Accent X3 95 (pravý třmen)

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hubi
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 kvě 2007, 12:09
Bydliště: Sušice :-D
Kontaktovat uživatele:

Accent X3 95 (pravý třmen)

Příspěvek od hubi »

Ahoj lidi doufám že nevadí že píšu takhle často,ale po 2 dnech ježdění mam první problém..Začalo to při couvání ,z pravého kola se ozíval menší rachot a takové divné tření..Říkal jsem si třeba bordel nebo tak něco,ale včera už normálně při jízdě to kolo syčelo,takže jsem ho zavezl dneska do garáže sundal obě přední kola zařadil rychlost a kokám ,vůbec se mi ta pravá strana netočila spíš jen sekavě skákala..Čím by to mohlo mohlo být? jinak levá strana OK
Hyundai Accent 12/1995 1,3 62kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Noo, nejsem zrovna odborník, ale mohlo by to být:
1) Ložisko - ale to by se nejspíš točilo, jen by to rachotilo, pokud není teda kvalitně kouslé
2) "Zatuhlý" brzdový třmen nebo pístek, čili rozebrat, vyčistit od rzi a budeš moudřejší - buď jen zareznul, nebo je tam něco v háji.

Nic jiného mě nenapadá, viděl bych to nejspíš na problém v brzdné soustavě toho kola, obzvlášť pokud se při jízdě zahřívá disk (nebylo to syčení odpařování vody na žhavém koutouči? :wink: ). - ono to tření nebude zase tak markantní, pokud se i bez zátěže kolo "točilo" - kdyby to bylo moc, diferák by poslal výkon pouze na levou stranu - ale rozhodně je potřeba to najít a odstranit - jinak bude místo kola po každé jízdě pánev na smažení steaků.
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
hubi
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 kvě 2007, 12:09
Bydliště: Sušice :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubi »

Máš pravdu v tom že když jsem kolo sundal byly i ty blbý šrouby horký :twisted: no bojís se toho že se něco kouslo protože ted nemám moc peněz po koupi auta :cry:
Hyundai Accent 12/1995 1,3 62kW
Lazo
**
Příspěvky: 112
Registrován: 31 bře 2007, 20:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lazo »

hubi píše:Máš pravdu v tom že když jsem kolo sundal byly i ty blbý šrouby horký :twisted: no bojís se toho že se něco kouslo protože ted nemám moc peněz po koupi auta :cry:
chlape nechci tě náko stašit ale já si dovezl stejný auto jak ty 97tkm a rok 97 dokonce i bílá barva:))a narval jsem doněj 20tisic takže opravy stáli tolik co cena toho auta:)navíc jsem si polovinu věcí dělal sám např rozvody.
Hyundai ACCENT 1.3 62kw 1997
Uživatelský avatar
hubi
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 kvě 2007, 12:09
Bydliště: Sušice :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubi »

No tak jako prdka se mi svírá,vím že tam opravy budou,chci vyměnit rozvody ,bůh ví kdo to měl přede mnou,ale jinak až na tohle vypadá ,že je vpohodě, ale ten zvuk z pravého kola je fakt jak kdyby vevnitř nikdo nechal rejžák a není to příjemnej pocit :?
Hyundai Accent 12/1995 1,3 62kW
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

No, rozvody určitě vymeň, není nad prasklý rozvoďák :) To už pak nemusíš opravovat nic dalšího :wink:, protože oprava následků je dražší než celé auto. Já jsem teda nechal hned po koupi vyměnit rozvody, oleje a zkontrolovat všechno, co nestihl mechanik zkontrolovat přímo v bazaru. Jak píšeš, nikdy nevíš, jak se o to kdo staral. Komplet i s prací mě to stálo cca 3500,- :wink:, ovšem musím říct, že to auto bylo (a pořád víceméně je) při koupi v bezva stavu (taky si ten stav nechali zaplatit, o dvaceti tisících pořizovací ceny se mi může jen zdát :twisted: )

Z popisu to budou na 80% brzdy, mohlo by pomoct vyčištění - mechanik vždycky říká, že než něco vymění, nejdřív to rozebere a pročistí - v 50% případů to stačí a je to o dost levnější :wink: takže vzhůru do montérek :lol: :wink:
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Lazo
**
Příspěvky: 112
Registrován: 31 bře 2007, 20:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lazo »

jojo jinak po výměně rozvodů:auto se ztišilo asi tak o cca 20% a možná jde líp do otáček,tolik se neklepe motor spotřeba šla dolů =někdo to předemnou pěkně pomrvil nebo už byl vytahanej rozvodák:) cena komplet rozvodů myslím tím i řemeny na pumpu atd stáli cca 2000kč práce cca 10hodin
Hyundai ACCENT 1.3 62kw 1997
Uživatelský avatar
hubi
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 kvě 2007, 12:09
Bydliště: Sušice :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubi »

Lidi omlouvám se moc, že jsem tady takhle plašil,třmen jsem měl ve vnitř vyrezlej ,zkusil jsem pootočit koly bez třmenu a vpohodě,takže ložiska jsou dobrý a destičky jsou sjeté jak čuně ,takže nakonec jsem brousil a objednávám destičky tak se nezlobte :) příště to nejprve rozeberu a když nebudu tušit tak se ozvu :oops:
Hyundai Accent 12/1995 1,3 62kW
Uživatelský avatar
Hovorys
**
Příspěvky: 174
Registrován: 15 lis 2006, 19:26
Bydliště: Smíchov - Pivovar Staropramen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hovorys »

Von hubi se vždycky napřed ptá mě a páč já skoro vždycky vim ho... tak potom pise sem.

Hubi, neomlouvej se. Od toho ten klub je, aby se lidi poradili, když si neví rady...
*R.I.P* 1994 Hyundai Pony 1.3 LS 43kW/58k
*Prodáno* 1994 Hyundai Scoupe GT 85kW/116k (Alias Yuriiho otloukánek :))
1996 Hyundai Sonata 102kW/139k - Nebrzdí, ale to je detail :P
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Hovorys píše: Od toho ten klub je, aby se lidi poradili, když si neví rady...
:wink: :mrgreen:

Hlavně žes to vyřešil 8)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
hubi
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 kvě 2007, 12:09
Bydliště: Sušice :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubi »

Jo jo háčko má pravdu ,vždycky všechno konzultuju s ním a když to nejde tak to házim sem:-D i když auto mam teprve týden:-D Jinak bych chtěl potkat to prase německý autoservisácký,přece není možný strkat dráty do třmene aby něco drželi..Fakt hovada tam vedle nás..ale to je jiný zítra jde na výměnu rozvodů a hodí tam i nové destičky;)
Hyundai Accent 12/1995 1,3 62kW
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“