Neukazuje rýchlosť

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Patres815
Příspěvky: 2
Registrován: 10 pro 2023, 20:27

Neukazuje rýchlosť

Příspěvek od Patres815 »

Ahojte nemáte niekto skúsenost mám Santa fe 1 2.0 4x4 menila sa spojka zlomil sa starý snímač rýchlosti dal sa nový išiel necelý týždeň v poriadku vybili potom baterku v aute a ráno som išiel do práce už neukazovalo rýchlosť ani nepočítalo km .kúpil som nový ešte jeden prešiel som vyše 100 no napočítalo mi cca 7 km je to od oleja v prevodovke alebo na aký systém to funguje ?
Přílohy
thumb.jpeg
thumb.jpeg (6.03 KiB) Zobrazeno 155 x
Reklama
 

EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Neukazuje rýchlosť

Příspěvek od EFISO »

Princíp je stále rovnaký iba systém zobrazovania sa rokmi mení . V prevodovke máš na hriadeli plastové ozubené koleso ktoré ti otáča to tvoje zelené na snímači otáčok . Skontroluj si zhodu ozubenia na starom a novom snímači otáčok či je rovnaké aj veľkostne . Po demontáži opticky skontroluj či nie je poškodené ozubenie v prevodovke .Ak je všetko OK tak by to malo fungovať pokiaľ snímač posiala zhodné signály ako pôvodný snímač za predpokladu že sa otáča od pohonu v prevodovke . Možno že ti to pomôže pri riešení problému .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Patres815
Příspěvky: 2
Registrován: 10 pro 2023, 20:27

Re: Neukazuje rýchlosť

Příspěvek od Patres815 »

Ozubené malé koliesko sme dali zo starého snímača premýšľam skúsiť ešte to vymeniť či by nepomohlo objednávali sme podľa starého snímača
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“