vibrace vozidla a volantu

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Jozef
*
Příspěvky: 19
Registrován: 09 bře 2006, 15:54

Příspěvek od Jozef »

Sevas sevas,
vraj sa tie kruzky...ano to je ich presny nazov, vymedzovacie kruzky, daju normalne kupit. Ja mam origos disky tusim je to znacka Fondmetal, alebo nieco take...tak na ich stranke sa mi zda ze som to videl.

:shock:
Felotron píše:Jozefe, stejny problem resil i Hanz na Accentovi - jestli k tem alu diskum nemas ty stredici krouzky, tak si je nech udelat a mas okmazite pokoj! :idea:
Getz 1,5 CRDi
Reklama
 

Felotron

Příspěvek od Felotron »

S prominutim ser na to, ze je to "original"... Proste ty krouzky jsou potreba... Najdi si to tema - kecat nepotrebuju... A hledat se mi to nechce
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Věř Felotronovi, má dobrýho pamatováka a mě nezbývá nic jiného, než jeho slova potvrdit.
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Hanz: Holt aspon k necemu jsem ;)
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Felotron píše:Hanz: Holt aspon k necemu jsem ;)
No jasny bez krouzku ani ranu ... :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Vita píše:.......No jasny bez krouzku ani ranu ... :lol:
Blbost, já prsten nenosim už 15 let a taky žiju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Hanz píše:
Vita píše:.......No jasny bez krouzku ani ranu ... :lol:
Blbost, já prsten nenosim už 15 let a taky žiju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jo ... tak jsem to myslel ... :lol: :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

.

Příspěvek od karel2 »

Dobry den vsem,

tak jsem se dostal k reseni tohoto problemu s vibracema. Po prevazeni v pneuservisu jsem mel moznost videt, jak slavny Kumho gumy hazou o dobryho pulcentimetru, disky (Alutec) v poradku, krouzky mam. Dostal jsem 60g zavazi na skoro kazdy kolo, par jsem jich uz zase ztratil, takze zase vibrujeme. Koncim a kupuju novy gumy. Nerad bych se zase spalil, ale rad bych zase neco malo usetril. Mate nekdo dobry tip na pneu. Ne presprilis drahe a aspom trosku kvalitni. Hledim prave na Barum Brillantis 175/65 R 14 mate je nekdo? Nebo mate dobrou zkusenost s jinyma? Diky predem a preju hezky den a at to dobre jezdi :o)

Karel

P.S. Jeste dotaz, ma smysl ty Kumha prodat? Rezonuje to az tak pri 120 km/h. Mozna by je jeste nekdo uzil. Jeste nejmin 15000 km by se na nich dalo najet.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?t=1971

Nejsi prvni :D
Ja muzu ze zkusenosti doporucit Continental EcoContact 3 nebo Pirelli P3000. Barumky v testech moc dobre nevychazej a financne rozdil v podstate neni.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

.

Příspěvek od karel2 »

Ted jsem z toho tedy v rozpacich. Jak je mozny, ze na alu discich to vibruje vic? Myslite, ze je aspon nejaka zaruka toho, ze kdyz koupim ne-Kumho (a podobny ....), ze vibrace zmizi? Na zimnich kolech s plechacema neni sebemensi problem.
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

pneu

Příspěvek od vlkobass »

Z vlastní zkušenosti nedám dopustit na Semperit Comfort-Life
- tiché, výborné jízdní vlastnosti, cenově dostupné
www.ochranamotoru.cz
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Felotron píše:Nejen Kumho, ale i Hankook stoji za prd... Dnes jsem prezul na zimu (Barumky) a uz se mi netrepe volant... Asi ty gumy spalim dnes vecer na balkone.... :roll:
No ja mam tedka plechace jeste se zimakama Pneumant a pri rychlostech kolem 130 coze je ta nejpouzitlnejsi rychlost na ceskejch dalnicich to klepe jaxvina spravi se to az pri 160 coz se vetsinou moc neda:cry:
Vyvazovani jsem nezkoumal Hujer mi sice nabizel ze by je prevazil ale momentalne jezdim spis ve meste a horecne shanim novy kola is gumama.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: .

Příspěvek od XMira »

karel2 píše:Ted jsem z toho tedy v rozpacich. Jak je mozny, ze na alu discich to vibruje vic? Myslite, ze je aspon nejaka zaruka toho, ze kdyz koupim ne-Kumho (a podobny ....), ze vibrace zmizi? Na zimnich kolech s plechacema neni sebemensi problem.
Asi bych nehledal problem primo v alu-discich, ale kdo vi, treba jsou plechace trochu pruzny a dokazou neco pohltit?(ted asi kecam blbosti) Ale v mem pripade vsechny problemy vyresily ne-kumho pneu. A myslim, ze mas z ceho vybirat. Dneska se pneumatiky svetovych znacek v nasem rozmeru pohybuji okolo 1200Kc za kus, coz je cena srovnatelna s Barumem nebo Matadorem. A myslim, ze bys mel volit nejakou slusnou znacku (ne zrovna polske supermarketove zbozi), pokud nechces dopadnout stejne jako s Kumhama.
Jeste k tem vibracim. Pneu si casem po nandani na rafek "sednou" a muzou byt znovu trochu nevyvazene. Take se mohou casem trochu nepravidelne sjet a znovu zacit vibrovat. Ja si nechaval ted na jare prevazit letnaky, ktery jsem vozil napodzim jen par mesicu, a vsechny bylo treba trochu poopravit. to jen tak naokraj :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

...

Příspěvek od karel2 »

Tak Getzik dostal origo plechace, co byly na zimu a auto posloucha a nic se netrepe a nevibruje. Rikal mi ten mechanik, ze tohle resi casto a stredici krouzky na tech alu discich zrejme nemaji spravny rozmer. Takze kol se nezbavim a pristi sezonu to dam do poradku.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“