Totální škoda na autě - Krácení ceny vozidla

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Mi.Ha.
**
Příspěvky: 300
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: Totální škoda na autě - Krácení ceny vozidla

Příspěvek od Mi.Ha. »

Rozporuj plnění pojišťovny, že nesouhlas,něco určitě přihodí.
Reklama
 

Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: Totální škoda na autě - Krácení ceny vozidla

Příspěvek od Hugo11 »

Shatun píše: 23 úno 2023, 22:19 Dekuji za nazor a rady
Auto je bez pochyby na totalku. Vzhledem k cenam dilu a prace ofiko servisu Hyundai (podminka Uniqy), cena opravy by prevysila obvyklou hodnotu auta az az. Prikladam par fotek
Bude se jednat o cca 50 tis, a v tomto pripade si myslim, vyplati nechat zpracovat Odhad obvykle trzni ceny auta. Nepotrebuju vypocet ceny za opravu.
Preci jenom, odhad nezavisleho znalce ma vyssi vahu nez nazor a blaho pojisteneho 8)
Ano, cenu vraku stanovila pojistovna z aukce.
Jsou to samozrejme Vase penize a Vas cas, ale kdyz se podivam do inzerce, nejdrazsi i30 z roku 2013 a starsi vidim za 250k, tedy 235k se obavam neni realne z pojistovny dostat snad ani po soudnim sporu.
Napsat nesouhlas s uvedenim inzeratu a faktur za udrzbu nebude stat v podstate nic a nejakych 15-25k by to pridat mohlo. Znalec uz zadarmo nebude a dalsich 20k Vam podle me neprinese. Navic se to bude cele tahnout, jestli nemate vrak na zahrade, stoji to parkovne, dalsi reseni co pak s vrakem atd...
Uživatelský avatar
msifa
**
Příspěvky: 168
Registrován: 21 říj 2014, 09:03

Re: Totální škoda na autě - Krácení ceny vozidla

Příspěvek od msifa »

Nevím, co očekáváte od znaleckého posudku.
Znalec na základě krátké obhlídky vraku vozidla a kontrole dokladů rozhodně neudělá posudek ve smyslu, aby jednoznačně řekl, že bylo auto před nehodou ve špičkovém stavu a jeho cena odpovídala horní hranici inzerovaných podobných vozidel (bez podrobnější kontroly to prostě nelze určit).
Počítejte s tím, že ten posudek bude konstatovat cenu někde kolem průměru.
A navíc pojišťovna k nějakému posudku sice může, ale také nemusí vůbec přihlédnout.
Hyundai i30WG, 1,6 MPI, Trikolor + komfort, satin amber
Renault Grand Modus 1,2 TCE
Škoda Octavia IV 2.0 TDI DSG (pracovní stroj)
ex-auta
Renault Espace 2.0 16V
Toyota Corolla 1,4 XLI
Citroen BX 1,4 TGE
Fiat Ritmo 2.0 - Abarth
Škoda 1100 MB
slabostka
*****
Příspěvky: 1729
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Totální škoda na autě - Krácení ceny vozidla

Příspěvek od slabostka »

Poistovna predsa nesleduje inzeraty ale ma vlastne tabulky kde nahodi udaje a vybehne cena.... Zostatkova... Bez ohladu na to ci ste auto mali doma v spalni...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Totální škoda na autě - Krácení ceny vozidla

Příspěvek od JoKo »

moja skusenost, asi 14 rokov naspat s ceskou poistovnou slovensko.
kupil som 3rocne clio, za 185 000sk, podla nich bola hodnota vozidla 240 000,alebo 220 000sk, nepamatam si presne... o cca tri mesiace neskor do mna narazil chlapik, riesene cez havarijnu, odrazu bola hodnota vozidla 165 000sk...na dotaz, ci je podla nich prepad o 60 000sk,resp. 80 000sk ok, mi bolo povrdane, ze je a mozem sa sudit... na to som veru nemal chut. nastastie sme sa o chlp zmestili do netotalky, takze sa auto opravovalo a jazdi dodnes....
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Totální škoda na autě - Krácení ceny vozidla

Příspěvek od Stringo »

Tady je problém v tom, že si všichni myslíme (včetně mě) že pojištěním máme vyhráno a že přece když platíme, tak za to, co si sjednáme. Bohužel realita je jiná a to ve všech typech pojištění (auto, život, nemovitost....). Je třeba si uvědomit a připustit, že pojištění je jen jakási záruka toho, že člověk nezůstane úplně bez peněz, když už k něčemu dojde (no, vlastně ani to už dnes neplatí, stačí mít starší pojištění a za 5 let budete koukat, že podmínky jsou jiné a plnění žádné, byť platíte stále stejně a celou dobu). Takže za mě, pojištění chce řešit každé 2 roky, pořád dokola, protože konkrétně v dnešní době jsou ty ceny všeho tak razantě jiné, že za rok už vůbec neodpovídají tomu, co by mělo platit.

Za mě bych do sporu nešel - nevyplatí se to. Pokud je u toho auta cena od pojišťovny 220-240 t tak je to reálné. Ten nejdražší inzerát tam stejně visí většinou měsíce a nikdo za tu cenu auto nekoupí, realita je jiná ve skutečnosti.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Shatun
**
Příspěvky: 102
Registrován: 19 pro 2013, 13:23

Re: Totální škoda na autě - Krácení ceny vozidla

Příspěvek od Shatun »

Ahoj,
jeste jednou vsem dekuji za nazory a rady
Kdyby nahodou nekdo resil, vyresil jsem to tak, ze jsem zaplatil soudnimu znalci z oboru za oceneni - v podstate online (nemusel prohlizet auto osobne) do 24h, poslal mi i report z Cebia GT.
Dodal jsem mu popis auta, kupni cenu, skan servisky, TP apod.
Moc penez a usili to nestalo.
Nasledne jsem tento odhad a report preposlal pojistovne a neco mi jeste pridali.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Totální škoda na autě - Krácení ceny vozidla

Příspěvek od Stringo »

Bez konkrétních čísel je to ale stejně nic nevypovídající případ. Takže děkujeme za informaci, ale jaksi jsme se nedozvěděli vůbec nic :D
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Shatun
**
Příspěvky: 102
Registrován: 19 pro 2013, 13:23

Re: Totální škoda na autě - Krácení ceny vozidla

Příspěvek od Shatun »

služby znalce včetně reportu stály 1200 Kč
pojišťovna přidala 5%
:)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“