Prezidentské volby 2023

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Zamčeno

Kdo by měl být prezident 2023

Andrej Babiš
13
17%
Petr Pavel
42
56%
Josef Středula
0
Žádná hlasování
Pavel Fischer
1
1%
Marek Hilšer
0
Žádná hlasování
Danuše Nerudová
11
15%
Tomáš Zima
0
Žádná hlasování
Jaroslav Bašta
6
8%
Karel Diviš
2
3%
 
Celkem hlasů: 75

Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Martinsp »

Pro pány z posledních 4 příspěvků - a teď spokojený s vládou jsi?
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2072
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od milosh »

Já jsem, ty ne? A pokud ne proč? Že jsou drahý energie?
motorol
***
Příspěvky: 729
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od motorol »

Ono jen od Babise se obavám, ze vim co cekat a to nechci. Ostatni jsou neznama a asi by bylo celkem fuk kdo by tam byl, kromě Bašty. Jen takhle mi přijde, ze rozhodly média předem…
Jinak současná vláda mi nevadi
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2072
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od milosh »

Hele ale Bašta pobavil aspoň :lol:
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Martinsp »

Protože bych řekl že je to nejhorší vláda za poslední roky. Třeba ta el. energie, ale spíš celkově jen lháři. Stačí ještě zvýšit daně a udělala vláda vše obráceně než slibovala.
Ne že já bych se měl nějak špatně, ale celkově pro stát nefungujou.
Ještě jsi nenapsal v čem spokojený jsi ty, ale za sebe, ne co říkají média.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Mexican »

Martinsp píše: 17 led 2023, 14:31 Pro pány z posledních 4 příspěvků - a teď spokojený s vládou jsi?
nie - som nespokojny s vladou. Vzhladom k tomu, ze ako cudzinec v CR nemozem volit tak mi ostava len nadavat. A objektivne si myslim, ze aj keby som volit mohol tak si asi nevyberiem. Pretoze mi vadi to co mi vadilo aj na Slovenskej politickej scene - ze vznikaju kolaicie proti niekomu/niecomu a nie za nieco. Proste spojit Piratov a KDUCSL je blby napad a trochu aj podvod na volica. Okate (a mozno zamerne) prilisne angazovanie sa v medzinarodnej politike namiesto rieseniu domacich problemov mi tiez neprijde uplne idealne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Martinsp »

S tím také souhlasím.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
motorol
***
Příspěvky: 729
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od motorol »

Divne koalice byly už dávno. V roce 98 tuším a možná i dříve. Vždy je to o tom kdo se domluví, aby se dostal ke korytu. Pokud jedna strana nebude mít 101 poslanců, jiné to nebude.
No a elektrika? Proč zrovna ta by se měla resit přednostně? Co plyn, uhlí, nafta, benzin, AdBlue,peletky, dřevo,… cokoliv z toho dost lidi potřebuje a cena litala všelijak.
Podobne jako ceny jídla nebo stavebního materiálu. Vse z toho je potřeba a vse zdražilo. Jen zdaleka ne vse z toho ovlivní vláda.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

A berete v potaz, že ceny energií, které máme teď na burze vznikly před zhruba dvěma lety, tedy ještě před válkou a za vlády Andreje Babiše? On moc dobře věděl co se za ceny řítí a je happy jak dva grepy, že do těch sraček spadla jiná vláda než ta jeho ](*,) .
A o tom, že tu po sobě nechal prázdné zásobníky na plyn se taky moc nemluví, o tom, že tahle vláda je dokázala během loňského roku ještě před zimou naplnit na 98% se taky nemluví - což je chyba vlády. Tak jako Bureš prodává kdejaký prd jako svůj veleúspěch, měla by tahle vláda umět prodat svoje skutečné úspěchy...

Takže, já s vládou spokojený jsem tak na půl - já bych rád viděl strukturální změny rozpočtu, protože těch 800 mld., které Babiš zejména ve jménu COVIDu zasekl do našeho veřejného dluhu, splatit prostě musíme... O tom, že je to akcelátor inflace ani nemluvě. A ta inflace má pro změnu původ ve vrtulníkových penězích z krizí z let 2007 a 2017, kde to FED tvrdě přehnal s pumpováním nekrytých peněz do americké ekonomiky. V návaznosti na to se přidaly i další centrální banky a teď máme v ekonomikách obrovský převis ničím nekrytých peněz (není za nimi žádné zboží ani služby). A inflace je proces při němž se množství peněz v ekonomice srovná s množstvím služeb a zboží. Řečeno tedy velmi ve zkratce a zjednodušeně.
Stejně tak jsem si vědom, že česká vláda je vzhledem k bezvýznamnosti ČR pouhým pasažérem dění a její "brzdící možnosti problémů" jsou zbytečnými dluhy předchozích vlád hodně omezené, protože není kde brát...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2072
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od milosh »

Už jsem měl podobný text rozepsaný a jsem rád, že jsi to kolego mnohem lépe shrnul.

Když už naskočíš do rozjetýho vlaku, těžko zastavíš na fleku a tak bych viděl současnou vládu, když přebrali vše od vlády minulé, viz zadlužení atd..

Blbý je, že hlavně důchodci vidí jen to, že jim AB přidal peníze, ale to, kde je vzal a kdo to bude platit už je zajímat nemusí. Smutný příběh.
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Martinsp »

Oto nic že vlak se rozjel už dřív, ale o tom přeci budoucí vláda věděla a lék na to přeci měla. Věděla přesně co s tím, ale výsledek na to nevypadá.
Důchodcům se přidává přeci dál. Takže jedna jedna.
Průser s elektřinou se rozjel sice dávno, ale to neznamená že budou říkat že se s tím nedá nic dělat. A také s tím nic dělat nebudou.
Proč zrovna řešit zrovna elektřinu? Protože máme svojí a máme ji dost. Plyn a ropu nemáme, ale to neznamená že ji musíme kupovat nejdráž co to jde. Je třeba si uvědomit že energie není a nesmí být luxus, protože pak se stane luxus ze všeho.
Že za kovidu to posral je pravda ale bez něj by tam Babiš seděl dál, no kdo na něj tlačil musíte jim pomoct? Neni to jen jeho chyba a o tom se moc nemluví. S kovidem měl každý jinou zkušenost a já zrovna ne moc dobrou.
Jelikož se vlákno jmenuje prezidentské volby, tak za mě asi už na druhé kolo jít nemusím ani když si řeknu menší zlo. Já nevěřím ani jednomu.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 950
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Minko »

Ked to tak citam, velmi podobne to je na Slovensku. A smerujeme vladou presne do takeho isteho :poop: ako u vas, zial tam budeme s predstihom (realne sa crtaju predcasne volby). Co sa tyka energii treba pocuvat viac nez politicke prostitutky. Potom by ste zistili, ze to nezvladla cele EU ked to nedokazala regulovat jednotne a nechala to na ekonomicku silu toho ktoreho statu (kazdy uzna ze nemecky statny rozpocet ma ine moznosti ako slovensky) ze si za to mozu aj vlady ze maju napriek spolocnej burze staty medzi sebou siete len slabo prepojene, co limituje vyuzivanie pozitivnej stranky spolocneho trhu (burzy) atd atd. Zial aj ta nasa (ne)vlada dokaze uplne zhodit svojou primitivnou zivocisnostou aj uspechy, ktore dosiahli.... zial cele sa to zacalo srat ked zacal vyrazne viac politickych bodov ziskavat populizmus najnizsej kategorie co viedlo aj k nezmyselnemu vystupeniu VB z EU a vysledok populistov v EU parlamente vidno prakticky denne ked sa rozhodovania nekonecne vlecu, otvaraju sa zastupne problemy atd atd...
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od idam.i »

K energetickej kríze určite pomohlo bezhlavé orientovanie na zelenú energiu .K tomu jednostranne orientácie na Rusko (energie) a Čína (lacný tovar).Do toho Covid a vojna a je vymalované. #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Brambo von Gratz
*
Příspěvky: 40
Registrován: 21 říj 2022, 11:54

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Brambo von Gratz »

Martinsp píše: 17 led 2023, 17:25 Oto nic že vlak se rozjel už dřív, ale o tom přeci budoucí vláda věděla a lék na to přeci měla. Věděla přesně co s tím, ale výsledek na to nevypadá.
Důchodcům se přidává přeci dál. Takže jedna jedna.
Průser s elektřinou se rozjel sice dávno, ale to neznamená že budou říkat že se s tím nedá nic dělat. A také s tím nic dělat nebudou.
Proč zrovna řešit zrovna elektřinu? Protože máme svojí a máme ji dost. Plyn a ropu nemáme, ale to neznamená že ji musíme kupovat nejdráž co to jde. Je třeba si uvědomit že energie není a nesmí být luxus, protože pak se stane luxus ze všeho.
Že za kovidu to posral je pravda ale bez něj by tam Babiš seděl dál, no kdo na něj tlačil musíte jim pomoct? Neni to jen jeho chyba a o tom se moc nemluví. S kovidem měl každý jinou zkušenost a já zrovna ne moc dobrou.
Jelikož se vlákno jmenuje prezidentské volby, tak za mě asi už na druhé kolo jít nemusím ani když si řeknu menší zlo. Já nevěřím ani jednomu.
Jaký lék máte na mysli? Důchodcům se přidává dál, protože ze zákona musí. Výše se vypočítává na základě inflace předchozích období. Tím, že Bureš jim přidával výrazně více, tak ten základ, ze kterého se to teď počítá, je vyšší, než by musel být. Srandou jsou také ty protiinflační dluhopisy paní Aleny, které z rozpočtu hezký dílek seberou. Souhlasím, že když jsme u elektrické energie přebytkoví a vyrábíme levně, tak bychom měli být schopni ji za přiměřenou cenu nabídnout našim firmám a občanům. Ano, chtělo by to změnu legislativy. Ano, jsem si vědom i toho, že jedna společnost ji za nižší cenu prodá na evropský trh a druhá na vysokou nakoupí. I toho časového zpoždění.

Co se týká Covidu, tak si ho Bureš vybral asi tak moc, jako Fiala válku na Ukrajině. Ovšem se svojí (ne)schopností mikromanagera, který pravidla krizového managementu neviděl ani z jedoucího vlaku, potřebou do všeho zasahovat a vydávat nařízení podle nálad ve společnosti, toho dokázal zdupat hodně. Nejvíc mi asi vadí ten jeho alibismus. To já ne, to oni... Prostě vychcaný prospěchář a křivák v jedné osobě. Nemyslím si, že bychom volili mezi menším zlem. Generál asi bude hodně cílevědomý, jinak by to nedotáhnul tak vysoko. Ale především v krizových situacích dokáže zachovat chladnou hlavu. To se netýká jen nasazení na Balkáně, ale i teď nedávno, když reagoval na tu raketu v Polsku. Zatímco Bureš se snaží útočit na na nejnižší lidské pudy a zasévat strach z něčeho, co není ani reálné, tak generál se snaží spojovat, reagovat s nadhledem a humorem. Přijde mi jako rozumný inteligentní chlap, na rozdíl od ukvičeného tlučhuby, kterému není jakýkoliv podraz cizí. Jestli měl dělat nějakého rozvědčíka, nebo ne, to je jedno. Podobné pozice v té době byly i na západě...
Non desistas, non exieris.
Si vis pacem, para bellum.
Od 09/2022 i30 kombi 1.5 DPI Family Comfort
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Zamčeno

Zpět na „Pokec“