Platba kartou nebo hotove?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět

Čím raději platíš?

Kartou / mobil / smartwatch
21
88%
Hotově / keš :)
3
13%
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 950
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Minko »

To ze dnes nie je niekde signal a neda sa tam mat terminal neznamena ze o 3-5-10 rokov to nemoze byt inak. Par rokov dozadu bola optika ledva v mestach, dnes sa uz bezne nachadza v dedinach atd atd. Proste nerobme z hotovosti mantru bez ktorej sa nepohneme ci ktora nas chrani pred statom ci dava pocit slobody. To su hluposti. To ze niekto chce platit hotovostou, lebo mu je to napr. pohodlnejsie, nostalgia, zvyk atd akykolvek iny rozumnejsi dovod je uplne o inom.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Reklama
 

Uživatelský avatar
sibelius
*
Příspěvky: 85
Registrován: 13 říj 2021, 21:47
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od sibelius »

To s tím PINem mě pobavilo. Ani nevim, jaký na mych kartách je :D

A taky by mě zajímalo, jak to dělají lidé s tou hotovosti (uz jsem se ptal), vybíráte 1x za měsíc nějaký obnos? Pokud ano, tak jaký, podle čeho se určuje. Nebo před každou platbou jdete do bankomatu? V obchodě, třeba v klasických potravinách si počítáte každou položku, abyste měli dost peněz? Nebo prostě máte v peněžence 30K, co kdyby?

(Ještě mě teda napadá jedna prisernost a to, že je výplata vyplácena v hotovosti na ruku. Ale tam by byl u zaměstnavatele stejný důvod z jakého neberou nekde karty)
Hyundai i30 HB 1.5 T-GDi iMT N-Line (MY23 od 11/2022)
Škoda Octavia Combi 2 RS 2.0TDI
Škoda Octavia 2 1.6TDI*
Peugeot 308 1.6HDI*
Renault Megane IV 1.5DCI*
Renault Megane III 1.5DCI*
Škoda Fabia II 1.9SDI*
Škoda Fabia I 1.2HTP*
Škoda 105 L

*Služební
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 950
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Minko »

jirkajiri píše: 16 srp 2023, 14:51 Nedávno jsem byl v Českém Švýcarsku v Divoké soutěsce. Místo bez signálu, takže karty brát nemohli. Lidi, kteří přišli bez hotovosti tak nemohli využít místní atrakci - projet se na lodičce. Prostě odešli bez zážitku, bylo jich tam nekolik.
V barech, kam chodím, většinou karty neberou nebo až nad nějakou částku - třeba 500 Kč. Lidi platící kartou totiž nemůžou dát dýško, teda můžou ale dýško nejde obsluze, ale podniku.
Co se týče politiky, tak v Kanadě protestujícím kamioňákům a jejich podporovatelům zablokovala vláda bankovní účty, takže nemohli platit kartou. Kdyby neexistovala hotovost, tak si nekoupí ani rohlík. Vlády se mění, stačí nemít aktuální názory a blokování účtu se může týkat každého z nás.
Software dokaze pracovat s dyskom, staci lepsie nastavit legislativu u nas. Co sa tyka kamionistov, myslis ze odkial mali tie peniaze? Obrali na stromoch?
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Espero »

sibelius píše: 16 srp 2023, 19:32 To s tím PINem mě pobavilo. Ani nevim, jaký na mych kartách je :D

A taky by mě zajímalo, jak to dělají lidé s tou hotovosti (uz jsem se ptal), vybíráte 1x za měsíc nějaký obnos? Pokud ano, tak jaký, podle čeho se určuje. Nebo před každou platbou jdete do bankomatu? V obchodě, třeba v klasických potravinách si počítáte každou položku, abyste měli dost peněz? Nebo prostě máte v peněžence 30K, co kdyby?

(Ještě mě teda napadá jedna prisernost a to, že je výplata vyplácena v hotovosti na ruku. Ale tam by byl u zaměstnavatele stejný důvod z jakého neberou nekde karty)
Proč bychom měli vybírat jednou měsíčně nějaký obnos. Proč jednou měsíčně? Vybírám jak potřebuji, když potřebuji 200, vyberu 200, když potřebuju 30 000, vyberu 30 000. je tady ale potřeba aktivně používat spořící účet a já třeba příjem převádím na něj celý, a pak podle potřebné likvidity posílám menší částky na běžný, aby tam bylo co nejméně. Mimo jiné je to i pojistka proti výběrům z karty v případě ztráty nebo odcizení. Ovšem musím s tím pracovat často.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
sibelius
*
Příspěvky: 85
Registrován: 13 říj 2021, 21:47
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od sibelius »

Takže jdeš do obchodu, tam vidíš, že chceš něco za 200kc a jdeš vybrat 200kc? Nebo vybereš 200kc a jdeš do obchodu a vybíraš, co stojí 200? Ja právě moc nechápu, jak tohle může a jak takto někdo může fungovat.. btw, jaký je rozdíl před kazdou platbou vybírat peníze z bankomatu, kam musím nacpat kartu a tím, že rovnou zaplatím kartou? Teda kromě toho, že je to složitější a časově náročnější
Hyundai i30 HB 1.5 T-GDi iMT N-Line (MY23 od 11/2022)
Škoda Octavia Combi 2 RS 2.0TDI
Škoda Octavia 2 1.6TDI*
Peugeot 308 1.6HDI*
Renault Megane IV 1.5DCI*
Renault Megane III 1.5DCI*
Škoda Fabia II 1.9SDI*
Škoda Fabia I 1.2HTP*
Škoda 105 L

*Služební
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7923
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Mexican »

na to som sa prave pytal a nikto z ludi nosiaci so sebou cash a alobalovu capicu na hlave to nezodpovedal. Asi si vyveru vsetko co dostanu ako vyplatu/dochodok a potom clovek cita bizardne pribehy o stratenych srajtofliach/igelitkaxh s 100 az 800 tisic kc v hotovosti
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Espero »

Když jdu do obchodu, tak vím proč a pro co dopředu. Ale tam mám kartu k použití.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od oltcitak »

Mexican: o com zasa točíš? Aký alobal? :lol: ako napr. Espero spomenul, treba pracovať aj s účtami. Ja napr. Mam sporiaci, na bežnom, ku ktorému mám karty nechavam len to nutné na platby, dôvodom je bezpečnosť. Ked potrebujem väčšiu platbu cez účet, tak presuniem a nasledne zaplatim. A detto s cashom. Parsto(partisic) euro mám stále sebou, podla toho kde sa pohybujem a podla očakávaných výdajov, na nepredvídané veci mam karty, Gpay, PP, Wise. A pracujem.aktivne s peniazmi, presuvam, konvertuje, vyberam. Diverzifikujem riziká , zvysujem výnosy. Uplne bežne. Ale snažím sa zanechavat co najmenšiu digitálnu stopu. Preto radšej v cudzine vyberiem kdesi väčšiu sumu a co platím, kde platím uz nikto nevie. Ked ostane, takto ostane, ale väčšinou neostane. U nas vsetko hotovosťou, peňaženku s dokladmi mam vzdy sebou, ked idem autom, tak par bankoviek je tam.vzdy. Na peso a bicykel mam aspoň mobil a hodinky, takze v prípade núdze.....je to poriesene. Niekedy je výhodné mat malo na bežnom účte, raz mi tak prešla pokuta v Rakúsku, ich terminal to nechcel akceptovať, nahodené nechápavé oci a pustili ma dalej...... :lol: nerozumiem takym dotazom, že ako sa dá žiť s hotovostou.....preboha. to ked kedysi isla znama na sluzobku do Mo@kvy a trepala tam ilegálne ¹5 litrov dolarov poschovavane kadetade, to bol iný adrenalin. Ale te fuk. Vy mlaďasi viete hoffno o svete a myslite, ze starci patria do muzea....Aby ste neboli prekvapení. :lol:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
zdenda40
*
Příspěvky: 28
Registrován: 06 srp 2021, 15:29

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od zdenda40 »

i30 1.5 DPi kombi Smart
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od oltcitak »

Jo a keďže fungujem okrem iného na fiu, kde sú v mesiaci dva výbery zdarma.kdekolvek na svete(treba brat s rezercou :mrgreen: ) tak stratégia je jasná .
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od oltcitak »

"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od ims »

Neberiem nikomu chuť si trebárs aj na čelo vložiť "cool" a "in" číp.
Vyhradzujem si ale moje právo vlastniť a používať aj niečo iné ako 0 a 1 v nejakej mašine banky.
Proste ži a nechaj žiť.
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
sibelius
*
Příspěvky: 85
Registrován: 13 říj 2021, 21:47
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od sibelius »

Představa toho, jak ministr financí čumí na monitor a čeká až Franta z Hornich Počernic zaplatí kartou za Braníka v petce v lidlu a on ho přečůrá tím, že si vybere peníze z bankomatu a zaplatí hotově mě rozesmála.

A teda nevím o tom, že by někdo bránil lidem platit v hotovosti, ale právě se tu děje opak... A je to jen z důvodů, že tito "podnikatelé" nechtějí platit daně. A tím okrádají i ty, co platí hotovostí...
Hyundai i30 HB 1.5 T-GDi iMT N-Line (MY23 od 11/2022)
Škoda Octavia Combi 2 RS 2.0TDI
Škoda Octavia 2 1.6TDI*
Peugeot 308 1.6HDI*
Renault Megane IV 1.5DCI*
Renault Megane III 1.5DCI*
Škoda Fabia II 1.9SDI*
Škoda Fabia I 1.2HTP*
Škoda 105 L

*Služební
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8994
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od idam.i »

Digitálnu stopu. :lol:
Vieš ako pobaviť.👍
Olcitak mobil používaš ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od oltcitak »

Mobil? Jasne, ale mením simky za lokalne podla prechadzaneho statu (v Srbsku Srbsku, v macedinsku macedonsku v Albánsku Albánsku a na Slovensku cesku a v Čechách madarsku. Stopu treba zametať, ved to poznáš, ci?
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „Pokec“