Dunivý/ klepotavy zvuk volnobeh

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
rob159
*
Příspěvky: 41
Registrován: 17 čer 2018, 16:04

Dunivý/ klepotavy zvuk volnobeh

Příspěvek od rob159 »

Ahojte ,
Objavil sa mi další problem doslova zo dňa na den a to že na volnobeh mi strasne duní a klepe motor .. po pridaní na cca 2tis otacok zvuk stíchne .. vsimol som si že keď na volnobeh zapnem diaľkové + vyhrievanie zadného skla tak potom ide extrémny hluk od alternátora .. keď som počúval pri otvorenej kapote tak sa mi zdalo že niečo piskalo pri alternátore.. môže to byt volnobezka alternátora ? Respektive je možné že ona vyrába taký hrozný zvuk? :D

Dakujem za každú radu
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Dunivý/ klepotavy zvuk volnobeh

Příspěvek od Richard555 »

Zkus zatížit síť ( topení okna, světla) a pak na volnoběh zkus se zataženou brzdou ještě víc snížit otáčky , čím nižší tím větší bordel by to mělo dělat. Dále se spolehlivě dá vadná volnoběžka poznat tak, že za pravým předním kolem sudnáš ten dekl a uvidíš dole řemeny a napínák pokud řemen vibruje - kmitá cca 1-2,cm na obě strany a napínák to vyrovnává jde na 100% o volnoběžku.
Pokud volnoběžku vyměníš, řemen pak prochází přes napínák zcela plynule bez kmitání a zcela tiše......
Mrkni do sekce Santa fe I tam by měl i být odkaz na uložto se zvuky co mi auto vydávalo Tip byl i zničený dvojhmoťák až tak je to slyšet
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
rob159
*
Příspěvky: 41
Registrován: 17 čer 2018, 16:04

Re: Dunivý/ klepotavy zvuk volnobeh

Příspěvek od rob159 »

Dakujem za info..

Dvojhmoťak a spojku mám menenu pred rokom tam by problem nemal byt
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“