Zatmavovaci folie

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

nemmie
*
Příspěvky: 42
Registrován: 27 kvě 2022, 09:43

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od nemmie »

Fólie na předních oknech jsou sice super hlavně v létě kdy v autě není jak ve skleníku. Měl sem to na autě chvíli každopádně strašná nevýhoda je v noci nebo v podzemních parkovištích kde je málo světla. Protože ve zpětných zrcátkách není nic vidět a párkrát se mi stalo, že sem přehlídl auto pak sem to radši sundal. Každopádně jediný co na čelním skle může být je ten sluneční pruh, pokud na to má ten kdo ho lepí atest. V Jablonci nad Nisou to dělá kluk Kašpar Fólie.
Reklama
 

Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od Boryš »

Tak nevím:
... Dodržování výše uvedených technických požadavků je zajištěno při schvalování technické způsobilosti úprav ministerstvem za pomoci pověřených zkušeben a na mezinárodní úrovni homologací skel podle předpisu EHK č. 43. Ztemnění skel je provedeno buď výrobci vozidel již v prvovýrobě, nebo pak v provozu dodatečnou úpravou (kromě čelního skla, u kterého jsou jakékoliv dodatečné úpravy nepřípustné).

Kód: Vybrat vše

http://www.tuningsamolepka.cz/tonovani/tonovani-autoskel/zakon-ministerstva/
nemmie
*
Příspěvky: 42
Registrován: 27 kvě 2022, 09:43

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od nemmie »

To sice ano ale na ty pruhy je vyjimka ministerstva dopravy, musi splnovat urcitou velikost a propustnost :) primo mi ji ukazoval protoze sem tomu taky moc neveril, navic to nabizi vic firem :)
nemmie
*
Příspěvky: 42
Registrován: 27 kvě 2022, 09:43

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od nemmie »

https://infrasol.cz/infrasol-auto-folie ... ovaci-pas/ Mrkni treba sem :) az budu mit volnou chvili tak ti tu vyjimku najdu :D
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1704
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od Maras »

Kámoš dělá fólie profesionálně 12 let a na čelní sklo je povoleno dát pruh nahoru s atesteovaci nálepkou, je to výjimka ministerstva dopravy. Dělá to za cca 300 Kč.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
nemmie
*
Příspěvky: 42
Registrován: 27 kvě 2022, 09:43

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od nemmie »

Dneska sem zrovna kontroloval v práci kluka co to měl, dole máš přiložený fotografie. Je to homologovaný a má to vyjímku ministerstva dopravy
Přílohy
7EF98CE7-5E6D-4C31-A9BD-696305703181.jpeg
7EF98CE7-5E6D-4C31-A9BD-696305703181.jpeg (136.59 KiB) Zobrazeno 740 x
40AEBA83-D5BF-4897-83E3-982BEAFBF3DC.jpeg
40AEBA83-D5BF-4897-83E3-982BEAFBF3DC.jpeg (180.77 KiB) Zobrazeno 740 x
Sprite
**
Příspěvky: 250
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od Sprite »

Ahojte.

Nevíte prosím někdo, kolik procent propustnosti má originál zatmavení zadních skel ve výbavě Smart?


Dále bych měl prosím otázku na majitele Combi ve výbavě Smart, kteří si nechávali dodělávat folie.

Jakou propustnost jste na okna zatmavená z výroby nechali dát?

Na předchozím autě jsem měl Sunset paket a folie jsem nechával dát 35% propustnost. Což bylo super, že zvenku to nebylo černé jako uhel a zevnitř děti viděli hezky ven, aniž by výhled byl výrazně tmavší než bez folií. Zároveň když na ně svítilo sluníčko, tak to bylo v pohodě a jako by se dívali přes sluneční brýle.

U i30 mi ale to originál zatmavení přijde ještě tmavší než měla Škodovka ten Sunset, takže mám strach, že těch 35% už v tomto případě bude moc. Zároveň ale další stupeň je až 50% a to si zase myslím, aby nebylo málo. Resp. tentokrát jsem se rozhodl dát keramické folie, protože jsem měl možnost "na vlastní kůži" vyzkoušet, že to opravdu funguje a pod sklem s keramickou folií při nasvícení infralampou byl chládek, zatímco pod klasickou fólií to dost peklo.
Ale ty keramické se dělají buď 30% a nebo zase až těch 50%.

Tak by mě zajímalo, jestli si někdo z majitelů "smartu" nechával na ty zatmavená okna dát folii a kolikátku, jak je s tím spokojen z pohledu zevnitř a jestli to nějak neomezuje funkci samozatmavovacího vnitřního zrcátka (vím, že to s foliemi už nebudu muset řešit, ale mám rád, když věci fungují :-) a u škodovek to s nejtmavšími foliemi občas někomu přestalo fungovat).


Moc díky :)
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od i30mpact »

Taky jsem o tom uvažoval, ale nakonec mi to tovární zatmavení přišlo dostačující. Procenta nevím, ale pocitově je dost tmavé.
Sprite
**
Příspěvky: 250
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od Sprite »

Souhlas. Právě, že oproti Sunsetu na Škodovce je to výrazně tmavší. Proto mám strach, jestli fólie 30 už nebude ve výsledku moc. V součtu s originál zatmavením.

Každopádně přes tu folii se člověk může dívat i do slunce a je to opravdu jak přes sluneční brýle. Což kvůli dětem potřebuju, protože jak na ně svítí, zakrývajjí si oči, otáčí hlavy, apod. Takže to originál zatmavení je vzhledově a co se týká viditelnosti zvenku pro mě opravdu v pohodě, ale nefunguje tak, že by snižovalo intenzitu slunečního svitu, nebo jak to popsat :-)

No, teď už to nevyřeším, ráno jsem objednaný na lepení, tak něco vybereme :-)
Sprite
**
Příspěvky: 250
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od Sprite »

Tak jen pro info, pokud by to někomu pomohlo nebo někoho zajímalo.

Propustnost předních skel byla naměřena z výroby 68%. Zadní originál zatmavená měla naměřeno 38%.

Po instalaci fólií s 30% propustností na zadní zatmavená skla byla naměřena celková propustnost 15%.

Jen pro zajímavost, na Škodovce se Sunsetem z výroby po nalepení fólií s 35% propustností byla výsledná propustnost 21%. Dle slov pána, který folie lepil, bývá Sunset u Škodovky většinou 36-40%, čili +/- stejné zatmavení jako u Hyundai :wink:
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“