pokec.............

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: pokec.............

Příspěvek od Scaild »

Jasně, ale v podobné závažnosti, nemyslel jsem zpřísnění pokut ta překročení rychlosti nebo parkování 4,5m od přechodu... :)

To nevím jak těžké je přijít o řidičák, za posledních 13 let aktivního řízení jsem nedostal jedinou pokutu, krom buzerace od měšťáků ve 2 ráno za zastavení na místě pro invalidu, když jsem nabíral kámoše...

No, na kolo zatím řidičák nepotřebuješ :lol:
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Reklama
 

willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: pokec.............

Příspěvek od willy50 »

Já jsem zatím taky nepotkal policajta, vyloženého šmejda, ale protože maji na své straně dost těžkých kalibrů, může se řidič dostat do průseru raz dva! Stačí trochu zainternetovat :D
*
A mimochodem; ten zákon o 1,5m od cyklisty senát vrátil. Alespoň jedna dobrá zpráva.

Měj se a ať se Ti jezdí bez nervů :D
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec.............

Příspěvek od Stringo »

Vrátili to jen proto, že to je nereálné prokázat... Spíš by měli zavést pokuty pro cyklisty, protože si přejíždí ze stezky na silnici, ze silnice na chodník, červená nečervená... A já za červenou dostanu body a pokutu a oni nic...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: pokec.............

Příspěvek od willy50 »

Co bys chtěl, je to preferovaná skupina :^o
A z toho možná pramení jejich arogance.
Na druhé straně - já jsem přestal jezdit na kole právě proto, že se mne párkrát pokusili řidiči v autech zabít! ](*,)
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec.............

Příspěvek od Espero »

Jenže aby to nedělali a neohrožovali sebe i řidiče ostatních vozidel by museli mít povinnost znát dopravní předpisy. Jenže oni tu povinnost nemají. Řidičák na kolo je asi blbina, ale dokud nějaké takové osvědčení o znalostech dopravních pravidel nebudou mít, těžko čekat, že se jejich chování zlepší, když vlastně nevědí jak se mají chovat. (Asi by se nemuseli učit znát technické podmínky provozu na pozemních komunikacích ani související dopravní předpisy pro jednotlivé kategorie vozidel, ale základní pravidla platná pro všechny bez rozdílu by znát prokazatelně měli). Nemluvím o pohybu na cyklostezkách nebo polňačkách, ale o pohybu na veřejných komunikacích.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec.............

Příspěvek od Stringo »

Nevěřím tomu, že drtivá většina (už vůbec ne všichni) nevlastní automobil, potažmo řidičské oprávnění - to budou jednotky procent z nich. Prostě si myslí, že na kole pro ně ta pravidla neplatí. Na stranu druhou, nedají se házet do jednoho pytle všichni, potkáváme spoustu kolařů, co jedou normálně...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: pokec.............

Příspěvek od willy50 »

Určitě je většina cyklistů normální a chce dojet ve zdraví.
Bohužel ta menšina prasičů je hodně vidět, a slyšet, takže se potom svezou všichni.
*
To espero: řidičák na kolo je asi blbost, jasně. Zas na druhé straně, když najedu na nějakou hodně frekventovanou jedničku, tak bych měl být schopný řešit dopravní situace!
Takže babo raď :-k
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: pokec.............

Příspěvek od Boryš »

Já pokud jedu na kole tak na frekventovanou jedničku ani nepáchnu. Nejsem sebevrah.

Ono je to oboustranné. Blbě se chovají mnozí cyklisti, připadají si jako nesmrtelní chrousti, myslí si že když auto nevidí tak se jim nemůže nic stát. Ale mnozí řidiči se také k cyklistům nechovají ani s tou minimální ohleduplností.

Protože jezdím jak autem tak i na kole, nebo nyní koloběžce tak nemám militantní názory ani na jednu skupinu.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: pokec.............

Příspěvek od idam.i »

Keď spomínaš kolobežky,tak tie nepoužívam.A musím priznať,že ma prudia či na chodníku keď som chodec.No aj na ceste keď šoférujem.Sorry,ale neviem si pomôcť. 8-[
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec.............

Příspěvek od Espero »

Zrovna dneska, (vlastně už včera odpoledne), mi jeden takový prima cyklista vjel na přechodu pro chodce v Berouně přímo před auto. Problém je v tom, že jízda na kole na přechodu je zakázaná, a že cyklista tam nemá přednost ani když vede kolo, neboť je to přednost jen pro chodce a tím, že cyklista vede kolo, je pořád řidič nemotorového vozidla a ne chodec. On to kolo ale nevedl, po přechodu pro chodce jel. Tu přednost si nejen vynutil, ale já byl rád, že se mi podařilo vůbec zastavit asi tak 20 cm od něho. V tom je ten problém. Všichni jsou bezvadní, prima atd. Jenže to nikdy není o skupině řidičů, skupině cyklistů anebo o skupině chodců, ale vždycky je o jednom konkrétním řidiči, cyklistovi anebo chodci.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: pokec.............

Příspěvek od Boryš »

idam.i píše: 11 čer 2021, 22:08 Keď spomínaš kolobežky,tak tie nepoužívam.A musím priznať,že ma prudia či na chodníku keď som chodec.No aj na ceste keď šoférujem.Sorry,ale neviem si pomôcť. 8-[
A taky koloběžkáři dáš jasně najevo, že auto je vždy silnější, že ho nepřepere? Bohužel i takové "řidiče" hlavně při cestách do a ze zaměstnání potkávám... Tam musím po silnici. Jinak vždy vyhledávám takovou cestu, abych vás, co spěcháte a utíkají vám kvůli pitomcům co vás zdržují milionové kšefty, nesral...
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: pokec.............

Příspěvek od Boryš »

Espero píše: 12 čer 2021, 02:36 ...cyklista tam nemá přednost ani když vede kolo, neboť je to přednost jen pro chodce a tím, že cyklista vede kolo, je pořád řidič nemotorového vozidla a ne chodec. ...
:shock:
Cyklista vedoucí kolo po přechodu je chodec. Na školení řidičů nám to bylo řečeno. I ve vyjádření MDČR je to uvedeno - že přechod pro chodce je určen dle názvu pro chodce a cyklista se stane chodcem když sesedne z kola a kolo vede.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec.............

Příspěvek od Espero »

Bojovník za cyklisty. No máš na to právo. Já jezdil v mládí závodně silničařinu a jeden takový řidič mě sestřelil a mám trošku následky na celý život. Jel jsem asi 60 km/h z kopce a on vyjížděl z vrat a napálil to do mě z boku. Takže když jsem z kola takto slezl, už jsem nikdy na něm raději dál nejezdil když jsem se po asi 4 letech jakž takž uzdravil. Bylo to někdy před 56 lety. Ale jako řidiči mi cyklisté vadí. Bydlím v rekreační oblasti a jejich bezohlednost je strašlivá. (Např. okreska do prudkého kopce 3 vedle sebe a 3 trojice za sebou a neuhnou, takže mají problém i protijedoucí, nejen ti, co se za nimi vlečou rychlostí 3 km/h).
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: pokec.............

Příspěvek od idam.i »

Boryš píše: 12 čer 2021, 02:54
idam.i píše: 11 čer 2021, 22:08 Keď spomínaš kolobežky,tak tie nepoužívam.A musím priznať,že ma prudia či na chodníku keď som chodec.No aj na ceste keď šoférujem.Sorry,ale neviem si pomôcť. 8-[
A taky koloběžkáři dáš jasně najevo, že auto je vždy silnější, že ho nepřepere? Bohužel i takové "řidiče" hlavně při cestách do a ze zaměstnání potkávám... Tam musím po silnici. Jinak vždy vyhledávám takovou cestu, abych vás, co spěcháte a utíkají vám kvůli pitomcům co vás zdržují milionové kšefty, nesral...
Zrážam ich ako kuželky.Limit má šesť denne. #-o
V tomto prípade ma viac s..ú,keď prefrči popri mne na chodníku 30km/hod a určite nemá odstup 1,5metra.😡
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: pokec.............

Příspěvek od Boryš »

2 Espero:
Kde vidíš že bojuji za cyklisty? To jako to že jsem ti opravil tvůj omyl? Nebo že problém vidím z obou stran? Že nemám nejmenší chuť jezdit po frekventované silnici mimo město na kole, kdy poslední kapkou (no je to již dávno) bylo že se dcera rozbrečela strachy, když jsme po krajnici přejížděli po jedničce mezi dvěma polními cestami a spěchající řidiči ani trochu nevybočili? A jako motorista vytrubuji cyklisty co se musí bavit a jet vedle sebe, co si myslí že mohou vjet na hlavní protože přece jedou u kraje, co nemíní jet po cyklostezce vedle silnice... Vychovávat se prý nemá ale nedá mi to. Ale zároveň i vidím jak se kolikrát řidiči chovají k cyklistům. I když poslední dobou se ke mně jako koloběžkáři chovají ohleduplněji. A já se snažím motoristy jako cyklista/koloběžkář neomezovat a jako řidič raději u cyklisty předpokládám, že třeba najede na blbý kanál, a proto je i bez předpisu objíždím co nejvíc je to možné....

2 idam.i:
Tak takovou rychlost vyvinu tak max. z kopce. To u vás máte dobré sportsmeny. U nás tam kde občas projedu na chodníku moc chodců nechodí a pokud nějakého potkám tak z koloběžky slezu a obejdu jej pěšky. Ale jak jsem psal výše, já jsem blbec, co se snaží být ohleduplný ať tak nebo tak, i když nedodržuje předpisy (tou jízdou po chodníku na koloběžce, ne elektro).
Odpovědět

Zpět na „Pokec“