Chiptuning TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

S JUrajem nemá cenu diskutovat jelikož kecám jsem baba atd., a to proto snad ,že si ve vyjadřování dávám pozor na slova.Žádný prodejce Hyundaje nedá papír na chip tuning/samozřejmě ho nezakazuje/.Společnost ABC tvrdí,že všechny čipy dělají s tichým souhlasem prodejců.Pokud jde o záruku od ČIPAŘŮ,TAK POUZE NA ČIP tudíž na softwér.A znova věřmi Juraji,že jsem si nepořizoval auto abych ušetřil na pojištění a pod.Prostě se bojím o záruku,ale napadat tak uboze jako ty nemám zapotřebí,já tě taky nepřesvědčuji o tvém rozhodnutí pouze uvádím,že je třeba zvážit záruky,opotřebení dílů atd.Každý jsme jiný někdo dá auto do servisu,někdo se snaží udělat si něco sám,někomu se líbí stříbrná,někomu červená a o tom to je.Nebo budeme mít všechno stejně a budeme se urážet?Znova Ti píšu,že ti přeju mnoho štastných kilometrů s autíčkem a málo praštěných řidičů na silnici.Promiň,ale víc nemám co bych dodal. AHOJ PAVEL
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Rade622, za to ty pises k veci...kdosi daval odkaz v sekci Getz, ze je mozny diskutovat i tady, on diskutuje k veci a snazi se ostatni presdedcit k tomu, ze to chiptuning neni zadna levarna...

Pavel a dalsi...: Oficialni papir jsem videl, pokusim se ho zapujcit...auta jsou maximalne 3 roky stara a dal jezdi na servisni prohlidky a dal dochazi k bezplatnym vymenam jako dochazelo pred nachipnutim...je to jako kdyz si nechas dodelat xenonovy svetlomety od firmy, taky Ti daji papir...jak rikam, zalezi kam jedes...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

Samozřejmě,že můžeš jezdit dál na servisní prohlídky a nic se neděje.Já jenom tvrdím/Leo taky a muže má slova 100% potvrdit/,že pokud se něco nestane s motorem,nebo spojkou,s turbem a pod tak se nic neděje a vše je v pořádku.Ale když se něco stane,bohužel jsem takové auto viděl a je zjištěno že má chip ta je záruka neuznána./nedohaduji se jestli to je tím nebo tím a soudit se servise,že to tím nebylo tady taky nechci řešit/Když se zeptáš firmy ABC/to není nějaký Ferda/tak ti sdělí.že se na to nedá přijít a když jo tak přehrají softwér zpět/jak když je auto v servisu to bohužel nevědí/Věřmi,že nikdo od Hyundaje ti nedá oficiálně papír na úpravu řídící jednotky/myslím tím přehrání softwéru/.Nemluvě o tom,že i řídící jednotka se může rozbít a pak ...........................................................................Ahoj Pavel M
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

ok pánové

Příspěvek od Juraj »

:wink: ...ok pánové, zakopajme vojnovú sekeru. Proste ako je vidno, sú tu dva tábory, jeden za chiptuning a druhy tabor proti chiptuningu, resp tiež sú možno za chip, ale s papierom od HYUNDAI MOTOR CZ adresovaným na meno majiteľa auta, že záruka potrva 3 roky. 8)
Netreba to daľej rozvýjať a napádať sa.... Je na každom z nás ako sa rozhodne a čo si z tohto fóra zoberie pre seba.
Čo sa týka spôsobu písaného slova, treba zobrať do úvahy že Slovací majú iný štýl vyjadrovania, možno sa to niektorým z bratov Čechov zdá byť razantnejší spôsob, ale v žiadnom prípade nie hulvátsky a agresívny.

:wink:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

Re: CHIP

Příspěvek od Juraj »

rade622 píše:Juraji snad jsi totální trotl. Opakuji - jestli máš přečipovaný motor, napiš své skušenosti, jak ti to jede, kolik ti naměřili na brzdě proti originálnímu nastavení, jinak drž hubu. Stále mám pocit že si jen honíš triko. Jak se říká u nás, takových do tuctu dvacet. A to nechtěj znát originál.... Originální úsloví.
To Rade: s tebou sa už nemienim baviť, si vulgárny a ešte k tomu nečítaš príspevky predtým ako niečo napíšeš. Igonoruj môj text tak ako aj ja budem ignorovať tvoj :?
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

juraj

Příspěvek od rade622 »

A furt si honí triko.
Opakuji - jestli máš přečipovaný motor, napiš své skušenosti, jak ti to jede, kolik ti naměřili na brzdě proti originálnímu nastavení. Jinak jsi neřekl nic nového. Papír o trvání záruky po chipu nemáš, to že je Pavel M baba už si napsal, že se všichni kromě tebe bojí jít do rizika taky, co máš ještě nového?
Dej do fóra odkaz na oficiální souhlas dovozce s úpravou motoru a není se o čem bavit.Jinak je to jen jedna paní povídala. proč by měl kdokoliv věřit zrovna tobě?
Zdar
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

To:pro vsechny

Příspěvek od Farmář »

neco malo z te nabidnute stranky
http://www.daewoo-ostrava.cz/HWeb/chiptuning.asp
pozorne si prosim prectete odstavce "zaruka" a "varovani"!!
...mam takovy dojem,ze o zaruce na motor tam neni ani zminka nebo ze bych to prehledl?!? 8)
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

jednotka

Příspěvek od rade622 »

Ba ba, jen záruka na program v jednotce.Jinak nic. Hloupému napověz, chytrého trkni.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Kašlu na čip, moje auto jezdí dobře a když budu potřebovat někomu ukázat, že jsem větší závodník, tak si koupím BMW.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Juraj »

Leo píše:Kašlu na čip, moje auto jezdí dobře a když budu potřebovat někomu ukázat, že jsem větší závodník, tak si koupím BMW.
....hlavne tento motor 2.0CRD je ako stvorený pre chip ! Pod pojmom chip myslím prehratie softwaru ECU vypracovaného pre našu zemepisnú šírku! Ožije až o 30-35% Konštrukčne je výborný, len nieje optimalizovaný. Je vyrobený ešte v spolupráci Mercedesom. Ak máš záujem pozri sa na výkony podobných motorov na stránkach Mercedesu a jeho group. Sú výkonnejšie a len ich optimalizáciou dát. Chip v tvojom prípade neplní úlohu pretekárského auta, ale ti skultivuje chod motora a zníži ti spotrebu. Pokiaľ ,ale máš hobby v častom tankovaní a pomalšiom rozjazde, tak na chip sa fakt vykašli.
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Jirka Š
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2005, 13:32

Příspěvek od Jirka Š »

Toto jsem již napsal do fóra TUNING, ale pokud se rozběhla debata zde zda chip tuning ano či ne, pak to napíšu i zde.
:arrow: O chip tuningu jsem při koupi nového auta chvíli uvažoval. Prošel jsem na interntu mnoho stránek a dle zkušeností jiných, do toho nepůjdu. A to hned z několika důvodů: 1)Nevěřím na záruky od firem provádějících chip tuning. Když budou hodně slušní, a těch moc nebude, uvedou řidící jednotku do původního stavu, ale jistě neuhradí škodu na motoru. Navíc, když mám poruchu, chci zavolat do nejbližšího servisu Hyundaie, ať již v ČR nebo i po Evropě a né mít starosti, jak se dostanu do tunigové dílny, aby to uvedli do původního stavu, aby mi platila záruka. 2) Pokud nemá ovlivnit chip tuning životnost motorů a dalších součástí pak musí být navýšení výkonu do 10 % a to nikdo z nás nepozná. Spíše to pak funguje přes psychiku (když jsem si připlatil tak to přeci musí lépe táhnout). 3) Ze zkušeností těch, kteří si nechali udělat graf výkonu a točivého momentu na brzdě před a po chip tuningu vyplývá, že navýšení bylo vždy nižší než slibované a často tam byli ostré výkonové špičky.
Pokud tuning motoru, pak jedině u profesionalu, kteří ladí motor přímo na brzdě (a ta musí být pro Santa Fe na všechny kola- jedinou jsem objevil v Praze na Jarově) a né u někoho, kdo vám někde v garáži k řídíci jednotce přiletuje pár drátků a vše zalije pryskyřicí.
S výkonem motoru 2,0 CRDi VGT jsem spokojen táhne od nízkých otáček, není tám časová prodleva po prudkém sešlápnutí plynu, po zahřátí je celkem tichý a o spotřebě jsem v sekci Tuscon již také psal .
Hyundai Santa Fe - 2.0 CRDi VGT
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

chip

Příspěvek od rade622 »

Kdo si myslí že čip dokáže přidat 30 až 35 procent ať zdvedne ruku.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

To:Jirka Š... naprosto vycerpavajici odpoved...diky :wink:

Doufam,ze si to kazdy v tom odkazu precetl sam a myslim si take,ze jiz neni za potrebi neustale zde vypisovat jake to ma prednosti..dekuji :roll:

To:rade622...ta ruka se mi nomalne nechce ani vodlepit :lol:
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

ruka

Příspěvek od rade622 »

Předpokládám že od stropu, jak se hlásíš. :lol:
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Souhlasím s JIRKOU, mám naprosto stejnou zkušenost a Pavel taky. Přesně jsme taky uvažovali o čipu ale záruka je záruka. A jak říkám, když budu chtít závodit, tak si koupím jiný auto. SANTA FE jezdí krásně a nechápu co ten slovák chce z 1.1 GETZe vymáčknout ANYWAY. Nic proti slovákům, přítelkyně je z Košic.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“