Koronavirus, očkování, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

milosh píše: 23 úno 2021, 12:20 Když jsme u toho, kdo máte děti školou povinné, ideálně na základce, jak často denně se učí? Když to vidím, tak někde to zredukovali na polovinu doby, co by byli ve škole a někde ještě míň. Synek má denně online hodinu a půl (5.třída) a dcera v devítce tak 3-4h denně max.

Pro mě jakožto člověka pracujícího z domova jsou ty otevřený školy jediný řešení, jiné země to měly jako prioritu, tady jak je vidět na vzdělání nezáleží...

Nehledě na to že třeba tělocvikáři maj už rok volno a děti nám tloustnou (jako rodiče) :D
My jedeme 3 - 4 hodiny on-line denně, a to jsme ve 4. třídě. K tomu ještě úkoly, jako třeba pokusy s proměnami skupenství vody na mrazu a v hrnci při vaření :) , nebo co udělá kostka ledu, když jí osolíš a necháš venku kolem nuly :wink: . Stejně tak průběžně čtenářské deníky, z angličtiny 3 cvičení týdně on-line na webu. Co fakt chybí je pohyb, ta apatie v těch dětech roste neskutečným způsobem a vidím to všude okolo ](*,) ](*,) ](*,) :cry: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Sanchez »

Mr. Hyundai

Suhlas skoro so vsetkym. Az na jedno.
Odporucam nastudovat priznaky chripky a covid19. Myslim, ze uz aj MZCR to niekde uvadza. Niektore priznaky sa podobaju, ale covid vacsinou napadne pluca, u chripky to zvycajne nenastava.
Takze nie je to chripka (virus chripky nie je koronavirus, ani adenovirus ani rhinovirus).
U chripky je "vyhoda", ze si lahnes do 24 h.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Minko »

Mr. :hyu: napísal veľkú pravdu.

napr. na Slovensku nemáme dáta, kde sa (najpravdepodobnejšie) ľudia nakazili, lebo to štát neriešil, a keď sa niekto na tie dáta pýtal, len sa konštatovalo že nie sú. Ako môže štát nastaviť účinné opatrenia ako nepozná štatistiku? Mám partnerku zdravotníčku, našťastie nie je v COVID zóne ale má už za sebou druhé očkovanie, od tohto týždňa nemusí asi sa len donekonečna Ag testovať. Mám mamu ktorá covid prekonala, pravdepodobne sa nakazila od starej mamy, ktorá sa nakazila na psych. oddelení v nemocnici keď tam bola hospitalizovaná z dôvodu psych. choroby... mali podozrenie že mohla byť v kontakte s nakazeným, tak ju predčasne poslali domov a až potom prezradili že to bolo práve pre podozrenie na covid na oddelení. Babka ho chytila a aj napriek svojim takmer 80 rokom mala ľahký priebeh (dokonca ľahší ako mama) a prežila. Keďže sa ale mama o ňu nemohla starať pre vlastnú nevládnosť, museli štafetu prevziať jej súrodenci, samozrejme dostali covid. naproti tomu otec, ktorý bol v jednej domácnosti s mamou počas ich karantény, covid buď nedostal alebo mal prakticky bezpríznakový priebeh (otec nemáva ani soplík jeho sa respiračné choroby snáď boja :D ) svoju starú mamu ani rodičov som nevidel dobrých pár mesiacov a áno aj ja mám už z toho depku a nekonečnú nervozitu, nemôžem si nič kúpiť, dnes si ľudia topánky nevyrábajú doma, či neštrikujú ponožky, zavrieť ekonomiku nie je sranda... to nie je len o tom, že kde nie sú ľudia tam sa nikto nenakazí ale aj o tom, čo to robí s hlavami ľudí a kam sa tí ľudia prelejú. Niekto by mohol namietať že sú veci, ktoré sa dajú kúpiť po internete, ale napríklad ja mám totálne nekonfekčnú postavu a to mám teraz akože chodiť v potrhanej vetrovke ako bezdomovec alebo v horšom prípade v žiadnej, lebo niekto usúdil, že v obchode s oblečením sa nakazím skôr ako v obchode s potravinami či záhradníckych potrebách? ](*,)
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od willy50 »

Chlapi, jsem trochu překvapený a velmi potěšený rozumnými názory v diskuzi.
=D>
Pro Sancheze(douška):
Já i manželka jsme měli dost těžký průběh, pravda ne smrtelný, ale byly chvíle kdy jsme si říkali, ze by nám nad bylo lip v dřevěném spacáku.
Ale protrpěli jsme si to doma, bez lékaře, cca 10 dní v mrákotách.
I přes to všechno jsem rozhodný odpůrce toho divadla které se tady hraje.
*
No výborně, zrovna říkají v rádiu ze Ovar podepsal schodek půl bilionu kreditů. ](*,)
Do kterých kapes asi přijdou? A kde je stát vezme? A kdo je ve výsledku zacvaká?
Všetky otázky za 100 bodou!
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

Naše malá naštěstí chodí do 1.třídy, tak alespoň jedno pozitivum, druhá dcera je ve 4.třídě, měli do Vánoc 1h denně, po našich protestech ve škole se to zvedlo na 2h denně... Je to hrozně málo, mají spoustu úkolů, které s nimi musíme udělat mi, navíc jí bylo už 10 takže ani doma s ní nemůžeme být a tak manželka přišla o práci protože byla pořád na paragrafu od dětské lékařky... Pěkný pěkný pěkný... No snad už to nějak přestane, tohle je cesta do pekel...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Ale je to chřipka - zvykli jsme si pod toto souhrnné označení zařazovat respirační onemocnění způsobovaná celými armádami různých původců - adenovirů, rhinovirů i koronavirů. Jsou podrobně popsány nejméně 3 chřipkové epidemie, které způsobily v posledním půlstoletí koronaviry. Takže i COVID19 je dle těchto obecných měřítek chřipka :D .
To, že máme tendence respirační onemocnění, která schováváme pod označení chřipka, podceňovat, ale není problém ani toho označení, ani toho slova, ale jisté lehkomyslnosti lidstva. I to co vnímáme jako "obyčejnou chřipku" umí zabíjet, a to zatraceně efektivně!

Kromě toho - neberte život moc vážně, stejně z něj nevyvázneme živí :lol: :lol: :lol: !
Naposledy upravil(a) Mr. HYUNDAI dne 23 úno 2021, 13:20, celkem upraveno 1 x.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2041
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od milosh »

Já to vidím tak že řešení je očkování a aktuálně tedy hlavně učitelů, i když se vsadím, že hlavně těm starším tento stav hooodně vyhovuje.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Očkování toho moc nevyřeší - mutace se mu naučí rychle vyhýbat. Tak jako my rádi chodíme na hokej, tak koronaviry rády mutují :) .

My se musíme naučit s tímhle zmetkem žít a hlavně ho likvidovat systematicky. Na základě patentu z Izraele už prochází testováním v Evropě čistička vzduchu, která dokáže zabít 99,9% mikroorganismů, při velikosti přenosné klimošky dokáže čistit vzduch v místnosti o rozloze 150 metrů (počítá se do výšky stropu 2,5 - 3 metry). Stačí jednou za půl roku vyměnit HEPA filtr a zhruba jednou za rok UV lampu co je uvnitř. Existuje i verze pro instalaci do vzdutechnik. Pokud tohle bude fungovat jak by mělo, tak to je řešení nejen téhle epidemie, ale i mnoha dalších.
Hromadné akce by zase mohlo uvolnit testování prostřednictvím "dejcháků" co vyvinuli v Polsku. Dýchneš a hned máš výsledek - negativ, tak hurá do haly.
Konečně se snad začne COVID i léčit, což je největší problém. Jenže zatím na to zabíralo jen to, co už tu je dlouho, a tudíž se na tom farmacie nenapakuje.
Mimochodem očkování, zkusil jste si někdo jen tak pro legraci spočítat o jakých penězích se tu bavíme? Modelově, aby se to dobře počítalo budeme vycházet z toho, že vakcína má účinnost 2 roky a jedno očkování stojí Kč 100,--. Tedy na osobu Kč 50,-- ročně. Vakcinovat by se mělo 5.000.000.000 lidí. To je prosím 250.000.000.000,-- Kč ročně. I kdyby se o to dělilo nakonec 10 firem, tak je to pořád pro každou 25.000.000.000,-- ročně. Ano, 25 miliard. Vývoj je prakticky hotový a při objemu dávek o němž se bavíme jsou výrobní náklady směšné...
Přebrat si to musí každý sám.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od cernymotyl »

milosh píše: 23 úno 2021, 12:20 Když jsme u toho, kdo máte děti školou povinné, ideálně na základce, jak často denně se učí? Když to vidím, tak někde to zredukovali na polovinu doby, co by byli ve škole a někde ještě míň. Synek má denně online hodinu a půl (5.třída) a dcera v devítce tak 3-4h denně max.

Pro mě jakožto člověka pracujícího z domova jsou ty otevřený školy jediný řešení, jiné země to měly jako prioritu, tady jak je vidět na vzdělání nezáleží...

Nehledě na to že třeba tělocvikáři maj už rok volno a děti nám tloustnou (jako rodiče) :D
Dcera 8. třída ZŠ - online výuka každý den 3-4 hodiny. Naštěstí je holka samostatná a maximálně ji zkontroluju úkoly a občas něco dovysvětlím. V obci vedle se celá základní škola "učí" 0,5 hodiny denně. V praxi to znamená, že jim učitel nadiktuje stránky z knížky, co se mají naučit a je na rodičích, aby jim látku vysvětlili. Holka má psa a tak prý kamarády ani nepotřebuje.

Druhá dcera 2. ročník VOŠ diplomovaná sestra - do konce roku byla na kovidovém oddělení v Jbc. Od ledna mají online výuku třeba až do 20 h. Chtěla jít pomáhat znovu, ale učitelé (lékaři) jim omluvy typu: byla jsem v nemocnici, neuznávají a trvají na bezpodmínečné účasti na výuce. :-k

Já beru zavřené hospody, kde vidím velké riziko nákazy, ale ne už tak běžné obchody s obuví, oblečením a pod...
Nemám rád Babiše a vím, že je to svině převlečená za premiéra, ale nevěřím, že by tuhle situaci někdo z vrcholných politiků v naší zemi dokázal zvládat dobře. Fiala, Adamová, Bartoš?
Po revoluci se tunelovaly banky, potom došlo na dotace a teď se vysává rozpočet pod slůvkem "kovid".
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2041
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od milosh »

Mr. HYUNDAI: máš tam 3 nuly navíc :-k
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

willy50 píše: 23 úno 2021, 13:10 No výborně, zrovna říkají v rádiu ze Ovar podepsal schodek půl bilionu kreditů. ](*,)
Do kterých kapes asi přijdou? A kde je stát vezme? A kdo je ve výsledku zacvaká?
Všetky otázky za 100 bodou!
Půjdou většinou do kapes mnohých z nás, jenže právě proto se roztříštěně prožerou a vlastně nic nepřinesou. Je to takové hození do kamen.

Stát si na ně půjčí. V drtivě většině od různých fondů v nichž si mnozí z nás spoří na důchod. Takhle o ty uspořené peníze nakonec přijdeme a v systému státních důchodů peníze nebudou, takže budeme chodit do důchodu 2 roky po smrti.

Teoreticky ten dluh zacvakají naše děti, vnoučata a pravnoučata, ale fakticky to nebude tak horký, protože jediná cesta z tohohle průseru je inflace. Tím reálnou hodnotu dluhu snížíš. Sice tím vyletí komínem úspory občanů, ale koho by to ve Strakovce nebo na Hradě trápilo.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

milosh píše: 23 úno 2021, 13:36 Mr. HYUNDAI: máš tam 3 nuly navíc :-k
Sice na tom monitoru blbě vidím a neomylný nejsem, ale kde?

Lidí je 5 miliard - 5.000.000.000 x 50 se rovná 250 miliard - 250.000.000.000,--, které když rozdělím mezi 10 firem, tak jsem na 25 miliardách - 25.000.000.000 ročně na každou firmu :-k .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2041
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od milosh »

Jo lidi aha, ja myslel ze te zajima CR :lol:
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od lumix »

Máme 7tridu a standardně od podzimu 4-6 hodin denne výuky a 1. Ročník prumyslovka 5-6 hodin denně. Oba jsou poměrně samostatní a školní výsledky dlouhodobě vynikající (zatím).
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

milosh píše: 23 úno 2021, 13:45 Jo lidi aha, ja myslel ze te zajima CR :lol:
To víš, mně je ČR malá, já uvažuju zásadně globálně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Ale na dolary se mi to přepočítávat nechtělo, to já jsem zase na korunu hrdej :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Zamčeno

Zpět na „Pokec“