Nečistoty v motorovém prostoru

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Nečistoty v motorovém prostoru

Příspěvek od TheFirstman »

Zdravím, všiml jsem si že se mi poměrně rychle dostávají nečistoty do motorového prostoru podběhy. Na jedné fotografii je vidět malý otvor, který není v podběhu krytý, je to tak stejné vlevo i vpravo. Prosím můžete se podívat, jak to máte řešené - zda mi tam nechybí nějaké krytky.
Na další fotografii je už poměrně více nečistot a lítá to tam mezerou mezi plastovým krytem podběhu - říkal jsem si, že tam zkusim na kousku nalepit nějaké těsnění, nebo na hranu krytu navlíknu těsnění v podobě U profilu.
Vím, že řeším kravinky a vlivem teploty a proudění vzduchu pod kapotou to rychleji vyschne, než aby se tam začala tvořit ve vrstvě blátíčka koroze. Jen mi přijde, že je to nedotažené a dost rychle se tam bordel dostává a na druhé straně to člověk ani nemůže vyčistit, pokud nevyndá baterii.
Porovnával jsem to třeba s T-Crossem u strejdy, který tam nemá ani zrnko hlíny, je to samozřejmě dáno tím oplastováním v podběhu. Díky.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (266.75 KiB) Zobrazeno 554 x
2.jpg
2.jpg (274.6 KiB) Zobrazeno 554 x
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Reklama
 

Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 360
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Nečistoty v motorovém prostoru

Příspěvek od mozecek »

ad první foto horní diry
to mám úplně stejně - nevím co tím chtěl inženýr v Hyundai vyřešit, ty plechy jsou vylisovaný skoro opačně než by mělo

ad druhé foto podběh
nemám to zajebané tak moc, protože mám auto od jara, ale je tam vidět jak ta špína stéká taky - jako první mě napadlo dát něco jako gumový talíč okolo pružiny, ale ono by to určitě vrzalo a odíráním někde sedřelo lak atd.

nějaké srovnání s koncernem bych vůbec neřešil - němci jsou němci a kdyby tam byly nedostatky jako na hyundai tak daného inženýra "postaví ke zdi"

jinak koroze a kam lítá bordel mě děsí .. 1800km, sůl to auto nevidělo, a skoro vše je pokryté oxidací asi hliníku (prstem se to dá setřít a špína to není) ... třeba jako altík na fotce
korozealtik.jpg
korozealtik.jpg (174.91 KiB) Zobrazeno 376 x
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Nečistoty v motorovém prostoru

Příspěvek od Minko »

Ten predposledny odsek v koncerne uz davno neplati :wink:
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Karosérie“