Samovolný reset palubního počítače

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Daweo
*
Příspěvky: 30
Registrován: 22 říj 2022, 10:25

Samovolný reset palubního počítače

Příspěvek od Daweo »

Zdravím,

tak tu mám určitou záhadu - čas od času (aktuálně asi 4x) se mi resetoval palubní počítač - část Od doplnění paliva.
Stalo se to jak s plnou (tedy dva - tři dny od tankování) ale i skoro prázdnou nádrží.

Zbytek nastavení auta, co jsem koukal (třeba rozsvícení světel, kontrola zadních sedadel a nebo i celý infotainment) zůstaly nataveny beze změny.

Byl jsem v teď na výměně oleje + přezutí a bohužel servis nedokázal říct, proč se situace děje, sw update neni a o dva dny později se situace znova opakovala.

Díky za jakoukoliv informaci, na co se zaměřit.
Tucson SMART A/T 4x4 HEV 2022 169Kw Amazon Gray (6l) - hvězdná loď
Volvo s60 A/T AWD 2002 147Kw Sand Gold (12,2l LPG) - prodáno do dobrých (doufám) pacek
Renault Safrane 1993 101Kw Silver - odpočívající na šrotišti, vzpomínky na první auto zůstávají
Reklama
 

Uživatelský avatar
speci
*
Příspěvky: 88
Registrován: 27 čer 2022, 22:17

Re: Samovolný reset palubního počítače

Příspěvek od speci »

Mně se to stalo zatím 2x.
Jednou auto 14 dní stálo v garáži a po druhé v zimě na horách. Kdy jsem se snažil dojet s vybitou baterií, abych jí měl prázdnou na cestu dolů.
Resetovala se pouze vzdálenost od natankování.
Hyundai Tucson NX4 Style HEV 169kW 4x4
Toyota Corrola Hatchback 1.8 Hybrid Selection 90kW
Daweo
*
Příspěvky: 30
Registrován: 22 říj 2022, 10:25

Re: Samovolný reset palubního počítače

Příspěvek od Daweo »

Me se to zresetuje "od tankovani" a vraci na prvni obrazovku, kde vidim svoje auto a bocni pruhy > tzn nepamatuje si to na co jsem se dival pred vypnutim auta....

Jako neni to asi velky prusvih, ale i tak se mi to nelibi, ze si auto dela neco, co neocekavam....
Tucson SMART A/T 4x4 HEV 2022 169Kw Amazon Gray (6l) - hvězdná loď
Volvo s60 A/T AWD 2002 147Kw Sand Gold (12,2l LPG) - prodáno do dobrých (doufám) pacek
Renault Safrane 1993 101Kw Silver - odpočívající na šrotišti, vzpomínky na první auto zůstávají
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Samovolný reset palubního počítače

Příspěvek od Pjotr1 »

tipnul bych si na vybitý 12V akumulátor. U mně když aku odpojím tak se resetne stav km a vymažou se stanice rádia
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Daweo
*
Příspěvky: 30
Registrován: 22 říj 2022, 10:25

Re: Samovolný reset palubního počítače

Příspěvek od Daweo »

To zni dost desive, ze by se u 3 ctvrte roku staryho auta vyskytoval problem s vybitym akumulatorem.... Navic minimalne 2x mesicne jedu 100+km trasu, tak ze mne prosim nedes... ale pokud ano, tak by meli dodat vetsi ci to nejak resit...
Tucson SMART A/T 4x4 HEV 2022 169Kw Amazon Gray (6l) - hvězdná loď
Volvo s60 A/T AWD 2002 147Kw Sand Gold (12,2l LPG) - prodáno do dobrých (doufám) pacek
Renault Safrane 1993 101Kw Silver - odpočívající na šrotišti, vzpomínky na první auto zůstávají
backslash
Příspěvky: 6
Registrován: 23 úno 2023, 21:17

Re: Samovolný reset palubního počítače

Příspěvek od backslash »

Nepíše sa náhodou niekde v návode, že trakčná batéria udržuje 12V akumulátor nabitý? Tým pádom by som vylúčil vybitie 12 V akumulátoru.
4. (HYUNDAI 1.) Santa Fe 2022 1,6 T-GDi HEV
backslash
Příspěvky: 6
Registrován: 23 úno 2023, 21:17

Re: Samovolný reset palubního počítače

Příspěvek od backslash »

Tak som ešte prešiel zahraničné fórum a je to bohužial bežný probém bez zjavnej príčiny a riešenia: https://www.tucson-forum.com/threads/%E ... issue.195/

Môžeš skúsiť to čo popisujú v https://www.tucson-forum.com/threads/%E ... post-16582

Podľa toho by tam tie data stále mali byť a tým pádom by som povedal, že je to fakt len softwarový problém (aj keď nepríjemný).
4. (HYUNDAI 1.) Santa Fe 2022 1,6 T-GDi HEV
zopper
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Samovolný reset palubního počítače

Příspěvek od zopper »

Daweo píše: 28 dub 2023, 18:23 To zni dost desive, ze by se u 3 ctvrte roku staryho auta vyskytoval problem s vybitym akumulatorem.... Navic minimalne 2x mesicne jedu 100+km trasu, tak ze mne prosim nedes... ale pokud ano, tak by meli dodat vetsi ci to nejak resit...
Jen hadam, ale: Pokud bys treba nechaval pres tyden otevrene auto v garazi (zvednute pate dvere atd), tak by se to mohlo vybit snadno. Nebo jedtli se porad dokola ptas na status pres bluelink pres nejakou dalsi integraci. A je mozne, ze v aute je nejaka ochrana, co pri podpeti baterie odpoji infotainment system.
backslash píše: 28 dub 2023, 18:27 Nepíše sa náhodou niekde v návode, že trakčná batéria udržuje 12V akumulátor nabitý? Tým pádom by som vylúčil vybitie 12 V akumulátoru.
I pokud to u Tusconu dela, tak musi byt zapnute zapalovani. Bez nej se trakcni baterie kompletne odpoji.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Samovolný reset palubního počítače

Příspěvek od Pjotr1 »

Právě toto jsem někde četl, že Jason (z TopGearu) nechal elektrický auto dýl v garáži a pak se do něj nemohl dostal, byla vybitá 12V baterie. Tak nabil tu trakční a stejně se do auta nedostal. Musel něco rozmontovat aby se vůbec dovnitř dostal.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Daweo
*
Příspěvky: 30
Registrován: 22 říj 2022, 10:25

Re: Samovolný reset palubního počítače

Příspěvek od Daweo »

zopper píše: 29 dub 2023, 07:21 Jen hadam, ale: Pokud bys treba nechaval pres tyden otevrene auto v garazi (zvednute pate dvere atd), tak by se to mohlo vybit snadno. Nebo jedtli se porad dokola ptas na status pres bluelink pres nejakou dalsi integraci. A je mozne, ze v aute je nejaka ochrana, co pri podpeti baterie odpoji infotainment system.

Jako jo, dávalo by to smysl, pokud by tam byla zjevná spotřeba.
-> Jelikož parkuji normálně venku, tak je auto vždy zamčené a zavřené
-> BlueLink nemám (nebo alespoň o tom nevím, že bych měl, když mám základní infotaiment - ne ten s Navi)
-> Díky za odkaz, teď se zaměřím na clima jednotku, zda se náhodou neresetuje i ta - mám pocit, že jo, ale tu jsem zatím neřešil :D

Dneska mi to udělalo zrovna 2x - při prvním startu jsem zjistil, že je to zresetovaný, jedu hodinu (cca 60km?), 20 min pauza a znova vynulovaný. To musím být něco jiného, než akumulátor, protože start je vždy naprosto bez problému a tedy čekal bych, že na nové baterce auto bude stát klidně měsíc a pak nastartuje bez potíží.
Tucson SMART A/T 4x4 HEV 2022 169Kw Amazon Gray (6l) - hvězdná loď
Volvo s60 A/T AWD 2002 147Kw Sand Gold (12,2l LPG) - prodáno do dobrých (doufám) pacek
Renault Safrane 1993 101Kw Silver - odpočívající na šrotišti, vzpomínky na první auto zůstávají
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Elektronika“