Baterie 12V -odpojeni kostry Hyundai I30 1.6 crdi 100kw mhev

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alfa70
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 bře 2021, 07:11

Baterie 12V -odpojeni kostry Hyundai I30 1.6 crdi 100kw mhev

Příspěvek od Alfa70 »

Zdarec,tak jsem nabíjel 12V baterií odpojenou z kostry auta ,Hyundai fastback 1.6 crdi 100kw mhev,po napojení baterie vůz ihned nastartoval ,po chvilce se objevila kontrolka dpf filtru ,po řádném prohřáti motoru kontrolka zhasla,ovšem druhý den se rozsvitila kontrolka motoru,,kuře" a hlášení porucha řídícího systému motoru, navštívit servis Hyundai,pak přestalo i auto reagovat na dálkovém na zamčení.No a aby toho nebylo málo tak start byl velmi dlouhý a nechtělo chytit ,nakonec chytlo a jelo super až domů .Doma pak nastartovalo úplně v poho ale kuře svítilo pořád .Tak jsem to hodil na diagnostiku ELM,ukazovalo poruchu 2 vstřiku ,smazal chyby a zatím vše funguje ok,otázka jak dlouho .Jestli se odpojení baterie vše resetovalo ? Auto má najeto od nova teprve 6tis km..Možná to bude muset na servis Hyundai a nakodovat vše ,uvidím co to bude dělat.Mnoho lidi na fóru psaly že se nic nestane po odpojení baterie ,opak je pravdou.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Baterie 12V -odpojeni kostry Hyundai I30 1.6 crdi 100kw mhev

Příspěvek od Pjotr1 »

Já nevěřím že odpojení aku způsobí nějaké závady.
Možná jsi při odpojování nebo nabíjení omylem něco způsobil.
Já jsem měl jednou odpojený aku a nic se nestalo (až na vymazané rádio a ODO metr myslím).
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“