Bluelink

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
PitrysHK
Příspěvky: 3
Registrován: 04 čer 2024, 09:52

Bluelink

Příspěvek od PitrysHK »

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat...V březnu jsem si pořídil nový Hyundai i30 kombi Smart Family a po pár dnech se projevila výrobní vada - odešel infotainment (černý displej). Až zhruba po měsíci mi vyměnili rádio, vše funguje, ale od výměny rádia nefunguje aplikace Bluelink. Při aktivaci na displeji vyskakuje hláška "Službu Bluelink nelze aktivovat. Restarujte vozidlo a zkuste to znovu." Řeším to se servisem už víc jak měsíc, trvá to hrozně dlouho. Předali to prý kamsi do Belgie na Hyundai Europe. Servis tvrdí, že Bluelink má momentálně výpadek a nedaří se to nastavit ani u nově prodávaných vozů. Máte s tím prosím někdo nějakou zkušenost? Předem děkuji za odpovědi.
Reklama
 

Pozoris
*
Příspěvky: 96
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Bluelink

Příspěvek od Pozoris »

Upřímně je Bluelink u vozů se spalovacími motory zcela zbytečná věc. Odinstaluj ji a ušetříš si nervy. Stejně sama o sobě žádné výhodné funkce nemá...
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7981
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bluelink

Příspěvek od Mexican »

tak, tak suhlasim. Jedine hypoteticke pouzitie je ze si clovek zamkne kuce vo vozidle a cez Bluelink si to odomkne.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 398
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bluelink

Příspěvek od Leendrix »

Tak ja ho pouzivam, posilam si pres nej do palubni navigace adresy plus je fajn, ze me uz dokazal upozornit kdyz jsem nezamknul auto takze za me ano i v te osekane podobe, ktera je pro benzinove motory.

Druha vec je ta, kolik bude stat prodlouzeni licence po tech 5ti letech, jeste nedavno nikdo nevedel jaka bude cena.

A funguje bez problemu :)
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Pozoris
*
Příspěvky: 96
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Bluelink

Příspěvek od Pozoris »

Samozřejmě, to neříkám. Někomu to vyhovovat může a bude. Ovše mně ne. Chybí informace o stavu/nabití/kapacity 12v i 48v aku, nelze na dálku nastartovat/vypnout motor, nelze vytáhnout/stáhnou okna a dalo by se pokračovat...
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 398
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bluelink

Příspěvek od Leendrix »

Ano, tyhle funkce moc nejdou tusim ani u hybridu, mozna az plug-in verze nebo ciste elektro. Je to skoda, apka ma potencial ale neni to dotazene.
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 427
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Bluelink

Příspěvek od mozecek »

Me se BlueLink libi a sem tam fakt vyuziju odemceni mobilem .. a navic kdyz ten infotainment zere extra kopu energie :( tak at to funguje. Jako developer moc dobre chapu, ze se obcas neco nepodari, v kodu ci v hardware je nejaka chyba, no proste stane se. Na druhou stranu pokud se ten problem trvale vyskytuje tydny tak nemuze byt tezke chybu najit a opravit. Tak bych byl asi docela nastavany ze se nic nedeje a asi prudil. Napsal bych rovnou do Belgie :)
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
PitrysHK
Příspěvky: 3
Registrován: 04 čer 2024, 09:52

Re: Bluelink

Příspěvek od PitrysHK »

Nesouhlasím moc s názory, že Bluelink je k ničemu nebo pouze na odemykání a zamykání auta na dálku. Dá se přes něj nastavit navigace, v zimě odmrazit přední sklo a zrcátka, vidíte tam dojezd, takže ráno u snídaně se jen mrknete a hned vidíte, že musíte ještě na pumpu... Podle mě to má něco do sebe. O cenu licence se nestarám, mám auto na tři roky na operák. Je mi jasné, že na Bluelink auto nejezdí, ale když má člověk fungl nové, tak chce aby to šlapalo. Včera jsem byl zrovna v servisu, stahovali si z toho nějaký data, a že to prej ještě bude chvíli trvat než se to vyřeší - nechápu to moc no, myslel jsem, že se třeba nahraje nějaká aktualizace softwaru a bude hotovo. Ale asi to vidím moc jednoduše. Zatím to teda řeším se servisem a do toho po vlastní ose píšu do Belgie.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7981
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bluelink

Příspěvek od Mexican »

navigacia - ta je zufalo zla, takze dovod uprednostnovat nepoznam. Naklikat adresu do Maps.Google, Sygicu, Wazu, atd.. a prepojit s AA je otazka par sekund (to sa odmrazia tie zrkadla) :-)

odmrazit predne sklo? Tak neviem ale napriklad u TUCSONA HEV to v Bluelinku neslo. Pretoze Tucson HEV vyhrievane celne sklo nema. Odmrazenie zrkadiel trva par sekund po nastartovani. Takze nulovy benefit

samozrejme, ked chcete aby to fungovalo, tak to chapem. Ja som Bluelink bral ako benefit typu asistent jazdy v pruhoch - vzdy som ho vypol
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“