nízky výkon počas dažďa.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
david066
Příspěvky: 1
Registrován: 13 čer 2022, 21:54

nízky výkon počas dažďa.

Příspěvek od david066 »

Dobrý deň.
Chcel by som sa na vás obrátiť, s mojím problémom.
Ešte v decembri som si kúpil Hyundai i20 ročník 2015 najazdené okolo 40000km.

Po pár mesiacoch sa ale začalo správať divne počas dažďa. Ak jazdím dlhšie v daždi, alebo pršalo v noci stáva sa, že mi zasvieti kontrolka motora a auto postupne stratí výkon. Musím ho odstaviť a chvíľu počkať. Potom v nejakom núdzovom režime dôjdem na parkovisko alebo domov. Stalo sa mi to už asi 5 krát, z toho raz tesne pred diaľnicou. Museli ma odťahovať. V autorizovanom servise zo záznamu vyčítali jedine chybu plynového pedálu, ktorý mi vymenili, no problém sa neopravil.

Minule sa mi to stalo ráno. auto šlo max 40km/h s plynom na podlahe. Chvíľku som postál na parkovisku a potom vyrazil do servisu. Keď som tam došiel, na palubnej doske síce stále svietila chyba no auto sa už správalo normálne. Čiže chyba sa zase nenašla. Dohodol som sa v servise na kontrolu elektroniky ale pochybujem, že to pomôže.

S autom som ináč veľmi spokojný. Neviete mi nejako poradiť? Neviem čo mám robiť.
Ďakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Scharf
**
Příspěvky: 125
Registrován: 06 říj 2021, 19:08

Re: nízky výkon počas dažďa.

Příspěvek od Scharf »

Zdar, nevím jestli je to stejný případ, ale u našeho starého auta Fiat Panda se nám stávalo něco podobného, bylo to tedy pouze po projetí automatizovanou myčkou.
Rozsvítila se kontrolka motoru a auto nereagovalo na plyn, kolísaly otáčky.
Časem se problém zhoršil a už se to nestávalo ani po myčce, auto si samo přidávalo a ubíralo otáčky.
Také jsem si myslel, že chyba bude v plynovém pedálu, ale bylo vyměněno čidlo vstřiku paliva (jestli si to pamatuju, bylo to před 15 lety) a problém byl vyřešen.
Norbík - Fastback N-Line - 1,5 T-GDi, MT, Polar white
www.instagram.com/fastback_norbik
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: nízky výkon počas dažďa.

Příspěvek od Richard555 »

No spíš by měl mít motor za mokra výkon lepší :wink: Studenější a hustší vzduch..... No kdysi se mi podobně choval Moskvič, vždy jsem vyměnil kabely, svíčky , víčko rozdělovače a seřídil odtrh kladívek a občas dle zvuku motoru za běhu upravil předstih :wink:
Má Yamaha když zmokne začne motor vynechávat - přisuzuju to zapalovacímu modulu - něco tam navlhne a je hotovo jiskra skáče kam nemá ....

U tebe bych taky tipoval zapalovací modul ev. kabely pokud tam jsou, nestřílí ti to do výfuku ? to by značilo nespálené tedy nezapálené palivo co se dostává do výfuku navíc tyto chyby modulu se neukážou na diagnostice - to že jiskra skáče jinam diag. nepozná :wink:

Zkus taky všechny konektory v motoru rozcvaknout a znovu pečlivě secvakonout, klidně bych i rozebral, očistil nakonzervoval kostřící body v motoru a pořádně to utáhl..... za to nic nedáš a může to jen prospět - oxidace je svině :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
vojta.merta
**
Příspěvky: 127
Registrován: 09 kvě 2022, 12:33

Re: nízky výkon počas dažďa.

Příspěvek od vojta.merta »

a nezatíká třeba jen do vzduchového filtru nějakou netěsností?
E60 525D 145kW 2007
2x Accent 1.4 MCIII 74kW 2007
i30 GDi 99kW 2015
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Motor a převodovka“