Koronavirus, očkování, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od milda h »

Průser je v tom, že ty "ohrožené skupiny" a to je jen u nás ve státě několik set tisíc lidí by museli vystřelit na Mars a stejně nikdo nezaručí, že ty co vystřelí budou všichni čistí. Tak jak se chránit ??? Všichni nebo nikdo a kdo přežije má štěstí- nebo smůlu--nevím. ](*,)
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Sanchez »

Pockajme do 21.3.2021, ako sa vyvinu cisla.
Vysledok opatreni je zvycajne za 2 az 3 tyzdne.

Uvidime, dovtedy aj tak nic nevymyslime.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

Teď už jsme v hovnech, tohle co tu předvádí se mělo systematicky nastavit před půl rokem. Měly být jasná a taková pravidla, aby se co nejvíce izolovala ohrožená skupina (lidi s respiračními chorobami, senioři, těhotné ženy, apod.), těm vyhranit dopolední a odpolední hodiny pro nákupy, zakázat hromadné akce, zakázat vycestovat do kritických zemí a pendolavt do jiných zemí pouze a jen osobě pracující v dané zemi (žádné nákupy a výlety). Školy nechat otevřené, učitele nechat testovat každý týden stejně tak ve firmách. V obchodech nařídit klidně ty počty lidí na m3 ale nechat je otevřené. To samé s rouškami, klidně jsme je mohli nosit v zastavěných oblastech s koncentrací lidí stále... To co je nastavené teď je zoufalý pokus o záchranu potápějící se lodi...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Sanchez »

Za tyzden +240 v tazkom stave.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

A desetitisíce uzdravený a nakažených s bezpříznakovým průběhem 8)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Olda47
**
Příspěvky: 140
Registrován: 05 pro 2007, 09:59

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Olda47 »

Bohužel zkušenost z příbuzenstva: 43m let, jinak zdravý v kritickém stavu dva týdny na kyslíku v umělém spánku, žena + 3 děti + hypotéka...
NIKDO není v bezpečí...
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

O tom žádná, problém může mít kdokoli...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od milda h »

A i proto bych všechny odmítačea ty co hází i zdravotnictví klacky pod nohy nejraději nakopal do prd..e. včetně těch co tvrdí, že to je přece jen chřipečka.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Durino »

Ludia su dementni a nemaju hygienicke navyky, s tym sa bohuzial zle pracuje. Ked v marci 2020 to u nas zacalo, v praci som na to upozornoval kolegov a zacal nosit rusku, samozrejmostou bol dezinfekcny gel (ten som pouzival aj pred koronou), vsetci si robili zo mna posmesky. A ejhla, o par tyzdnov boli problemy. Ruska boli povinne v interieroch, odstupy 2m, nikto, resp. skoro nikto to nedodrziaval. Tri jednoduche pravidla - rusko, odstup, ruky. Ale dementovi nevysvetlis... Potom cez leto sa to trochu ukludnilo, a zrazu hufy ludi vsade, samozrejme vascina bez dodrziavania nejakych opatreni, rychlo zabudli, co sa dialo. Na dovolenke v hoteli sme boli jedina rodina, co dodrziavala nejake pravidla - rusko, odstup, ruky. Dokonca som kvoli tomu volal aj riaditelke hotela, aby si ustrazila zamestnancov, ze toto nie je normalne, ked su dane pravidla, preco sa nedodrziavaju, lebo zamestnanci, ale aj hostia pravidla nedodrziavali, pripadne ich dodrziavali len symbolicky. Jej odpoved bola, ze mam pravdu, ale ze takto je to aj v inych hoteloch. Pripadal som si, akoby som bol z Marsu. A vtedy som povedal, ze v septembri-oktobri budu vsetci plakat a velmi sa cudovat, ze preco je tak vela nakazenych. A stalo sa presne to, co som hovoril. Preco? Lebo ludia su dementni. Korona zurila, hlavne ze napr. po stavbach a interieroch aj v kritickych mestach ludia nemali problem chodit bez ruska a totalne vsetko ignorovat. Tak maju to, co zasiali. Bohuzial. Niekedy to schytaju aj poctivi (pobyt 15 minut s koronakom aj v ruske v interieri). Niekto musi skapat, aby sa zobudil, bohuzial, uz bude neskoro... Takze treba dodrziavat hlavne tri jednoduche pravidla - momentalne respirator, odstup, ciste ruky. A postupne to bude lepsie.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

Nevím, ale mě nepřijde, že by lidi nedodržovali narození, ano najdou se, ale jsou to jedinci. Osobně mi vůbec nevadí, když někoho vidím venku se staženou rouškou, když nejsem v přímém kontaktu stejné je jedno jestli jí má, nebo ne a uvnitř budov a v MHD jsou to opravdu jen jedinci, se kterými si většinou poradí ochranka...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Durino »

Mas pravdu, uz je to podstatne lepsie, co sa tyka dodrziavania opatreni, ale toto sa malo robit hned na zaciatku. Tiez som po zaciatku korony povedal, ze jedine, co na ludi (dementov) plati, su sankcie - rovno pokuta na mieste. Ale to sa nedialo. Tak tu mame vysledok.
Ano, ani mne nevadi, ked su ludia vonku a su bez rusky, pokial su sami. Ale akonahle sa ku mne niekto blizi, tak sa mu oblukom vyhybam a davam si rusku. A toto sa bohuzial nedialo a bezne sa zdruzovali ludia bez odstupov hlava-nehlava. Za dalsie, ta hygiena ruk je dolezitejsia, akoby sa mohlo niekomu zdat, mam to potvrdene aj z lekarskych kruhov... Clovek si ani neuvedomi, co chyta (nakupny vozik, tlacitko vytahu, klucky...), potom si pretrie oci, usta, nieco zje. Upravi si rusku/respirator rukou, o 5 minut si tou istou rukou vysmrka nos, utrie oci... A ani nevie, ze si potencialne koronu preniesol na sliznicu. Takze na tu hygienu ruk netreba zabudat - upravim si rusku a automaticky si dezinfikujem ruku. Staci sa zamysliet, naco su ti zdravotni pracovnici obleceni v tych skafandroch. No pre zabavu to nie je.
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od kolomaz »

Stringo píše: 04 bře 2021, 21:35 Nevím, ale mě nepřijde, že by lidi nedodržovali narození, ano najdou se, ale jsou to jedinci. Osobně mi vůbec nevadí, když někoho vidím venku se staženou rouškou, když nejsem v přímém kontaktu stejné je jedno jestli jí má, nebo ne a uvnitř budov a v MHD jsou to opravdu jen jedinci, se kterými si většinou poradí ochranka...
Dnes jsem vezl manželku na úřady v Brně , kvůli modrým zónám jsem zaparkoval dost daleko a tak jsme šli pěšky .
Litoval jsem, že jsem mobil nechal v práci.
Počítal jsem protijdoucí dospělé osoby - skončil jsem u čísla : 121 protijdoucích z nichž 42 nemělo roušku, žádnou. Centrum Brna 10:00 - 10:15 celkem hustý pohyb lidí

A k těm rizikovým - jedno dítě má silnou cukrovku - tedy rizikové, druhé dítě porucha imunity systému ..... z mých spolužáků zemřeli 3 , z mé rodiny 1
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Durino »

Tak to je sila. Ved tato vec tu nie je tyzden... Plne nemocnice... A to sa nebavime o tom, ze to bolo pravdepodobne umelo vypustene, aby bolo na co zvalit hospodarsku krizu, na ktoru sa uz caka kazdu chvilu. Hovorim, ze ludia su dementni... Prave ti bez rusok, ked sa nakazia a budu mat problemovy priebeh, budu prvi, co budu prosikat, aby ich zachranili zdravotnici. Ja by som ich asi nechal skapat, keby uz nebolo volne miesto pre nich - mozes si za to sam. Co si chcel, to mas. Hovori sa, komu niet rady, tomu niet pomoci. A zdravotnici, vy makajte, musite nas zachranovat... Keby si to ti frajeri bez ruska skusili na jeden den vymenit s tymi zdravotnikmi v skafandroch na JIS-kach, tak by to zrazu videli inak. Ale oni maju slobodu a prava... Ano, mas pravo, ale zaroven mas aj zodpovednost. Pred koronou treba mat respekt. Nevravim, ze sa ma clovek stale bat a mysliet na nu, ale treba respektovat to, ze tu je a podla toho sa aj spravat - minimalne dodrziavat tie tri jednoduche opatrenia.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

Chápu, že jsi naštvaný, v Plzni není v podstatě nikdo venku a když, tak až na vyjímky kdy široko daleko nikdo není mají roušku staženou pod nos. Jinak respirátoru a roušky fungují normálně už pár měsíců. Takže ne všude je to jako v Brně.

Každopádně tahle nařízení já naprosto uznávám, je to vymahatelné a hlídatelné, ale jak dlouho si myslíš, že můžeš všechno nechat zavřené? Můj děda je v důchodu, ten by nejradši zavřel všechno na rok a když jsem se ho zeptal, jak by si to představoval, kdyby byl v mě kůži, kdy mám hypotéku, leasing, manželku s dětmi doma na učení a jediný příjem je teď ten můj a z něho bych ještě o 40% přišel, tak jak to asi tak může dopadnout? A víš kolik lidí je na tom aktuálně stejně? Možná 40-50% to jako si myslíš, že ti platby někdo promine? Že budeme spokojeně rok zavření a nebude to mít žádné negativní dopady? Tohle prostě nejde řešit takovýhle Lockdownem. Jo státní zaměstnanci těm je to fuk, jsou doma za 100% ale takhle to bohužel v soukromém sektoru nefunguje. A to ještě jsem v té spokojenější skupině, že ještě práci mám, znám spoustu lidí co už jsou na pracáku.
U nás ve firmě jsou kancelářský na Homeoffice, ale výroba jede dál úplně normálně, bylo nás otestováno 300 v jeden den a jen 1 byl pozitivní (neměl žádné příznaky). Vše se dodržuje a vše funguje...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od kolomaz »

je to na ho...., ekonomika jde píp , zdravotnictví padá na hubu.
Jak dlouho to vydrží - nikdo neví.
Myslím, že ta konspirační teorie o umělém COVIDU je už pasé , ale skutečností je, podle mne
- že mnozí využívají situaci k tomu aby si namastili kapsy - ať už zneužitím nouzového stavu a přihrávání si zakázek já na bráchu či nákupem a prodejem čehokoliv nutného pro COVID
- že si politici honí trika z leva doprava a z prava doleva o tom jsem přesvědčen
- spekulace okolo vakcín a problém EU - jak je na netu k přečtení , to že má ČR málo vakcín není problém jen ČR ale celé slovutné EU - proto mnohé země nakupují vakcíny kde se dá. Polsko - z číny, Maďarsko z Ruska, Rakousko, Dánsko z Izraele .

A že politikům celého světa nejde o lidi, ale o sebe ?
Jedna vakcína se může, ač není schválená druhá se nesmí - jinak padne vláda.
Lék který vyzkoušeli v Brně , se nesmí , není schválen , ale v Rakousku je ve volném prodeji.

bordel bordel, opatření hned někdo napadne a vláda couvne a pořád dokola.
Jsem naivní, ale kdyby politici dělali za co jsou placení pak v této situaci zapomenou na koryta a budou konstruktivně jednat. Zjevně to neumí ani jedna z politických stran.
Zamčeno

Zpět na „Pokec“