Elektromobilita pokec komplexně...

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od milosh »

Pánové a pamatujete za komunistů, 10 deka salámu, to bylo panečku salámu
Reklama
 

Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od stefanpilat »

Nemyslím si, že to přímo souvisí s komunismem. Podobně to fungovalo před nějakou dobou i na Západě. Akorát tam všeobecná automobilizace a všeobecný rozvoz dětí nastal tak o dekádu až dvě dřív. Hodně to podnítil i strach vyvolaný medializovanými případy zmizelých nebo zavražděných dětí. U nás se to týká hlavně devadesátých let. A po ekonomické transformaci to usnadnil u mnoha lidí posun začátku pracovní doby třeba až na devátou. Když dřív oba rodiče někde hákovali už od šesti, těžko mohli dělat dětem taxikáře, děti si musely prostě poradit samy. Ale to už jsme se dostali někam úplně jinam.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od milosh »

Mno, vy co tady vzpomínáte na dobu hodně dávnou, jak jste chodili všude pěšky, ono to bude tím, že rodiče dělali od rána mnohdy i v době, kdy jste ještě spali a proto nebyl nikdo, kdo by vás do té školy odvezl. Dnes je doba jiná - lepší, protože je více možností a rodiče mají na děti také víc času, což je jen dobře. Kdyby ale v té době byly elektromobily, máte je taky a jezdíte i ty 3 kilometry, ať mi nikdo neříká že ne.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak já to moc porovnávat nemůžu - osmdesátkové dětství jsem žil na sídlišti v Praze a na základku jsem koukal z okna na jedné straně bytu a na sámošku z té druhé. Máma do práce jezdila MHD - metro 10 minut pěšky nebo 3 minuty busem, který měl zastávku 1 minutu chůze od baráku. Na střední jsem sice chodil v devadesátkách, ale pořád jsem bydlel na stejném sídlišti a jen jsem jezdil do centra.
Teď žijeme ve smradlavý díře, která se sice prohlašuje za městys a do názvu si na začátku devadesátek prosadila "Lázně", ale to je spíš výsměch.
Sámoška umřela, máme večerku, přímé spojení s Prahou neexistuje. Ano, škola je, ale jen první stupeň a dcera od tohoto roku chodí na stupeň druhý. Škola je v Praze - 13 km, spojení MHD se dvěma přestupy na 2 hodiny - sorry, ale to pro holku v tomhle věku fakt není řešení. Takže já každé ráno z prdele 13 km do Prahy a z Prahy do obce za Prahou do práce. Po obědě z práce do Prahy pro holku, odvézt ji domů a zase zpátky do práce a po práci zase domů... Denně minimálně 80 km (protože teď 3 ze 4 možných tras rozkopali - samozřejmě všechny naráz - a zůstala jen ta nejdelší...).
Tohle bez auta prostě řešení nemá... A ano, i na tohle by byl ideál baterkáč.
Jenže tak prachatej, abych měl dva baterkáče ještě nejsem. Takže žena na svých 40 km denně mezi barákem a Prahou jezdí BEV a já to hopsám s litránkem...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Birdr »

milosh píše: 31 říj 2022, 13:05 Pánové a pamatujete za komunistů, 10 deka salámu, to bylo panečku salámu
Už když jsem to zabroušení do minulosti psal, mi bylo jasné, že se někdo z přihlouplou poznámkou o komunistech ozve. A vida, ani to moc dlouho netrvalo.
Já tím chtěl spíš ukázat, že jsou i jiná řešení, než kupovat auto na pár km denně. A že rodiče si museli poradit v každé době adekvátně situaci. Samozřejmě, že je xy situací, kdy to bez auta prostě nejde. Ale jsou i situace, kdy to jde, jen to pohodlnému člověku nedochází.

A ano souhlasím, že dnes je jiná doba a je víc možností. Bohužel je to doba, kdy se řada lidí bez mobilu v ruce ani nevy.ere, při jízdě do vedlejší vesnice zapíná navigaci a když jim při tom náhodou 2x vypadne bezdrátový AA, tak z toho mají téma na celovečerní rozhořčenou debatu na sociálních sítích.
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od stefanpilat »

milosh píše: 31 říj 2022, 15:00 Mno, vy co tady vzpomínáte na dobu hodně dávnou, jak jste chodili všude pěšky, ono to bude tím, že rodiče dělali od rána mnohdy i v době, kdy jste ještě spali a proto nebyl nikdo, kdo by vás do té školy odvezl. Dnes je doba jiná - lepší, protože je více možností a rodiče mají na děti také víc času, což je jen dobře. Kdyby ale v té době byly elektromobily, máte je taky a jezdíte i ty 3 kilometry, ať mi nikdo neříká že ne.
Neměli jsme sice tenkrát elektromobil, ale Zastavu 1100, ale jak už tady psali, používala se na výlety, návštěvy mimo město a cesty na dovolenou, případně na občasnou přepravu těžších věcí. Co se dalo unést v ruce, to se autem nevozilo, i když tomu vlastně nic nebránilo. Na běžné nákupy jsme vždy chodili pěšky s taškama v ruce, i když byla nejbližší sámoška poměrně daleko a auto by to určitě dost zrychlilo a usnadnilo. Nebylo prostě vůbec ve zvyku auto na takové věci používat, ani to nikoho nenapadlo. A určitě to nebylo tím, že bychom neměli na benzín, zas tak zle jsme na tom určitě nebyli. Ale jinak nemám co říkat, já bych teď jezdil autem i na záchod, kdyby to šlo. :) Tak jsem shnilý, že jezdím autem i do obchodu, co je 600 m od baráku. Protože kdo by se tím tahal, že. :)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Martinsp »

Takže to můžeme shrnout.
- dřív byl divný ten kdo používal auto na nákup a na vožení dětí do škol a kroužků (pionýr)
- dnes je divný ten kdo to nedělá.
Osobně bych řekl že mám auto aby mi sloužilo když potřebuji a ne abych si ho prohlížel před domem.
Někdo se tedy zasekl v době - nejezdím, ale taky nehuntuju.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od idam.i »

Celkom ma udivuje kam sa to pohlo. :shock:
Nech každý koná ako uzná za správne.Kto chce nech chodí peši a kto autom prosim nesúdiť !
Na tému elektromobity som chcel povedať že na jazdenie po meste a periférii je ele.auto super.No bohužial cenou to stráca pre mňa zmysel.Tak mi za najrozumnejšie pripadá voľba jednoduchého 4válcoveho atmáča.
No kto chcem jazdiť po "veľkomestách" bicyklom a má na to gule, nebránim mu.Je to jeho život a jeho voľba.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Mexican »

som nalomeny poslat STONICa prec :-)
poriesilo by to manzelkyno jazdenie v radiuse 2 az 250km/denne

https://www.mgmotor.eu/model/mg4
som zvedavy na cenu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od idam.i »

Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Srandista
**
Příspěvky: 241
Registrován: 22 led 2022, 20:16
Bydliště: Brno

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Srandista »

"Je v něm započítán státní příspěvek na nákup elektromobilu ve výši 7000 eur." - Tak tejto "zlavy" sa tunak v CR nikto nedocka...
Hyundai i30 1.5 T-GDI iMT Family Smart 2022, 117kW/253Nm, Engine Red - od 12.4.2022
Toyota Corolla 1.8 VVTL-i MT T-Sport 2003, 141kW/180Nm, Red
motorol
***
Příspěvky: 721
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od motorol »

Tahle sleva tu sice nebude, ale pokud by to bylo bez slevy za 600 tak je to konkurence pro spalovaky. Okta je drazsi a neni, megane už jen na baterky, :hyu: s automatem od te ceny taky neni daleko…
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Boryš »

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od idam.i »

Určite budú. :wink:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od mikodim »

Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Odpovědět

Zpět na „IONIQ“