Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Kde přezouváš kola?

V servisu
23
44%
Doma
29
56%
 
Celkem hlasů: 52

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od milosh »

Co se týče přezouvání kol a pneu, jak jste na tom? Jezdíte raději do servisu nebo jim nedůvěřujete a raději přezouváte doma?
Abych napsal svůj názor, určitě kola také přezout umím, ale raději jedu do servisu, který mám kilometr od domu, objednám se na určitý termín a hodinu a i s cestou a naložením a vyložením to mám za hodinku hotové. Navíc servis má to správné nářadí, momentový klíč, který asi málokdo v garáži má, tak proč to nenechat odborníkům.

Určitě by mě zajímal váš názor, cena je jedno z hledisek, ale upřímně, před měsícem jsem platil za přezutí na zimní pneumatiky (výměna sada za sadu) 300kč, to je dnes skoro cena obědu v centru města, takže pohodička.
Reklama
 

pekres
*
Příspěvky: 60
Registrován: 03 úno 2021, 09:30

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od pekres »

Mám komplet kola a tak kola vyměním za necelou hodinku v garáži a momenťák jsem kdysi koupil za pár stovek před par léty v lidlu. Pak až se to vše přežene a je klid, zajedu to vyvážit. Ale kdyby to bylo za tři stovky, tak bych do toho servisu zajel asi taky. Když jsem občas do toho servisu přece jen zajel, tak mě to stálo vždy kolem pětistovky.
Hyundai i30 kombi 1.5 DPI, Smart.
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od Vysous »

Vždycky pneuservis, vždycky si to nechám i vyvážit. Míval jsem je tam i uskladněný, teď si je sám dávám na půdu. Což možná ještě přehodnotím, ty kola jsou nějaký těžký :shock: :mrgreen:

Plně respektuju, že si to chce někdo dělat sám - beru to jako vzpruhu našich mužských eg. Ale jsem moc línej a dávám vydělat místním automechanikům - ať se lokální business točí. Až budu potřeboval vyřešit nějakej průser po záruce, budou se známosti hodit :)
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
motorol
***
Příspěvky: 726
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od motorol »

Nejde o cenu, ale o lenost se dohadovat o termín a tahat někam kola. Prehozeni před barakem je necelá hodina a prehazuju když mam náladu a hodi se to- ne kdy říká kalendář nebo pneuservis, ze má volno.
Jinak momentak - neco mi říká, ze se má po x km dotáhnout- to pak jedete znova do pneuservisu nebo to už je fuk?
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od Mexican »

dnes som nazuval (novy disk a nova pneu co som si doviezol) v lokalnom pneuservise. Oni dodali ventilok, zavazia a pracu samozrejme a bum 540kc (16" dodavkova pneu)

toto absolvovat pravidelne tak asi skrachujem. Ja si kolesa menim sam (dve auta), vyvazujeme ked sa nazuvaju nove pneu a nikdy som nemal problem so stratou zavazi pocas zivota pneumatiky
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od mikodim »

Sám doma ... Pri výmene kolies stále skotrolujem a premažem brzdy.. A viem, že všetko je tak ,ako má byť :D/
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
slabostka
*****
Příspěvky: 1728
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od slabostka »

Mexican píše: 06 pro 2022, 16:12 dnes som nazuval (novy disk a nova pneu co som si doviezol) v lokalnom pneuservise. Oni dodali ventilok, zavazia a pracu samozrejme a bum 540kc (16" dodavkova pneu)

toto absolvovat pravidelne tak asi skrachujem. Ja si kolesa menim sam (dve auta), vyvazujeme ked sa nazuvaju nove pneu a nikdy som nemal problem so stratou zavazi pocas zivota pneumatiky
- tak to si mi rozšíril obzory - ja som bol v tom že vyvažovanie sa robí pre niečo úplne iné ako je "strata" závažíčka.... teraz už ten názor o čidle teploty oleja dáva zmysel. :D/
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
motorol
***
Příspěvky: 726
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od motorol »

Jinak ano, do jara musím nechat opravit disk- jsem vymetl díru a disk ohnul, takže do pneuservisu budu muset na narovnání/ vyvážení
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od Birdr »

Už jsem to psal i v jiném vláknu, ale dám to i sem, ať je to víc na očích.
Kola jsem si přehazoval sám už hodně dávno. Je to špinavá práce a protože si dokazuji jinak, že jsem chlap, nechával jsem to na servisu. Vždy jsem to nechal i převážit a vždy tam k nějaké drobné úpravě došlo.
Sundaná kola jsem vždy pečlivě očistil od zaschlého bláta , zejména na vnitřní straně disku, umyl wapkou, prohlédl dezén a uložil. Ptám se těch, co to dělají někde na sídlišti nebo v blátě na chalupě, jestli taky odstraňují to bláto? Protože, jestli ne, tak stačí, aby se kus toho zaschlýho bláta odloupl a už je to nevyvážený.
Čekat na to, až mi začne za jízdy vibrovat volant je podle mě špatný.

Kola jsou čím dál větší a těžší, teď tam mám 19tky a tahat se s nimi nemíním.
Mám je uskladněné u prodejce, přijedu na domluvený čas a za 20 minut odjíždím. Nezabírají mi doma místo, nemusím se s nimi pracně tahat sem a zase zpátky. Kola jsou očištěná, prohlídnutá, nafoukaná na předepsaný tlak.
Praktikuji to tak 3 roky. A co za to? Za uskladnění si bere 500, za péči o kola a přehození taky 500, takže 1500 za rok. Ale zatím každý rok jsem dostal jako věrný zákazník na to uskladnění 50% slevu, takže 1250 Kč ročně. Za ty drobný není co řešit.
Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 176
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od drobcek73 »

slabostka píše: 06 pro 2022, 16:31
Mexican píše: 06 pro 2022, 16:12 dnes som nazuval (novy disk a nova pneu co som si doviezol) v lokalnom pneuservise. Oni dodali ventilok, zavazia a pracu samozrejme a bum 540kc (16" dodavkova pneu)

toto absolvovat pravidelne tak asi skrachujem. Ja si kolesa menim sam (dve auta), vyvazujeme ked sa nazuvaju nove pneu a nikdy som nemal problem so stratou zavazi pocas zivota pneumatiky
- tak to si mi rozšíril obzory - ja som bol v tom že vyvažovanie sa robí pre niečo úplne iné ako je "strata" závažíčka.... teraz už ten názor o čidle teploty oleja dáva zmysel. :D/
Aj mňa to pobavilo... Lebo nikdy sa mi nestalo, že po výmene letných za zimné a naopak nebolo treba dovážiť... (ani keď sa menili celé sady - boli to síce iba 5-10 gramové záležitosti, ale na životnosť a geometriu to vplyv má)
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od dibarbora »

Prezúvam zo zásady sám pred panelákom... naposledy som "využil" firemnú garáž... pršalo a chcel som to mať z krku. Dôvody mám na to v zásade tieto...

1/ prezutie nie je len vyváženie a prehodenie (prípadne umytie kolies) ale patrí sa aj poriadne ošetriť náboj. Hliník disku a holé železo náboja sa v láske moc nemajú. Pred pár rokmi som si takto "ušetril" robotu k novej i30 som v pneuservise kupoval k novým zimným pneu(od Hyundai) nové elektróny . Keďže zvíťazila lenivosť, tak som to nechal na aute rovno prehodiť... samozrejme, že dali priamo na pekné lesklé oceľové náboje pekné nové elektróny. Výsledok bol, že som od prvej zasolenej cesty umýval hrdzavý bordel čo tiekol všade.. ale hlavne spod krytky na elektróne. Po zime to vyzeralo na zaplakanie... z príruby na elektróne sa odmrvilo tak 2mm zoxidovaného hliníka a náboje boli hrdzavé až hrôza. Takže drôtená kefa, narýchlo kúpený konzervačný vosk, ktorý som na jeseň nahradil nejakou farbou na brzdy a náboje poriadne ošetril a takto opakoval pri každom prezúvaní. Na Tucsone som náboje (ešte nedotknuté) nafarbil teraz na jeseň pri prvom prezúvaní.

2/ prezúvanie je ideálna príležitosť na vlastné oči obzrieť stav bŕzd, oklepať prípadnú hrdzu z kotúčov a pozrieť stav podvozku ako takého.

Čo sa týka doplnkových služieb ako je úmyvanie kolies a pod... ak je auto zaneriadané, tak ho pred prezúvaním treba umyť na wapke... (disky sa dajú dočistiť hlavne z vnútra v pohode aj papierovou utierkou a čističom bŕzd)
Vyváženie.. keď uznám za vhodné, tak nahodenie kolies do kufra a odvezenie do 500m vzdialeného servisu zaberie 15min a s takouto požiadavkou som vybavený vždy na počkanie......
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od Mexican »

inak mladezi 16" plech s 225/75 R16 - 65g zavazi (na moj vkus aj moc). Celkova hmotnost 28kg. uz sa tesim na pripadnu vymenu :-/
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od Hugo11 »

drobcek73 píše: 06 pro 2022, 18:22 Aj mňa to pobavilo... Lebo nikdy sa mi nestalo, že po výmene letných za zimné a naopak nebolo treba dovážiť... (ani keď sa menili celé sady - boli to síce iba 5-10 gramové záležitosti, ale na životnosť a geometriu to vplyv má)
Ne vzdy to ale paradoxne znamena lepsi vyvazeni, nez bylo :-)
Servisu, kde maji vyvazovacky v top stavu, poradne nakalibrovane, nejsou lini pouzit spravny adapter, zavazi pridelaji peclive na spravne misto atd. neni mnoho, spis mi prijde, ze je to vyjimka. Na R15 disku se to realne moc nepozna, tam je to celkem jedno, ale treba u R18+ uz rozhodne ano.
Tedy, nez to nechat udelat blbe, je nekdy lepsi dobre vyvazena kola nechat byt (a spatne vyvazeni lze na aute dobre poznat)
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od lumix »

Pneu menim v servisu, to bych doma nezvládl. Sadu kol letní / zimní menim doma sám, nemám důvod jezdit do servisu, alespoň si zkontroluji část podvozku auta, případně rovnou vyčistim brzdy.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Přezouvání pneumatik. V servisu nebo doma?

Příspěvek od idam.i »

Stačí mať celoročné pneu a problém je vyriešeny. :wink:
:mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „Pokec“