Dongfeng čínská auta v Čr

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od idam.i »

Skús čeknúť koncern BYD.
https://bydeurope.com/
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

ToMa
*
Příspěvky: 48
Registrován: 09 dub 2022, 10:29

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od ToMa »

Vzhledem k tomu, že jsem osobně byl při testování některých dílů do aut (konkrétně Geely a BYD) v Číně a zároveň mám podobné zkušenosti z Evropy, Čínské auto rozhodně ještě vynechám. Kvalita některých dílů se s evropskými rozhodně srovnávat nedá a hlavně byly extrémní rozdíly i v rámci jedné šarže. Auto asi bude ze začátku dobré (poměr cena/přidaná hodnota určitě), ale kvůli tomu, co jsem viděl v dlouhodobou spolehlivost nevěřím
I30N Fastback DCT 2023
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od i30mpact »

Co konkrétně? Ten motor jsem pochopil, že je nějakej od Mitsubishi, konstrukce asi dvacet let stará, takže mouchy už to bude mít vychytané. Suchá dvojspojka asi bude stejná tragédie, jako jakákoliv jiná suchá dvojspojka, ale když se k tomu bude člověk chovat rozumně, mohlo by to vydržet.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od dibarbora »

Lenže to auto nie je len motor a prevodovka. Obsahuje hromadu špecifických komponentov... a keď ostaneš po 8-10 rokoch odstavený pretože páni od dlhého múru nebudú dodávať náhradné diely, tak asi moc potešený nebudeš. Už taký Kórejci po skončení záruky dosť obmedzujú dostupnosť dielov.. u Číňanov si teda ilúzie robiť nebudem vôbec. Neviem či ťa v tej spleti Čínskych značiek dokáže zachrániť nejaké vrakovisko... a to už nehovorím o strate hodnoty takýchto vozidiel...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
ToMa
*
Příspěvky: 48
Registrován: 09 dub 2022, 10:29

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od ToMa »

i30mpact píše: 30 bře 2024, 22:14 Co konkrétně? Ten motor jsem pochopil, že je nějakej od Mitsubishi, konstrukce asi dvacet let stará, takže mouchy už to bude mít vychytané. Suchá dvojspojka asi bude stejná tragédie, jako jakákoliv jiná suchá dvojspojka, ale když se k tomu bude člověk chovat rozumně, mohlo by to vydržet.
S čím jsem se osobně setkal byly posilovače a některé silentbloky.
U posilovačů byly o hodně větší vůle v převodech, než se toleruje u evropských automobilek. Z toho důvodu docházelo k vibracím a škubání v regulaci. U silentbloků byl výrazně větší rozptyl parametrech. V Evropě je rozhodně vyšší požadavek na konzistenci
I30N Fastback DCT 2023
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Dongfeng čínská auta v Čr

Příspěvek od i30mpact »

Jo takhle. No to už snad taky vychytaj.

Tady to nějakej chlápek dal i na zvedák: https://www.youtube.com/watch?v=hnzoPM6SZq8 (Forthing Yacht je jen jinej název pro Dongfeng U-Tour).
Odpovědět

Zpět na „Pokec“