Hluk z motorového prostoru

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
sao.paulo
*
Příspěvky: 67
Registrován: 02 dub 2021, 13:31

Hluk z motorového prostoru

Příspěvek od sao.paulo »

Ahoj, chtěl bych vás poprosit, jestli byste si nepustili níže uvedenou nahrávku z mé dnešní jízdy. Už od října (to jsem měl ještě letní gumy) se mi nezdá zvuk, co slyším z oblasti motoru. I přítelkyně je toho názoru, že je tam něco špatně (když jsem to projížděl v prosinci s mým mechanikem, tak to zrovna moc nedělalo. Výfuk se mu zdál ok). Hlučelo to i při pomalé jízdě po městě. Před měsícem jsem si všimnul, že mám vepředu (uprostřed) dole v nárazníku na jedné straně asi skoro centimetr vypadlej takovej černej plastovej díl, co je tam normálně nacvaklej. Tak jsem ho tam zacvaknul zpátky a hluk se trochu snížil, ale pořád to není ono. Dneska jsem strávil v autě 4 hodiny a měl jsem chuť ho cestou prodat, jak jsem z toho otrávenej. Buď je to od špatně uchyceného předního nárazníku (v létě jsem při parkovacích manévrech podél svodidel v nulové rychlosti trochu odřel blatník a nárazník - blatník měněn, nárazník přestříkán), nebo od svodů?

Kdyby tady byl někdo, kdo by si udělal čas na projížďku a porovnal to se svou i30, tak by mi udělal radost. Jsem z Liberce, klidně si udělám výlet tak do okruhu 200km odsud. Jinak to dám asi na protiúčet a koupím novou, což mi příjde jako mrhání penězi.

Tady je to video (bohužel se mi to přes telefon moc nedaří nahrát):

https://www.youtube.com/watch?v=0j_04sD82e0

slyším to tam výrazněji kolem
0:18
ve 0:34, ale to jsem bohužel sklopil telefon
0:57

Předem děkuji.

i30, 1.5 DPI, 35000km
i30 kombi, 1.5DPi Smart, kufr XXL, 2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1704
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Hluk z motorového prostoru

Příspěvek od Maras »

No snažil jsem se zvuk zachytit, ale bohužel, nic. Z toho co popisuješ, možná jen něco není přichyceno a vibruje to kvůli proudění zvuku?
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
patro16
*
Příspěvky: 33
Registrován: 22 lis 2023, 10:38

Re: Hluk z motorového prostoru

Příspěvek od patro16 »

ja tam pocujem len dunennie akoby od vetrakov alebo aerodynamiky - velmi nekvalitna nahravka, skus si stiahnut app SmartRecorder kde chod do settings dalej do sample rate - vyber 44.1khz(CD) a tak skus nahrat a niekam uploadnut.
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Hluk z motorového prostoru

Příspěvek od Vysous »

Mně to nezní jako běžný projev, jestli mluvíš o takovém tom "vrčení". Mění se to s rychlostí nebo s otáčkama motoru? Popravdě to zní, jak kdyby jsi tam hobloval nějaký plast o pneumatiku. Ale víc z toho asi takhle nevykoukáme.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Hluk z motorového prostoru

Příspěvek od mozecek »

Hluk teda desnej :roll: ale jak davas telefon nize tak je tam slyset velky utlum, mozna si dal prst pres mikrofon nebo jsi mel zaroven pusteny ofuk celniho skla a je tam pak slyset vetrak. Samo o to vice je zrejmejsi ze jde spise o aerodynamicky hluk nez hrkajici motor. Co vylucovaci metoda?
- na volnobeh .. je klid?
- neutral z kopce taky?
- mel jsi tam cca 2000 otacek .. kdyz stojis na miste a slapnes na plyn je klid?
- jel jsi skoro kilo, dela to i pri mensi rychlosti?
- dela to v jinych otackach / zarazenym kvaltu?
- jizda proti vetru / s vetrem v zadech je stejne hlucna?
pokud to nebude delat na volnobeh resp pri stojicim vozidle tak si tipnu uvoleny kryt motoru zespod .. obcas vidam auta jak jim to tam planda. Takze bych asi lehl na zem a zkusil ten kryt chytit jestli je pevnej .. na to nepotrebujes ani rampu - jen abys lip videl co drzis :)
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“