Nefunkční el.stahování oken IX 20

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
majkl5
Příspěvky: 6
Registrován: 25 říj 2010, 20:03

Nefunkční el.stahování oken IX 20

Příspěvek od majkl5 »

Zdravím.

Nefunguje mi el. stahování okna u předního spolujezdce - pohyb dolů jde, nahoru už ne. Nevíte někdo, jestli bude stačit vyměnit (popř. opravit) ovládací modul? Nebo mohu čekat závadu ještě třeba na hlavním ovládání oken u řidiče nebo někde v řídící jednotce?

Díky za odpovědi a vaše zkušenosti.
Reklama
 

cestovatelcasem
**
Příspěvky: 138
Registrován: 07 dub 2022, 17:19

Re: Nefunkční el.stahování oken IX 20

Příspěvek od cestovatelcasem »

Je to dotaz na trochu zdatnější kolegy, ale jen 2 mý osobní zkušenosti.
Na staré Lantře se mně po pokusu o vniknutí zlodějem skrz zadní okna stalo přesně to, co říkáš. Stáhnout dolů šlo, nahoru už ne. Po pečlivém prohlédnutí zadních dveří a nakonec až v servisu jsme zjistili, že se nám ten magor nějakým šroubovákem pokoušel dostat skrz gumu u skla do vnitřku dveří. Nejenže se mu to nepovedlo, ale zjevně na to šel velmi hrubou silou, takže rozmlátil/rozpraskal řadu vnitřních (bohužel umělohmotných) úchytů, zúžil průchod pro sklo a poničil motor. Tehdy (cca 2007 ?) u Lantry r.v. 2000 stál 1 nový org. motor pro stahování skel šílených 7tis. Kč.

Druhá zkušenost: když mně u i20 '2009 poprvé odhlučňovali (mj.) dveře, udělali dobře bohužel jen něco. Zjistilo se to až při pozdějším rozsáhlejším odhlučňování a montáži repro u jiné specializovanější firmy. Ti první "fachmani" v předních dveřích natolik zkroutili gumu (pryž?) v místě stahování oken, která tam je údajně jako zábrana proti nežádoucímu (většímu) vtékání vody dovnitř, že kvůli vnitřnímu odporu na sklo už motor nedokázal bezproblémově sklem posunovat nahoru a dolů.. Ano, mám i20 jen v základní výbavě, u dražších aut je to uvnitř dveří řešeno údajně trochu jinak, ale i tak jen nápad.
Navíc je dobře známo, že :hyu: auta mají nebo alespoň mívávaly (oproti třeba stejně staré Octávii apod.) motory na stahování skel s velmi slabým výkonem :(

Chtělo by to najít si na youtube nějaký video, kde rozebíraj dveře a zkusit to sám :D
majkl5
Příspěvky: 6
Registrován: 25 říj 2010, 20:03

Re: Nefunkční el.stahování oken IX 20

Příspěvek od majkl5 »

Oka - díky za odpověď. Zkusím to tlačítko vymontovat ven (vypadá to, že by to mohlo jít jen přes 1 šroub - uchycení u madla dveří). Pak to zkusím případně proměřit - jestli spíná tlačítko, nebo jestli není teda problém někde jinde.

U mě bude nejspíš problém přímo v tom tlačítku - protože okno u spolujezdce z místa od řidiče normálně zavřu i otevřu. :-k
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nefunkční el.stahování oken IX 20

Příspěvek od 69pavel »

bolest u HYU, budou opalene kontakty ve spinaci dveri, jde to rozebrat , ocistit kontakty . mne to po case zaclo blbnout znovu tak jsem tenkrat kupoval novy a slouzi doposud na mem Acciku
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“