Platba kartou nebo hotove?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět

Čím raději platíš?

Kartou / mobil / smartwatch
21
88%
Hotově / keš :)
3
13%
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od milosh »

No nastesti je stale dost pump, kde je clovek a ne AI :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Minko »

No minimalne na SK neexistuje samoobsluzna ČS, kde by blokovali predautorizaciu viac nez par minut po natankovani. Tankujem na samoobsluznych automatoch dost casto. A uz urcite to nefunguje ani na jednej kreditnym sposobom to je totalny pravek.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Odjinud
***
Příspěvky: 902
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Odjinud »

Priznam se, ze kartou platim snad jen na internetu a to jeste nerad, neni-li k dispozici moznost tzv. rychleho bankovniho prevodu. V obchode jsem kartou snad jeste neplatil vubec. Vzdy vyberu tak 20kkč cash a platim s tim. Nevidim duvod nechat vsude stopy, kde jsem kdy byl, z cehoz lze i usuzovat, jaky typ zbozi kupoval. Uz takhle mi visi ve vypisu z uctu PayPal polozky za ujety p0rn0 :-)

Samozrejme okoli ma ze me srandu :-)

Ohledne navratu k platbe hotovosti v hospodach je zrejme snaha hospodskych si snizit danovy zaklad. Za me skoda zruseni EET. Jinak mam pocit, ze EU smeruje k zruseni hotovosti - lidi se pak lepe kontroluji. Nejen, ze o nich vic vite, ale pokud pak nekomu zmrazite ucet, tak ho mate v hrsti.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od milosh »

Trochu mimo, ale divim se, ze vy z vas, co se bojite digitalni stopy, mate vubec internet a pisete na forum :wink:

Je 21 stoleti, doba jde dal a treba jednou klasicky papirovy penize zmizi uplne a bude.
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Minko »

jirkajiri píše: 17 srp 2023, 10:57
Minko píše: 16 srp 2023, 19:34 Software dokaze pracovat s dyskom, staci lepsie nastavit legislativu u nas. Co sa tyka kamionistov, myslis ze odkial mali tie peniaze? Obrali na stromoch?
Kamioňáci a jejich podporovatelé v Kanadě si museli vystačit s hotovostí, kterou zrovna měli u sebe. Vybrat další peníze si nemohli ani nemohli platit kartou. Kdyby neexistovala hotovost, tak protest skončí velice rychle, protože by si nemohli koupit ani svačinu ani pohonné hmoty. Prostě znelíbíš se vládě a nemožnost platby kartou Tě donutí změnit názor v případě, že neexistuje hotovost. Podobně lze v případě nutnosti něco prodat a dostat cash, to by v případě zrušení hotovosti také nebylo možné.
Mexican píše: 17 srp 2023, 10:52 -> nikto nikoho nenuti platit kartou (minimalne v strednej europe),
Nedávno se mi stalo v Karlíně v jednom hipsterským místě, že platit hotovostí nešlo.

No nic skoda vysvetlovat, zjavne si ma nepochopil. A to s tym predajom, no dnes lentak na ulici nepredas veci lahko. Nie preto ze by to bolo obmedzene a podobne, ale preto ze ta hned budu mat za podvodnika. Na druhu stranu, co preda? Telku z domu alebo nieco take? To su alibisticke tvrdenia, na to by som sa pozrel. Aby z tou telkou z domu nesiel aj s taskou nabalenou od zeny. Tak este raz, ak by stat extremne chcel vypne ta este skor, ako si zo svojich digitalnych penazi spravis cash.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Mexican »

zaujimave s tou blokaciou. Mame vv Modricich Aviu a Orlen Express. Hore v Brno-Sever je Brne Globus. Vsetko tankautomaty. A nikdy sa mi nestalo, ze by mi blokli realne tu sumu (napr 2000kc) ked natankujem za 1500 kc. Proste hned ked sa pozriem (okay, je to 5 minut po ked zapisujem spotrebu napr) tak tam stoji 1500 (co som platil)

mam obyc debetku Monetu alebo kreditku od Unicreditu. Ani u jednej ziadne vyssie blokacie ako sa tankovalo.
Asi mate fandovia papieru zlu karmu u kartovych spolocnosti 8)

PS: ked nieco predavam na bazare a pod, necham si na mieste zaplatit rychlou platbou (tz cez QR kod), pac sa mi stalo viackrat ze po vlozeni penazi cez vkladomat to zahlasilo, ze bankovka je podozriva, takze 30 dni takeho toho stresu co z toho bude. Fakt nie diky
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odjinud
***
Příspěvky: 902
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Odjinud »

Tak digitalni stopa je uz dost hluboka nez abych ji jeste prohluboval :-)
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od milosh »

Hele to byste pak museli i chodit v ksiltovce a se slunecnimi brylemi, aby vas kamery nezachytily.
Uživatelský avatar
sibelius
*
Příspěvky: 85
Registrován: 13 říj 2021, 21:47
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od sibelius »

milosh píše: 17 srp 2023, 15:43 Trochu mimo, ale divim se, ze vy z vas, co se bojite digitalni stopy, mate vubec internet a pisete na forum :wink:

Je 21 stoleti, doba jde dal a treba jednou klasicky papirovy penize zmizi uplne a bude.
Každý den minimálně na Facebooku a spíše i časté kliknutí na odkaz v řetězových mailech.. Ale nikdo nebude vědět, že chodí na 3 rohlíky do kauflandu! Ani bych se nedivil, kdyby měli mapu s vyznačenými 5G vysílači.

Na fórum chodí, protože ještě nepřišel email od Máni, že Soros sleduje hyundaiclub... Ale on sleduje všechno, zdravím Georgi
Hyundai i30 HB 1.5 T-GDi iMT N-Line (MY23 od 11/2022)
Škoda Octavia Combi 2 RS 2.0TDI
Škoda Octavia 2 1.6TDI*
Peugeot 308 1.6HDI*
Renault Megane IV 1.5DCI*
Renault Megane III 1.5DCI*
Škoda Fabia II 1.9SDI*
Škoda Fabia I 1.2HTP*
Škoda 105 L

*Služební
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od lumix »

Hele ty digitální stopo, me nejde o moji digitální stopu. Musel jsem se podívat jak jsem na tom a tento měsíc jsem zaplatil ve třech zemích 86x kartou a 12x hotově. Nemám problém zaplatit byť i jeden rohlík kartou, je to pohodlnejsi. Jen si přeji zachovat hotovost.
Uživatelský avatar
sibelius
*
Příspěvky: 85
Registrován: 13 říj 2021, 21:47
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od sibelius »

A on někdo ruší hotovost? Pořád o tom tady sice píšeš, ale nejen, že nikdo nepsal o tom, že by chtěl zrušit hotovost, ale nikdo to ani neplánuje (tím myslím vládu, Sorose, Gatese, Rothschildy)...
Celé je to o tom, že někteří obchodníci, aby nemuseli platit daně, prostě neberou karty :) to že se já a další ptáme, jak lidi, kteří platí jen v hotovosti, můžou fungovat, to je jiná... Mně třeba vůbec nenapadlo, že někdo si každý měsíc vybere 20 tisic (nebo jaká to byla částka) v hotovosti a pak s tím platí. Mně to přijde absurdní, ale to je vše, co s tím zmůžu. Teď jsem chytřejší a vím, že i takoví lidé existují.

A hele ty platil jsem ve třech zemích 86x, ta digitální stopa byla na ty, co psalo o digitální stopě ;)
Hyundai i30 HB 1.5 T-GDi iMT N-Line (MY23 od 11/2022)
Škoda Octavia Combi 2 RS 2.0TDI
Škoda Octavia 2 1.6TDI*
Peugeot 308 1.6HDI*
Renault Megane IV 1.5DCI*
Renault Megane III 1.5DCI*
Škoda Fabia II 1.9SDI*
Škoda Fabia I 1.2HTP*
Škoda 105 L

*Služební
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Maras »

Sibelius, buď jsi ještě hodně mladý, nebo neinformovaný, nebo oboje.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
Walachien
*
Příspěvky: 32
Registrován: 29 lis 2019, 21:22
Bydliště: Zlín

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Walachien »

Zdravím vás pánové, dlouho jsem tu nebyl. Tohle vlákno bylo první tak jsem tady :)
Maras: to jako vážně se jede totální dezinfo už i tady a blbé připomínky k věku? :shock:
Sibelius: poslední dva roky mám jako koníček studium dezinfo a sleduju, že všude je ten model stejný, na snahu o nějaké vysvětlení přijde místo argumentu narážka na věk a informovanost :lol: Bojuj, já jsem tady asi naposled tohle jsem tady nečekal :shock:
P.S: platím v 95% kartou, hotovost jsem ochoten použít v restauraci abych dal dýško pro obsluhu, když to nejde jinak. Ale bohužel nehodlám podporovat třeba místní prodejnu vína v obchodním řetězci kde paní nepřijímá karty, proč asi?? Nastínil Vám to tady Sibelius výše. Možná to tu ve vlákně již někdo podal normálně, ale nemám chuť to pročítat, když jsem přišel primárně přečíst názory na nové Santafe a jeho prdel a motorizaci :lol:
VW Crafter (Nline zabaven manželkou)
Tucson Nline 1,6 TGDI DCT 4WD Šedej stín
VW Transporter 2.0 TDI
VW Passat 2.0 TDI
VW Passat 1.9 TDI
Škoda Felicia 1.6
Škoda Rapid WRC
Škoda 100 Máňa
Uživatelský avatar
sibelius
*
Příspěvky: 85
Registrován: 13 říj 2021, 21:47
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od sibelius »

Maras: Mladý určitě jsem, je mi teprve 42, kolik je tobě? A klidně mě informuj, rád se poučim (nevím teda přesně čemu, ale věřím, že to podáš zábavnou formou, aby si udržel mou mladistvou pozornost) :)

Walachien: hele v klidu, desinfo jede všude a jejich "argumenty" jsou pořád stejné. Dřív mi těchto lidí bylo líto, teď už jsou to prostě jen postavičky k pousmání... Vždycky na něco náleží, ono se nic nestane a po pár měsících začnou věřit jiné srandě. Btw, nove santafe je hnus :D
Hyundai i30 HB 1.5 T-GDi iMT N-Line (MY23 od 11/2022)
Škoda Octavia Combi 2 RS 2.0TDI
Škoda Octavia 2 1.6TDI*
Peugeot 308 1.6HDI*
Renault Megane IV 1.5DCI*
Renault Megane III 1.5DCI*
Škoda Fabia II 1.9SDI*
Škoda Fabia I 1.2HTP*
Škoda 105 L

*Služební
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od idam.i »

Santa Fe new 🤮
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „Pokec“