Koronavirus, očkování, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Espero »

Stringo, já myslím, že dostanete, běžné finanční nároky se promlčují za 4 roky. Ze zákona. I když v této zemi zákony....
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

Mě sere, že to není automaticky, nemám náladu se chodit někde doprošovat. To je družina, to jsou 2 kroužky, to je taneční škola... Všichni na tebe koukají, co to po nich vůbec chceš #-o ...si připadám potom jak nějaký parazit co je chce snad okrást...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Chasnik »

Sanchez píše: 26 úno 2021, 19:47 Ale ved v clanku je popisane, co tomu predchadzalo.
Neuposluchol vyzvu, sice som u toho nebol, ale dokazem si predstavit pubertiaka, ake mal reci. Vidim to na 14-rocnej neteri...
Od toho je profesionál, aby takovou situaci psychicky zvládl, pokud měla kontrolovaná osoba řeči, tak to policistu nebo strážníka neopravňuje k surovému jednání. Protože v minulosti takové prasárny esenbákům často prošly, tak se to stává nebezpečnou normou. Takže jediný správný postup: okamžitě odebrat odznak, služební zbraň, vysvléct z uniformy a vykopnout na chodník. Bohužel se to zřejmě zamete pod stůl.
Espero píše: 27 úno 2021, 10:15
Policie není od toho aby trestala. Ráda to ale dělá, protože policajti obvykle nejsou ve většině žádní duševní giganti a ve valné míře jim to dělá dobře.
...
Je to příprava na vytvoření nesvobodného totoalitního režimu pozvolnou nerevoluční cestou. Je to jako státem šířená lepra.
Už dlouho nás ze strany státu a jejích institucí masírují veřejně cílenou propagandou, která se v nás snaží vzbudit pocit viny u každého jednoho za to, že se šíří koronavirus, že my všichni, každý jeden můžeme za nehody na silnicích při kterých vznikají škody, zločinci jsou zločinci ne proto, že se tak každý jeden rozhodl jim být, ale že my jim to umožňujeme. Že Ti kteří nejsou konformní se státními oficiálními postoji jsou fašisti anebo alespoň "nedemokrati". A to je přesně to, co systém potřebuje, vytvořit atmosféru jakési "kolektivní viny" umožňující šíření "veřejného dobra".
...
Jenže tady jde o to, že pod vlivem takové propagandy dojde k tomu, že si na tu nenormálnost a postupující nesvobodu zvykneš, že to, co je vlastně totalitním excesem a omezováním svobody budeš považovat za normu a že postup státních mocenských složek je v Tvém zájmu, protože Tě chrání jako jednotlivce. Nechrání, omezuje Tě a zavléká Tě nenápadně do područí nesvobody ve skutečnosti. Takže když přijmeš, že mocenské složky smějí takto násilně chovat, je to vlastně v pořádku, až to kolektivní vědomí postoupí, bude normou, že "je v pořádku", že třeba někoho při takovémto zákroku zastřelí, později pak "bude normální", že se budou takto chovat k Tobě napotkání a kdy si vzpomenou. Pak už jen dojde k tomu, že se z lidí stanou nemyslící ovce. Není to nic nového, dojde k tomu samému, jako došlo v Sovětském Svazu kdysi anebo v hitlerovském Německu 30. let. A v tom, a nejen v tom je ten fašismus o kterém mluvím výše. Těch projevů je více.

Operuješ tím, že to vzešlo ze svobodných voleb. I násilný komunizmus u nás koncem 40 let vznikl ze svobodných voleb, italský fašistický režim ve 20. letech a nacistický totalitní režim v Německu ve 30. letech taky vznikly ze svobodných voleb. Ono totiž nejde jen o to, že si lidi někoho zvolili, ono jde o to, jak se ti kteří byli zvoleni chovají, jak dodržují právní řád a jak udržují a pěstují společenskou svobodu. To už volbami nezajistíš.
Poukazování na to, že stávající vláda a státní struktury vznikly ze svobodných volem je další formou propagandy, která se Ti snaží namluvit, že když je to ze svobodných voleb, mohou si dovolit všechno a když už je to přes čáru, je pozdě na nápravu, protože mají tak hluboce vykopané zákopy, že je z nich nevypudíš. A o tom je ten náš současný fašizmus, který prožívámne.
Ano, přesně tak. Stovky miliónů lidí v posledních stoletích vyslovilo MEA CULPA a tloukli se přitom do hrudi, ovšem ne hrdě a s hlavou vztyčenou, ale pokorně a s ohnutým hřbetem. V poslední době to přestává fungovat, tak je potřeba vytvořit nová ohrožení, nové obavy a také nové viny tak, abychom ovečky zase zahnali do kouta. Principy jsou stejné, mění se metody v závislosti na čase a možnostech dané doby.
Sanchez píše: 27 úno 2021, 10:53 Jednoducho budete nosit respirator, budete obmedzeni na mobilite, aby sa odlahcilo lekarom v nemocnici, ktori su vycerpani. Verim, ze to pomoze. A odporcom len pokuty, a poriadne.
Nebezpečná zkratka: čím víc rouška / respirátor, tím více bezpečí a zdraví. Něco ve stylu "čím víc pruhů, tím více Adidas". Je to kontraproduktivní, nyní se lékaři ozývají, že jim v nemocnicích přibývá mladších pacientů a světe div se, už se jim k virovým nákazám kombinují i ty bakteriální. To, že už před mnoha měsíci někteří lékaři varovali před nebezpečím častého nošení čehokoli před ústy, bohužel dostává svoje konkrétní kontury ](*,) Ze zdravotní důvodů je tedy optimální chránit dýchací cesty v nezbytně nutných případech, jinak je nejlepší dýchat čerstvý vzduch. Ale o zdraví lidí jde až na posledním místě a když ta "ochrana dýchacích cest" je krásným symbolem zacpání tlamy a umlčení lidí... :-#
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Espero »

Chasník, díky, že mi rozumíš. Až tolik jich tu není, jsou už zasaženi tou propagandou a vymýváním mozků velmi hluboce. Aktuálně máme policejní stát.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
willy50
****
Příspěvky: 1097
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od willy50 »

Sakra, Chasniku nejsi Ty nějaké mé alter ego? :D
Napsal bych to tak snad slovo od slova!
Díky, ušetřil jsi mi spoustu písmenek :D/
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od kolomaz »

Ano v současnosti je CZ policejní stát, ono to snad v nouzovém stavu jinak nejde . Pokud ano, tak sem s tím, hurá na vládu , určitě to vezme i Izrael, který díky policejnímu nouzovému stavu je na tom lépe než my, i když má problémy s ortodoxními náboženskými fanatiky, kteří odmítají očkování.
Ale policejní je potom celé Eu , svět.

Nevím jak řešit tuto situaci, rozhodně rebélií a kritikou bez návrhu opatření jak jinak to nepůjde.
50 000 lékařů na podzim mělo vybízet vládu - k rozvolnění, dokonce i šéf UK , ten nakonec byl měsíc ve špitále , zjevně na rekreaci.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

Espero, myslím si, že jsi třeba mě vůbec nepochopil... Jestli je ten kluk gauner, tak si to prostě zasloužil, jak už jsem psal, znám mnoho kluků v jeho věku, kteří neuznávají žádnou autoritu a dělají jen bordel, ubližují jiným dětem atd. Takový kluk potřebuje tvrdě potrestat a jestli tohle ti připadá nějak divné, tak sorry, ale potom se nediv, že jsou přeplněné věznice = většina těch muklů se tam vrací pravidelně a to proto, že mají práva, kdyby je neměli a museli by od rána do večera makat, tak by se tam nikomu znovu nechtělo a bohužel tohle začíná už v raném dětství s výchovou "rodičů"... A nemyslím si, že jsem k PČR nebo měšťákům nakloněný a ano, máš pravdu že spoustu z nich si honí ego, ale nezdá se ti, že je dost na palici, když zastavují motorku, ta začne ujíždět, oni jí honí po Praze, několikrát vystřelí do vzduchu, několikrát vyzývají k zastavení, pak ji sejmou a ještě je za to popotahují? V tomto směru obdivuji Ameriku kde si tohle dovolí málokdo (ano zase se tam najdou idioti co to pod odznakem budou zneužívat, ale celkově se to nedá házet do jednoho pytle). A mě stavěli i vyšetřovali několikrát a nikdy jsem neměl problém, spolupracoval jsem a choval jsem se slušně byť jsem důrazně několikrát řekl svůj názor. Každopádně nemyslím si, že by všichni policajti byli hovada a nemyslím si, že by takto postupovali jen tak, však jsem dal odkaz na detailnější pohled na to, co předcházelo tomu zpacifikování, se kterým souhlasím - ničil majetek, neuposlech opakovanou výzvu, dobře mu tak... A pokud tobě nevadí, že už od mládí někteří škodí společnosti (kterou jsi ty celý život udržoval), tak je to hodně smutné.
Naposledy upravil(a) Stringo dne 27 úno 2021, 16:07, celkem upraveno 4 x.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Chasnik »

Espero, já si myslím, že těch lidí, kteří tu propagandu prokoukli, je víc, než by se zdálo. Spíš jde o to, jestli mají potřebu se vyjádřit, třeba už nevěří, že by to něčemu pomohlo. A hlavně nejsou slyšet, protože v těch nejsledovanějších médiích mluví prověřené osoby a i to na první pohled VOX POPULI (ankety v ulicích mezi "běžnými lidmi") je pečlivě odfiltrováno.

willy50, co si budeme povídat, vždyť je to jenom o sledování dění kolem sebe a používání vlastního mozku :wink:
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Sanchez »

Esteze tu mame skupiny na odhalovanie propagandy a svetoveho sprisahania :D To je ina kava, co sa tu dozviem [-o<
Na bakterie uspesne pomahaju antibiotika, na virus bohuzial nie. To by bolo hned hotovo.

Tak pekne doma sediet, vonku respirator, obmedzit kontakty, aby sa znizil pocet v tazkom stave.
Nic nebrani Chasnikovi, Mr. Hyundai, Axel Foley, willy50 a Espero, aby prisli pomahat do nemocnic na covidove oddelenie.
Dobrovolnici na poziciu sanitara su potrebni, na ostatne asi nemate vzdelanie.
Prosim prihlaste sa, sukromna sprava, dam vam kontakt. Potom by mohli odprezentovat, ako sa maju pacienti.
Prosim nemylte si demokraciu s anarchiou.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

On taky někdo milánku musí vydělávat na sekery z lockdownu a na mzdy zdravotníků ](*,) ...
Kdyby měl den 36 hodin, tak 12 z toho klidně sanitáře dělat budu! Ale nejdřív musím pro to zdravotnictví vydělat na platy, energie a materiál a pak pro změnu musím suplovat vypnuté školství.
Pokud za mě vezmeš ty první dvě směny, já jdu do špitálu.
A přidej k tomu víkendovou práci pro hendikepované děti, kterou dělám samozřejmě zadarmo!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Sanchez »

Mr Hyundai

Ved ja dodrziavam nariadenia, mam sa s kym poradit. Z tvojich prispevkov som nadobudol pocit, ze si proti nastavenym pravidlam, mozno som sa len zmylil.
Ja nehlasam o potlacani ustavnych prav, ved v demokracii mame aj povinnosti. Nechapem preto, preco by som mal brat tvoje smeny, mam svojej prace dost.
A naviac od pondelka 2 male deti na home office pocas 15 pracovnych dni, ak to vtedy skonci.
Nove opatrenia sa premietnu najskor po 14 dnoch. Ak to neklapne, tak jedine super rychle ockovanie vsetkych skupin podla odporucania.
Uroven zaockovania je nizka.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od kyrmon »

Sanchez: Já myslel, že školky pro děti zdravotníků zůstavají otevřený, ne?
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Jsem jednoznačný odpůrce lockdownu a většiny nastavených opatření! Už jsem to tu prezentoval mockrát včetně důvodů proč.
Argument, že ostatní dělají totéž je argument prvního stupně ZŠ! Až budou skákat z mostů, tak budeme skákat taky?
Lockdown v 21. století je totéž jako vzít halapartnu na tank ](*,) . Lockdown je od zahájení průmyslové revoluce neefektivní. Ano, zákaz hromadných akcí dává smysl, nastavení hygienických pravidel taky. Ale zbytek už je nutné rozdělit mezi osobní odpovědnost každého a aplikaci nových technologií. Proč asi Rakousko mění strategii?
No, a protiprávnost většiny Usnesení vlády, to je kapitola sama pro sebe.

Já ty nařízení dodržuju taky, ale z prostého respektu k právu, ne proto, že bych je považoval za bezvýhradně (to je nejdůležitější slovo) správné a smysluplné. A proti tomu co považuju za hloupé či nesmyslné bojuji legitimními cestami co mi síly a čas stačí. Stejně tak se snažíme propagovat nové technologie tam, kde to může jejich prosazení urychlit.

Obecné výzvy k pomoci ve zdravotnictví mají své opodstatnění, ale než je příště budeš vydávat adresně, tak začni s tím, že si, třeba přes SZ, nejdřív zjistíš, co dotyčný/dotyční v této době dělají nebo nedělají a jestli k tomu vůbec jsou způsobilí (věkem, zdravotním stavem, kvalifikací) a jestli na to vůbec (třeba kvůli jiné "dobrovolnické" činnosti) mají čas...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

=D> lépe bych to nenapsal...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Sanchez »

kyrmon píše: 27 úno 2021, 19:09 Sanchez: Já myslel, že školky pro děti zdravotníků zůstavají otevřený, ne?
To netusim, mesto uzavrelo, vlada potvrdila.
Opytam sa zeny, ako to je u nas v meste.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Zamčeno

Zpět na „Pokec“