Denní svícení

Santa Fe 4.generace, r.v. 2018+

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
JosKoz
Příspěvky: 1
Registrován: 13 črc 2022, 10:47

Denní svícení

Příspěvek od JosKoz »

Ahoj,
řešil už někdo zapnutí zadních světel při denním svícení – je lepší být viděn i zezadu už při lehce snížené vidtelnosti, kdy senzor ještě automaticky nepřepne na potkávací světla. V servisu mi řekli, že to neumějí a i kdyby, tak by to stejně neudělali.
Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Denní svícení

Příspěvek od Pjotr1 »

Mě to moje zadní nesvícení při denních světlech taky štve. Zrovna minulý týden jsem večer projížděl lesem a automatika si myslela že je ještě světlo ale mě se pocitově zdálo hodně tmavo ve srovnání jízdou mezi poli. Jasně že mohu ručně rozsvítit, ale když si zvyknu na automat zapínání světel tak si to kolikrát ani neuvědomím, ano, moje chyba.
Zatím jsem jako nejjednodušší vymyslel (ale ještě nerealizoval) napojit přes rezistor (aby to svítilo přiměřeně) zadní mlhovky (mám led tak odběr není problém). Je to sice pirátská úprava ale snad jednoduchá a funkční.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od Leendrix »

Zdravim, take by me zajimalo zda to fakt nejde nejak nastavit. Jsou znacky ktere maji pri dennim sviceni aktivni i zadni svetla, zel hyundai to neni. Osobne bych bral aby zadni svetla svitila stale a predni se prepinala mezi dennim a potkovacim rezimem. :)
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Denní svícení

Příspěvek od Vysous »

U i30 to jde částečně vyřešit přepnutím na obrysovky (parkovačky). Pak svítí vpředu denní a vzadu obrysovky. Tak jezdím přes den já. Samozřejmě je potřeba to pak ručně přepnout na potkávačky když je tma nebo tunel. Což vlastně člověk musí udělat až když sám nevidí, ostatní ho vidí dobře.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Denní svícení

Příspěvek od Birdr »

Nebavím se o neosvětleném tunelu, nebo nastupujícím soumraku, kdy to "ještě je světlo" je individuální vnímání.
Ale to fakt ve dne potřebujete, aby auto před vámi svítilo? :-k Vždyť to auto, jeho tvar, je vidět 5x dřív, než nějaká rozsvícená světla.
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Denní svícení

Příspěvek od Vysous »

Ano, jsou situace kdy ano - například stříbrné auto ve stínu na okresce v lese - kombinace přejezd z ostrého slunka do stínu a stromy co se v tom autě dokonale odráží - dokáže zhasnuté auto neuvěřitelně schovat. Neříkám, že jsem kvůli tomu někoho naboural...
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE IV“