Klimatizace

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

pindras
*
Příspěvky: 27
Registrován: 22 zář 2006, 12:02
Bydliště: okr. Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pindras »

Mam taky dotazky ohledne klimky -
1. po jejim zapnuti, jde citit takovej zatuchlej smrad, myslel jsem, ze to casem vyprcha, ale ono ne.
2. Proc musi byt zavreny okna pri pouziti klimatizace?
3. V jaky pozici ma byt ten prepinac napravo do tlacitka AC pri zaple klimce? - Cirkulace nebo proudeni?
LANTRA 1.6i 16V / J-2 / G4GR / DOHC / r.v. 96
Reklama
 

Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Příspěvek od Michal.Orlova »

pindras píše:Mam taky dotazky ohledne klimky -
1. po jejim zapnuti, jde citit takovej zatuchlej smrad, myslel jsem, ze to casem vyprcha, ale ono ne.
2. Proc musi byt zavreny okna pri pouziti klimatizace?
3. V jaky pozici ma byt ten prepinac napravo do tlacitka AC pri zaple klimce? - Cirkulace nebo proudeni?
1 - u mně je zatuchlý smrad cítit když klimu vypnu - asi by to chtělo vyčistit (někde na foru už to bylo probíráno), ale nějak se mi do toho nechce.
2 - si snad děláš prdel ne? No ale pokud ne - jestli je venku 40° na slunku a ty pojedeš se zapnutou klimou a otevřenýma oknama, myslíš, že ta klima přerazí ten horký vzduch, který ti proudí do auta přes okna?
3 - je to jedno. Ale když zapneš klimu a necháš vnitřní cirkulaci, tak se ti vnitřek rychleji ochladí, protože do klimy se bude nasávat už předchlazený vzduch, takže na výstupu bude o to chladnější (pokud teda nedisponuješ digitální klimtizací, kde si nacvakáš 18° a pak ti je jedno, jestli máš vnitřní cirkulaci nebo ne).
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Po zapnutí klimy musíš mít zapnutou crkulaci z venku ne zevnitř.Proto ten zápach..........Je pravda,že pokud je zapnutá vnitřní vzduch se rychleji ochladí,ale klima do sebe nabere zápach atd.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

vycisti, nebo vymen filtr.... me na podzim auto mesic stalo a od te doby to pri sepnuti klimy citim.. jsem zatim linej s tim dojet do servisu, i kdyz uz je na me nachystanej :-)))
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

Tommas33 píše:Po zapnutí klimy musíš mít zapnutou crkulaci z venku ne zevnitř.Proto ten zápach..........Je pravda,že pokud je zapnutá vnitřní vzduch se rychleji ochladí,ale klima do sebe nabere zápach atd.
Podle mne je zapach diky roztatemu kondenzatu a tvoreni plisne kdesi v klimatizaci, aspon jsem si to do dneska myslel 8) Ja to citim jenom chvilku, vetsinou druhy den kdyz treba uz jedu bez klimy.
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
pindras
*
Příspěvky: 27
Registrován: 22 zář 2006, 12:02
Bydliště: okr. Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pindras »

2 - si snad děláš prdel ne? No ale pokud ne - jestli je venku 40° na slunku a ty pojedeš se zapnutou klimou a otevřenýma oknama, myslíš, že ta klima přerazí ten horký vzduch, který ti proudí do auta přes okna?
No, prdel si nedelam. To s tou venkovni teplotou samozrejme chapu, nicmene ono otevrit okynko a pustit primo na sebe chladnej vzduch klimosky je taky v pohode. Okynko bych si otevrel ze dvou duvodu - 1. zaroven by se vetral ten podivnej puch z klimy a za 2. jsem kurak, kterej v aute vycadi 5 cigar za hodinu :) . Slo mi o to jestli se treba pri zaroven otevrenym okynku a pusteni klimy nemuze neco dodrbat. Onehda mi nekdo rikal, ze se to nesmi delat. Jestli se treba nadmerne nekondenzuje para v trubkach, nebo neco takovyho.

Jinak je pravda, ze ten smrad je vzdycky nejvic cejtit az po nejaky dobe od vypnuti klimy.
LANTRA 1.6i 16V / J-2 / G4GR / DOHC / r.v. 96
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

TomXP píše:
Tommas33 píše:Po zapnutí klimy musíš mít zapnutou crkulaci z venku ne zevnitř.Proto ten zápach..........Je pravda,že pokud je zapnutá vnitřní vzduch se rychleji ochladí,ale klima do sebe nabere zápach atd.
Podle mne je zapach diky roztatemu kondenzatu a tvoreni plisne kdesi v klimatizaci, aspon jsem si to do dneska myslel 8) Ja to citim jenom chvilku, vetsinou druhy den kdyz treba uz jedu bez klimy.
Přesně tak proto se klima musí dezinfikovat a,kdyý se používá vnitří okruh je pro plísně zaděláno.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

Smrad nesmrad, dneska mi bylo uzasne lidicky :lol: :!:
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

TomXP píše:Smrad nesmrad, dneska mi bylo uzasne lidicky :lol: :!:
Jo to jsme na tom podobně :lol: . Smrad ale funguje to :lol:
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Sparrow
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 čer 2006, 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sparrow »

Já Klimu nechal desinfikovat 2x za 3roky a stejně při vnitřním okruhu něco cítit bylo.Ale smrad to nebyl spíš takový zatuchlo.Těd se pařím ve Felicii takže bych radši klimu se smradem :lol: Obrázek
Lantra kombi 1.6 84kw r.v.1996,Lantra 1.6 84kw r.v.1994,Fiat tipo 1.4 r.v.1990
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Nic necitim, nicmene klimu uz mam zaplou 5 dni...a prakrat jsem ji pouzil i v dubnu
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Stran otevřených okýnek při zapnuté klimě dodám jen osobní zkušenost. Když jsem klimu používal v kombinaci s otevřenými okýnky nebo šíbrem cca jeden rok, tak jsem uvařil kompresor. V servisu mi bylo řečeno, že kompresor pak nadměrně spíná a nestačí...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Tomu trochu nerozumím. Logicky teda mám zavřený okna, ale ani otevřená by neměla vadit. Chápu automatickou klimu, ale manuální přece nemá zpětnou vazbu a chladí furt stejně, ať je v autě kosa nebo vedro. Jedině že chyba byla v tobě, a tobě furt byla vedro, tak si jí měl furt na plnej kotel. Pak už bych tomu rozuměl
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Lukino píše:Stran otevřených okýnek při zapnuté klimě dodám jen osobní zkušenost. Když jsem klimu používal v kombinaci s otevřenými okýnky nebo šíbrem cca jeden rok, tak jsem uvařil kompresor. V servisu mi bylo řečeno, že kompresor pak nadměrně spíná a nestačí...
Podle mně byl spíše problém,že kopresor neměl dostatek oleje.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

nejspis svata pravda Jirko :D
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“