rosvěcující se TPMS

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: rosvěcující se TPMS

Příspěvek od Boryš »

Hodím sem problém co jsem měl s TPMS. Mám i30 GD (druhá generace). Tohle jsem zaslal jako reklamaci TPMS čidel:

"Při poklesu venkovní teploty pod -4 °C systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS) signalizuje problém. Toto se projevuje zhruba minutovým blikáním kontrolky TPMS, ta následně zůstane svítit po dobu, než dojde k zvýšení venkovní teploty nad -4 °C. Tento problém nastal vždy, kdy jsem jel autem za takových teplot. Nejedná se o signalizaci poklesu tlaku v pneumatice (pneumatikách). Tehdy kontrolka nebliká, ale dle návodu k automobilu hned trvale svítí a zároveň se na displeji ŘJ objeví označení kola (kol) na kterých dochází k poklesu tlaku. Toto se nikdy na displeji neukázalo."

Závada u druhé sady se projevovala mírně jinak, ale také byla závislá na teplotě...

2x mně měnili TPMS na reklamaci. Podruhé přímo dodavatel Alcar.

Takže pokud je pokles tlaku tak systém ukáže kolo bez údaje tlaku. Pokud je porucha tak bliká kontrolka ca minutu po zapnutí klíčku a pak svítí bez další signalizace. Nelze poznat zda je to některé čidlo nebo elektronika v autě.

Když je pokles tlaku (pod 2,1 bar), TPMS to signalizuje, tak mně nepomůže dofouknutí na 2,5 bar. Musím dofouknout zhruba na 3 bar a pak se to hned chytne i bez jízdy. No a pak odfouknout.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Miroslav 62
**
Příspěvky: 192
Registrován: 29 pro 2016, 22:04
Bydliště: Pov.Bystrica

Re: rosvěcující se TPMS

Příspěvek od Miroslav 62 »

Potvrdzujem to aj ja že to treba riadne prefúknuť až na 3 bary niekedy až na 3,5
Zapnem klúč a dofukujem postupne a sledujem kontrolku po každom kolese ked nezhasne ani po všetkých štyroch , tak prejdem pár kilometrov. Potom odfukujem na predpísaný tlak. Ak to neprestane tak až potom by som riešil nejakú diagnostiku.
Funguje mi to tak už 7 rokov a vždy to bolo pri razantnejšej zmene vonkajšej teploty.
Hyundai i20 YES 1.2 62kW 2016 Agua Sparkling
Renault thalia 1,2 16V 55kw expression (*2006) 2017 predané
petr33
*
Příspěvky: 29
Registrován: 05 črc 2022, 07:12

Re: rosvěcující se TPMS

Příspěvek od petr33 »

Do pneuservisu jsem zajel a světe div se-nelze to načíst-nemáme SW!!
Takže je nedokážeme vyměnit a zaplatíte demontáž a montáž!!
Řekl jsem ani náhodou!!! váš problém že se kasáte že to uděláte a pak se zjistí že to nejde.
Tak vedoucí-a šlo to za mechanikem krerý tomu asi houno rozumí.
Takže scháním někoho jiného když značkový pneusevis si neví rady.
Tak vyhledám podomácího servisáka a věřím že to bude umět.
Servis se jmenuje BESTDRIVE.
TPMS jsou prvovýroba doporučená Hyundaem.
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: rosvěcující se TPMS

Příspěvek od Martinsp »

A čidla jsou záruce, nebo původní?
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
petr33
*
Příspěvky: 29
Registrován: 05 črc 2022, 07:12

Re: rosvěcující se TPMS

Příspěvek od petr33 »

Původní,
ale začli "fixlovat" a nikdo neví proč.
Tlak je správný, spíše o desetinu více.
Možná to může být doopravdy změnou tlaku ale to mi nikdo v servisu nezjistí.
U nás v servisu /suzuki/na vesnici bylo auto na pozorování a nic se nenašlo-majitel mi řekl že už můžou být "na hraně"
Když to bude neúnosné tak je vymění.
Zajímavé na tom je že úplně jiný servis má!!!!SW na TPMS!!
Hamba BESTDRIVU že nemají SW a do Hyundae nejezdím protože nemíním podporovat zlodějnu-u nich si to musím koupit 3500 kráte 4+600 za kolo.
Sám ale!!! technik od Hyundae mi řekl že si mám koupit prvovýrobu kterou oni tam stejně dávají/a řekl co mám koupit/stojí necelý litr-tak je to od nich pěkná "sviňárna".
Odpovědět

Zpět na „ix20“