Nosiče na střechu

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
dozir
*
Příspěvky: 62
Registrován: 18 led 2019, 12:33
Bydliště: Kralupy

Nosiče na střechu

Příspěvek od dozir »

Zdravim,nemáte někdo zkušenosti s těmito nosiči na střechu?Měl jsem původně vyhlídnutý Thule ale tyhle jsou přece jen o dost levnější a nevypadaji špatně.

https://www.hakrbrno.cz/hyundai-i30-hat ... k-alu-tyce
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDi Stellar Blue
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Nosiče na střechu

Příspěvek od Tudy »

Měl jsem od téhle firmy střešní nosiče n i30 I a byly OK, nebál bych se jich. :wink:
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
pp25
*
Příspěvky: 63
Registrován: 01 lis 2011, 18:13
Bydliště: České Budějovice

Re: Nosiče na střechu

Příspěvek od pp25 »

Take by me zajimalo, jakee jste zvolili nosice, thule jsou super ale dost drahy na to ze je vyuzivam pouze v letnich mesicich.
Hyundai Tucson III, 1,6 T-GDI Smart + Navi; Teal (od 12_2020)
Hyundai i30 III combi, 1,4 T-GDI Trikolor Komfort Go!; Champion blue (od 10_2018)
Hyundai i30 cw, 1,6 Trikolor Komfort; Continental Silver (2011 - 2018)
Uživatelský avatar
jaro-zv
*
Příspěvky: 91
Registrován: 01 led 2018, 18:38
Bydliště: Zvolen

Re: Nosiče na střechu

Příspěvek od jaro-zv »

i30 kombi 1,6 CRDI 100 KW - Family, Engine red, manual 12/2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/913687.html
macca
Příspěvky: 2
Registrován: 16 kvě 2019, 23:27

Re: Nosiče na střechu

Příspěvek od macca »

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s originálními příčníky Hyundai? Jde mi o kvalitu provedení a hlučnost. Jsou o hodně hlučnější než třeba Thule Wingbar?
cestovatelcasem
**
Příspěvky: 138
Registrován: 07 dub 2022, 17:19

Re: Nosiče na střechu

Příspěvek od cestovatelcasem »

s odstupem času se taky pokusím trochu přispět do diskuze a podělit o svý (dobrý i nedobrý) zkušenosti s nosiči na starou i20. Protože dost převážím různý rozměrnější věci, vč. lyží na zimu, které se mně ne vždy vejdou dovnitř při větším počtu lidí, hledal jsem takový nosiče, který by byly na lyžinách, ne ty standardně prodávané a montované přímo do střechy.
Protože se lyžiny na i20, pokud vím, nikdy výrobcem :hyu: nedělaly, bylo je nutný samozřejmě napřed namontovat. Sice jsem zjistil, že naši východní "bratři" to už několikrát zvládli s nějakými druhovýrobami, udělal jsem (bohužel ne moc dobrou) koupi v americkém OMAC shop. Dnes už je neprodává...

Bohužel jsem až dodatečně zjistil, že to tenhle debilní US prodejce prodává lyžiny "for aestetics only" (člověk by je zabil), zjevně omylem pro Audi Q2 2016 a ještě bez daňových dokladů (asi si pořád ve Zpocených státech myslej, že jsme banánová republika bez znalosti DPH a cla). O tom, kolik mě taková blbost celkově stála (spolu s clem, DPH atd.) radši ani nemluvim.. I když jsem se s nima zprvu hádal v Aj, nechtěli mně je převzít zpět :oops:
Musel jsem si je nakonec nechat na svý riziko domontovat v servisu, protože sám jsem toho nebyl schopen :( Bylo totiž nutný původní úchyty ve střeše úplně vyměnit za nový, protože ty starý byly zrezlý a nevydržely by zátěž.
No, tyhle "aestetic only" z OMAC shopu označený "OMTEC solid roof bars" jsou sice lehký, zjevně hliníkový, už vůbec si nejsem jistej, jestli by vydržely třeba 50kg zátěž :cry: , každopádně něco se na ně uchytit dá... :lol:

Příčníky mně na ně jdou dát i neoriginální používané už ve staré Lantře combi '2000.

Sice z dnešního pohledu si říkám, že tohle byla fakt má nejhorší investice do auta, na druhou stranu občas se mně i tak ty samotný lyžiny hodí. Třeba když si potřebuju nedozavřitelné dveře kufru nouzově dočasně svázat tak, aby se za jízdy neotvíraly. Třeba při transportu koberce :)

Posílám v příloze pár fotek - ten červenej je můj ještě z doby, než byly v servisu napevno namontovaný, ten černý je pokus od našich východních "bratrů". Musím bohužel uznat, že se jim to asi zdařilo líp...
cestovatelcasem
**
Příspěvky: 138
Registrován: 07 dub 2022, 17:19

Re: Nosiče na střechu

Příspěvek od cestovatelcasem »

...ještě ty fotky...
Přílohy
muj_i20_PB_s_OMTEC_solid_roof_bars (jeste_nenamontovane!).jpg
muj_i20_PB_s_OMTEC_solid_roof_bars (jeste_nenamontovane!).jpg (333.45 KiB) Zobrazeno 272 x
Hyundai_i20_nosice (Rus) -4.jpg
Hyundai_i20_nosice (Rus) -4.jpg (135.69 KiB) Zobrazeno 272 x
Hyundai_i20_nosice (Rus) -3.jpg
Hyundai_i20_nosice (Rus) -3.jpg (166.6 KiB) Zobrazeno 272 x
Hyundai_i20_nosice (Rus) -2.jpg
Hyundai_i20_nosice (Rus) -2.jpg (131.64 KiB) Zobrazeno 272 x
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“