Zadní LED blinkr

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Pjotr1 »

tak jsou to jen blikačky, tak se tam moc tepla nevytváří, mám to asi rok a žádná změna za mně určitě doporučuju
Stringo : tvojí fólii jsem zaregistroval ale vůbec nevím jak jsi jí dostal dovnitř světla a čí jsi jí přichytil.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Fólie je nalepená normálně zvenku, vyříznutá přesně ve tvaru průhledné části světla (tedy přesně přes zpátečku a směrovku). Udělají ti to v každé reklamce za pár korun :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Richard555 »

Je to trochu OT ale jak teď funguje objednání na Aliexpress ? Já někdy v lednu objednal kabel s USB-C, asi za 50 Kč. Dosud jsem nic nedostal a ani mě pošta nekontaktovala aby řešila nějaké nesmysly kolem DPH ? Jak to teda vlastně je ???
50,- Kč v klidu odepíšu, ale kdybych objednal něco dražšího , by mě placení předem dost vadilo.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Funguje to tak, že to spíš nefunguje. Když pominu situaci, že zboží je někde v EU skladu a jde to rovnou jako standardní zásilka v rámci EU, tak to funguje zhruba takhle:

Ty něco koupíš a automaticky už si Aliexpress bere DPH (položka označená při platbě jako VAT). A teď nastává první část procesu. Aliexpress je jen tržiště a záleží na konkrétním prodejci, jak tu zásilku pošle a hlavně zda podá tu zásadní informaci, že bylo zaplaceno DPH a že to bylo prodáno přes Aliexpress, který je veden u pošty jako plátce DPH (má svoje IOSS číslo). Pokud všechny informace předá správně a pošle to ne nějakým pofidérním dopravcem přes země jako Uzbekistán apod., tak to přijde do ČR na centrálu v Praze, kde to projde bez celního řízení k dopravě, ale pokud ty informace nejsou, tak nastává řízení a tady je pošta povinná tě vyzvat (ale to se často neděje a rovnou udělají clo s poplatkem a pošlou to k tobě domů, kde tě z pošty přijde papír, že máš doručenou zásilku s poplatky za celní řízení). Buď si to vyzvedneš a zaplatíš, nebo nevyzvednete a oni to pošlou zpátky.

Ale teď zpátky do bodu, kdy to přijde do ČR. Tady je další krok a to od České pošty, která vyčkává zhruba týden až dva, jestli ti nepřijde další zásilka a případně je dá do jedné zásilky a přijde ti jich domů potom víc najednou v jednom balíku.

Ale od ledna už je to dost času, to spíš bych viděl, že se zásilka ztratila, šel bych do Aliexpressu do objednávky a otevřel spor s žádostí o vrácení peněz.

Jinak podklady k proclení, které jsou potřeba pro nákup z Aliexpressu
1. Faktura za zaplacené zboží - stáhneš z Aliexpressu v sekci objednávek
2. IOSS číslo: IM5280002556
3. Adresa Aliexpressu: ALIBABA.COM SINGAPORE E-COMMERCE PRIVATE LIMITED
NL826439810B01
8 Shenton Way, #45-01, Axa Tower, Singapore 068811
Naposledy upravil(a) Stringo dne 30 dub 2022, 10:12, celkem upraveno 4 x.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Pjotr1 »

mě v asi před necelým měsícem přišly samostatně dva USB kabely objednané koncem ledna a minulý týden vadaska objednaná začátkem dubna. Obojí z Číny.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od helou »

Stringo píše: 03 dub 2022, 22:44 2 nebo 3 stránky zpátky jsem dával odkaz na moje, tak koukni třeba jsou to ty samé co jsi měl :wink:
Tie ale stoja cez 20, nema niekto niečo z ciny co funguje za lepsi peniaz?
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Zkoušel jsem spoustu levnějších, nic nefungovalo pořádně, nebo to šlo po pár měsících do kopru...

Tohle je ověřené...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Pjotr1 »

už jsem to psal, ale klidně to napíšu znova : asi rok mám tento typ https://www.aliexpress.com/item/1005001635493746.html (snadno se na Ali najde stejný typ, který je v prodeji) a zatím fungují bezchybně, teda docela dost svítí, ale to jsem omezil tak že jsem přelakoval vrchní baňku
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
madPav3L
**
Příspěvky: 105
Registrován: 28 lis 2018, 23:14

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od madPav3L »

Mám tyto https://s.click.aliexpress.com/e/_DBl9A2L v předu i vzadu, koupené v září 2019 a doteď fungují v pohodě.
XCeed 1.5 T-GDI 118 kW 7DCT GT-Line MY23
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 103 kW MT | Ford Focus II 1.6, 74 kW | Ford Focus II 1.6, Ti-VCT 85 kW
ToMa
*
Příspěvky: 48
Registrován: 09 dub 2022, 10:29

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od ToMa »

Používám u jiného auta tyto LED PY21W a fungují dobře cca půl roku každodenního provozu. U mého auta bylo potřeba dát paralelně odpor aby byl odběr stejný jako u žárovek, jinak blinkr blikal rychle.

Svítivost je určitě několikanásobná, což u mého auta znamená že je blinkr pořádně vidět.
I30N Fastback DCT 2023
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 40
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od MichalFB »

Zdravicko,

Tiež chcem vymeniť tie starožitné žiarovky za ledky. Vyzerá to otrasne a stále nechápem, ako môže Hyundai takto šetriť, naprieč jeho vozovým parkom- tuscon je vyložene otrasný príklad.

Každopádne- ako je to s havarijnou a pzp?
Keď si vymením ledky a niekto do mňa zozadu narazí a pri šetrení sa zistí, že som mal ledky, havarijná resp. Pzp to nekryje, pretože som mal zásah do auta a nehomo. svetlá?

Ak sa to ti riešilo, pardon, dostal som sa na stránku 6 a potom ma to už prestalo baviť. 😃
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Není to jen Hyundai, třeba zrovna před týdnem jsem si přivezl VW Touran, z výroby kompletně ve full LED včetně interiéru a zadní směrovky také v klasice a to to auto stojí bezmála milion ](*,) ](*,) ](*,)

Za mě se při nehodě absolutně nic nestane, protože nikdo nebude zjišťovat, jestli zadní směrovka byla nebo nebyla LED... Pokud se bude řešit totální škoda, nikdo nic v podstatě kromě alkoholu, drog a porušení zákona řešit nebude, pokud bude pojistná událost na předků, zadní blinkry nikdo řešit nebude a pokud bude pojistná událost na zadní části, asi by musel vyloženě ten kdo do tebe naboural říct, že jsi ho tím oslnil a oni by to museli zkoumat... Já s tím chodím i na STK a v pohodě... Příště zkusím jít i s LED v hlavních světlech (letos jsem je vyměnil za klasiku radši)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od mozecek »

Blinkry vs. hlavni svetla je docela zasadni rozdil .. blinkry se daji jednak prehlednout a potom je nikdo na STK nemeri, kdezto predni svetla vam kontroluji. A bude pak zalezet na technikovi jestli bude delat ze to nevidel nebo vas vyprudi. Co se tyce nehody zde vidim taky rozdil - za uziti nehomologovanych svetel automaticky nejste v pruseru, bude to dulezite jen jestli to melo s nehodou souvislost. Blinkrem asi nikoho neoslnite, ale pokud mate nehomolog ledky v hlavnim svetle a ten druhej bude tvrdit ze byl oslneny (at uz to bude pravda nebo ne) a ze kvuli tomu doslo k nehode tak zacina skutecny problem. Osobne moc nevidim duvod proc menit zarovky v blinkru za LED .. mam MY2023 a neprijdou mi slabe a na kresbe to taky nic nemeni. Jo takovy to V pri komplet zadnim LED je pecka, to vsak nevykouzlite ze. Takze sem vymenil jen zpateckovy za LEDky - jednak je to mnohem snazsi prace, hlavne pak na couvani chci videt, a couvani je asi tak 1/10000 provozu auta a vetsinou na parkovisti, takze tam k zadnemu fatalnimu nasledku dojit nemuze.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

LED je LED a pokud mám celé zadní světlomety v LED a blikr doutnavku, tak tam chci mít taky LED, když už to z výroby museli "ošidit". A ten rozdíl je opravdu velký, když už si člověk dá práci s tím, že vybere správnou LED žárovku :wink:

U té STK nejde moc o to, jestli technik chce nebo nechce prudit, ale o to, jestli ta LED svítí nebo nesvítí jak má 8)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“