat.
Tak ať ti slouží Keršťák
vašík
*****
Příspěvky: 1648
Registrován: 31 črc 2015, 19:25
Bydliště: u Jaroměře

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od vašík »

Tak přidám taky zkušenost. Začala se nepravidelně rozsvěcet kontrolka ABS až svítila furt. Dia. ukázala nefunkční čidlo. Vyměněno. Kontrolka začala svítit zas. Dia. ukázala mechanické poškození. Stěžoval jsem si na vadnoucí brzdy ač na STK prošly ale pedál byl takovej gumovej. Při výměně kotoučů byl zjištěn prasklý kroužek sjeté destičky a nerovné kotouče. Po opravě kroužku a výměně kotoučů brzdí jak za mlada. kontrolka ABS konečně zhasla.
hyundai matrix 1.6 GLS rv 05
citroen c3 picasso 1.6 D rv 11
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od kaspi »

Tak můj problém se svítící kontrolkou ABS a potažmo brzd vyřešen. Pomohla výměna snímacích kroužkou abs na přední nápravě (2ks). Použita náhrada, origo H neprodává, jen celý kloub s nalisovaným kroužkem za 5násobnou cenu.
Matrix Premium 1,6, 2/2008
vašík
*****
Příspěvky: 1648
Registrován: 31 črc 2015, 19:25
Bydliště: u Jaroměře

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od vašík »

Můžeš dát odkaz na ty kroužky. Bude mě to čekat kdyby ten opravenej nevydržel.
hyundai matrix 1.6 GLS rv 05
citroen c3 picasso 1.6 D rv 11
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od kaspi »

Ahoj, tak od mého servisáka jsem zjistil, že to objednával z velkoobchodního katalogu Intercars.
Pochopil jsem to tak, že tento je určen jen pro servisy, nikoliv pro koncové zákazníky.
Jde o kroužky 62/72 a bylo to označeno jako náhradní díl pro Hyundai Matrix.
Snad ti tato informace pomůže :).
Matrix Premium 1,6, 2/2008
vašík
*****
Příspěvky: 1648
Registrován: 31 črc 2015, 19:25
Bydliště: u Jaroměře

Re: Kontrolka ruční brzdy a ABS

Příspěvek od vašík »

Děkuji, předám informaci.
hyundai matrix 1.6 GLS rv 05
citroen c3 picasso 1.6 D rv 11
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“