Problém se zamykáním a odemykáním auta

Moderátoři: vipe, Moderátoři

prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Dík, aspoň nějaká naděje a rada pro další postižené touto nepříjemností. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od alarm »

Tiež som ti to chcel navrhnúť, ale bol si rýchlejší :mrgreen:
Ono v prípade, že to rozchodíš, a chcel by si dialkové, stačí lacnejší dvojfúzový motorček v podstate z akéhokoľvek auta, dvojtlačítkový, a dvojkanálový prijímač. K tomu 2 ks relátka za 3€.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od haryk »

Pátek třináctého. A průšvih s Getzíkem,jako hora.Nevím, co jsem dělal,ale zabouchl jsem si auto s klíčem v zapalování, a druhý klíč hezky v příruční tašce na sedadle. Moje auto se zamyká jen klíčem, nemá imobilizér.Než bych býval volal policii o pomoc s nějakým zámečníkem,zavolal jsem do svého servisu, co by se dalo "rozbít" aby nebyla škoda velká.Myslel jsem rozbít malé okénko u zadních dveří.Mechanik mi poradil,abych rozřezal těsnící gumu a vytahal, a pak šlo sklo vydloubnout nožem ven.takže škoda nebude velká,jen nová guma+práce mechanika..ufff..nikdy se mi něco takového nepovedlo, až dnes třináctého, takže jsem to bral jako další z pátků 13.kdy hrozí nějaký průšvih :D
Getz UG 1341
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od alarm »

Keď sa to stalo mne, nebolo 13-teho, ale Veĺká noc, nikoho nikde a tak som musel rozbiť zadný trojuholník ](*,)
Recept na to mám... Od vtedy som nosil náhradný klúč pod plastovým podbehom predného kolesa v igelitovom sáčku.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od haryk »

Tak pro ostatní ...co stála ta legrace s klíčema zamčenýma v autě: Gumy na zadní nepohyblivé okénko dveří: 898 Kč, práce mechanika nacpat jí tam novou:678 samozřejmě oboje s DPH 20% : ...Kalousek ode mne dostal 335 korun :x :mrgreen: =D>
Getz UG 1341
prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Tak jsem tady znovu. 20.července jsem založil toto téma,během asi 10 dnů jsem závadu "odstranil", je 9.října a už týden se potýkám se stejným problémem.Zámky se chovají stejně jako předtím. Píši to proto aby stejně postižení byly připraveni že se tato porucha asi opakuje a nebude jednoduché ji odstranit. Znovu rozdělám, kontakty vyčistím a přeletuji celý tišťák, jestli se tam někde nevyskytuje studený spoj. A dám samozřejmě vědět jak jsem dopadl.Ahoj. ](*,) ](*,)

Je 2. ledna 2011 a já se vracím jak jsem slíbil s konstatovaním že přeletovaný tištěný spoj v přepínači drží a já od posledního vstupu bez problémů otevírám a zavírám auto.Že bych to spravil ????????? :lol: :P :roll: Jo a všem přeju ať se vám v Novém roce s Getzíkem jezdí dobře a bez poruch. :mrgreen:
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
Kubik87
Příspěvky: 2
Registrován: 06 čer 2023, 20:44

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od Kubik87 »

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli se někomu nestalo s getzem něco podobného - auto má origo centrál a k tomu dodělané dálkové ovládání COBRA 1046. Auto se přestalo dálkou odemykat, ale varovná světla bliknou při zmáčknutí tlačítka a v jednotce dálkového ovládání je slyšet cvaknutí relátka, ale motorky se ani náznakem nehnou. Po tomto pokusu jsem tedy auto zkusil odemknout klíčem, když odemykám od řidiče, všechny dveře se v poloze odemknutí odemknou, ale kdyz vrátím klíč do polohy kde se dá ze zámku vytáhnout, tak se všechny dveře zase zamknou. Dokážete prosím poradit co mohlo odejít? Díky za rady
Kubik87
Příspěvky: 2
Registrován: 06 čer 2023, 20:44

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od Kubik87 »

Vyřešeno, opraveno - mohl za to zaseknutý servomotorek dodělaného dálkového ovládání.
VerčaKoz
Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2023, 12:07

Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od VerčaKoz »

Dobrý den, jezdím s Getzíkem 1.1 TBI, rok 2006-2009, 5-ti dvéřový, centrální zamykání klíčkem a prosím Vás o pomoc či radu ...
Po odemknutí se mi u 5. dveří zasekává klika při snaze otevřít, není to vždy ale asi v 80-ti %. Zatím ještě pomáhá vrátit kliku zpět do polohy a párkrát klíčkem centrálně zamknout-odemknout, pak to někdy pomůže a někdy také ne, ale hlavně už je to dost otravné. :roll:
Chtěla bych si pomoci sama, jelikož každý technik a kdejaký chytrolín se kterým o tom mluvím jen obrací oči v sloup a nic kloudného mi nikdo neporadí - buď si sám neví rady, nebo spíše se s tím nechce zabývat, ale ani jedno mi teda problém fakt nepomůže vyřešit.
Asi zde budu jedna z mála žen, tak prosím o shovívavost a jasné, věcné, stručné vysvětlení ... a do patřičných mezí nepatřím ani nepůjdu.
Děkuji předem.
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od zopper »

Nejspis to chce rozdelat a promazat - neco v tom mechanizmu se asi zasekava. Ale co presne a jak se k tomu dostat nevim.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od Pjotr1 »

Jako první nejjednodušší bych to zkusil prostříknout nějakým olejovým sprejem např. WD40, až pak bych rozebíral.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
VerčaKoz
Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2023, 12:07

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od VerčaKoz »

Pjotr1 píše: 20 črc 2023, 15:23 Jako první nejjednodušší bych to zkusil prostříknout nějakým olejovým sprejem např. WD40, až pak bych rozebíral.
Děkuji, zkusím to prostříknout a uvidím, rozebírat zatím nechci pokud to zabere.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“