Mereni rychlosti

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Nastudovat to můžeš, když v tom už umíš chodit... v předvolání bylo jen dostavte se k podání vysvětlení ve věci "nebezpečné předjíždění". Nic konkrétního tam nebylo. A jak jsem psal, já vůbec netušil že jsem provedl něco tak hrozného, že přijdu o řidičák, proto jsem se i bez rozmýšlení přiznal. Počítal jsem s pokutou třeba 2500kč. V podstatě to byla první zkušenost, vždycky jsem dostal pokutu na místě.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gyngy
**
Příspěvky: 368
Registrován: 06 led 2018, 00:31
Bydliště: Praha

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Gyngy »

Absolutne souhlasim!
Ourednici nedelaji absolutne nic, pro to, aby bylo spravni rizeni spravedlive, naopak snazi se z toho vytriskat penize, nic vic. Clovek je jim u zadku.

Moralisti uz mi taky lezou krkem a ze se jich vyrojilo. Samozrejme tomu napomohli vyhlasky, ktere nase skvela vlada vydavala posledni 2 roky ... to se vsichni mravokarci hezky ukazali.
vranik píše: 25 úno 2022, 13:56 Hoši, přečetl jsem celou diskusi a jako co to je? Nechtěli byste se už uklidnit? S tim moralizovánim jste dost off topic. V každym takovym tématu se vyskytuje skupinka "uvědomělých občanů", kteří dbají na dodržování zákona, bezpečí a aby nebylo někomu duševně ublíženo. A můžu vám říct, že v kontextu vlákna to působí fakt rušivě. Podobně je To ve vláknu s přehráváním videa na infotainmentu - rozumíme, nesoulasíte s tím. Díky za názor... Jede se dál..."get a life tyvole a přestaň prudit..."

Stringo už v úvodu dal poměrně nezaujatý pohled na věc. Problém tady je hlavně v úředníkovi, který nezval do kontextu všechny okolnosti a prostě se jen řídil tabulkou - to ale není smyslem jeho práce. On do toho má právě vnést ten lidský faktor, jinak mohl být už dávno nahrazen strojem... Od toho je konec konců správní řízení, aby se vzal do kontextu silniční zákon spolu s ostatními zákony a celkovou situací. Zákon o provozu na pozemních komunikacích se nemůže brát jako dogma. Je to složitější a jak tu tady někdo řek - nejsme právníci - navíc každý právník na situaci bude mít svůj vlastní právní názor...

Já bych Stringovi rád poděkoval za sdílení i za obsah, který tady na fóru publikuje - je to podstatně užitečnější čtení než co produkují tady morálně nezkažení kolegové a to bahno od vás si fakt nezaslouží...
Hyundai Tucson, 1.6 T-GDI, FWD, 2017
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Stringo píše: 25 úno 2022, 16:51 Nastudovat to můžeš, když v tom už umíš chodit... v předvolání bylo jen dostavte se k podání vysvětlení ve věci "nebezpečné předjíždění". Nic konkrétního tam nebylo. A jak jsem psal, já vůbec netušil že jsem provedl něco tak hrozného, že přijdu o řidičák, proto jsem se i bez rozmýšlení přiznal. Počítal jsem s pokutou třeba 2500kč. V podstatě to byla první zkušenost, vždycky jsem dostal pokutu na místě.
Kdyby ses poradil se strejdou Gůglem, tak bys i na tu nepřesnou formulaci dostal odpověď, že to nebude za 2500 Kč a přátelské poplácání po ramenou. A že nedovolené předjíždění je jeden z "nejlépe" oceněných přestupků. A také proč tomu tak je.

Jak se říká myslet znamená hovno vědět...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Mám raději formulaci jedné postavy ztvárněné mistrem Horníčkem: "Myslet je dobrý, ale vědět je lepší!". :lol:
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Gyngy píše: 25 úno 2022, 19:04 Absolutne souhlasim!
Ourednici nedelaji absolutne nic, pro to, aby bylo spravni rizeni spravedlive, naopak snazi se z toho vytriskat penize, nic vic. Clovek je jim u zadku.

Moralisti uz mi taky lezou krkem a ze se jich vyrojilo. Samozrejme tomu napomohli vyhlasky, ktere nase skvela vlada vydavala posledni 2 roky ... to se vsichni mravokarci hezky ukazali.
vranik píše: 25 úno 2022, 13:56 Hoši, přečetl jsem celou diskusi a jako co to je? Nechtěli byste se už uklidnit? S tim moralizovánim jste dost off topic. V každym takovym tématu se vyskytuje skupinka "uvědomělých občanů", kteří dbají na dodržování zákona, bezpečí a aby nebylo někomu duševně ublíženo. A můžu vám říct, že v kontextu vlákna to působí fakt rušivě. Podobně je To ve vláknu s přehráváním videa na infotainmentu - rozumíme, nesoulasíte s tím. Díky za názor... Jede se dál..."get a life tyvole a přestaň prudit..."

Stringo už v úvodu dal poměrně nezaujatý pohled na věc. Problém tady je hlavně v úředníkovi, který nezval do kontextu všechny okolnosti a prostě se jen řídil tabulkou - to ale není smyslem jeho práce. On do toho má právě vnést ten lidský faktor, jinak mohl být už dávno nahrazen strojem... Od toho je konec konců správní řízení, aby se vzal do kontextu silniční zákon spolu s ostatními zákony a celkovou situací. Zákon o provozu na pozemních komunikacích se nemůže brát jako dogma. Je to složitější a jak tu tady někdo řek - nejsme právníci - navíc každý právník na situaci bude mít svůj vlastní právní názor...

Já bych Stringovi rád poděkoval za sdílení i za obsah, který tady na fóru publikuje - je to podstatně užitečnější čtení než co produkují tady morálně nezkažení kolegové a to bahno od vás si fakt nezaslouží...
Buď rád že na silnicích nepotkáváš nikoho, kdo je vyježděný, řeší situace po svém a ustanovení silničního zákona často považuje za omezování osobní svobody a za totalitu. Já takové štěstí nemám. Jen závidím...
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od remkren »

Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Odpovědět

Zpět na „Pokec“